περιμένω να σταματήσει το βεντιλατέρ?

Re: περιμένω να σταματήσει το βεντιλατέρ?  

  Από: doohan στις 03/07/2009 4:45 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: περιμένω να σταματήσει το βεντιλατέρ?  

  Από: tripletech στις 04/07/2009 1:56 μμ.

και παραθετω κατι για λιγη σκεψη,για οσους δεν το πετυχαν(το σαιτ αυτο )ακομα...

''...The Jaguar V12 engine weighs in at approximately 700 pounds. By modern day standards, it is a BIG engine. It requires a large cooling system capacity to control running engine temperatures within specs. The overall coolant capacity is approximately 5.55 gallons. Compared to today's smaller engines, that's about 2 more gallons of coolant. And again due the bulk of the engine, it is prone to after shut-down heatsink. That's when the after shutdown engine temp's creep up from normal running temps, because coolant is no longer being circulated thru the engine, there is no longer a moving air flow thru the engine bay from vehicle movement, and the mechanical radiator fan blade is no longer spinning. That's why the electric auxillary fan was incorporated into the original engineering...to run after engine shut down, and dissipate the heat sink that occurs after shutdown..."

Re: περιμένω να σταματήσει το βεντιλατέρ?  

  Από: JOSBI στις 14/07/2009 10 πμ.

Λισαξατε με το ριμαδι το βεντιλατερ και την παρασκευη 3/7 φεβγω απο την δουλεια μες την καλη χαρα γιατι εβγαινα σε αδεια και λιγο πριν φτασω σπιτι παει το ματι μου στην θερμοκρασια και βλεπω οτι εχω μια μπαρα πανω απο το κανονικο!!!
το αφηνω να κρυωσει και την κανω για τον Καλαμοβρακα οπου διαγνωσε βεντιλατερ καπουτ!
οπως καταλαβαινετε το εγκεφαλικο ηταν κοντα γιατι την επομενη επρεπε να την κανω!
τελικα πανω στην ατυχια μου σταθηκα τυχερος γιατι ειχε ενα στοκ εκει ο καλαμοβρακας και αφου τον ειχα τον ανθρωπο μεχρη τις 9 το βραδυ εκει τον αλλαξαμε και την εκανα!!!
VALE FOR EVER

Re: περιμένω να σταματήσει το βεντιλατέρ?  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 04/09/2009 4:11 μμ.

ATN PANOS"χαχαχαχα, ναι
οποιος θελει ερχεται και θα περασουμε απιθανα.
οι του forum ευπροσδεκτοι,ολοι

αντε και καλο καλοκαιρι!!!!"



ΝΑΙ!! ΝΑΙ!!! ΝΑΙ!!! και θα σβησουμε τις θερμοκρασιες των μοτερ ριχνοντας τσικουδιες κλπ κλπ κλπ απανω !!!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!