Ηλίας Βροχίδης - Χριστίνα Πεφάνη

Re: Ηλίας Βροχίδης - Χριστίνα Πεφάνη  

  Από: madbiker στις 26/02/2013 12:29 μμ.

πρωτον μην βαρατε τον φιλο galileo και τα παρει ο σκετος mad, χωρις nomad, και αρχισει και δερνει!
ας τα βαλουμε στη σειρα.θα μιλησω προσωπικα αν και νομιζω καλυπτει ενα ευρυ φασμα μεσων οδηγων οπως εγω.
για να κανεις ενα τετοιο ταξιδι απαιτουνται καποιες προυποθεσεις.εχουμε και λεμε:
1.απορριπτονται αμεσως οσοι εχουν οικογενεια, παιδια δηλ. οι γυναικες δεν μετρανε, εκτος και αν θελουν να δοθουν τα παιδια τους για υιοθεσια.
2.δεν θα πρεπει να εχεις μονιμη δουλεια καθως δεν νομιζω να μπορεσεις να λειψεις 2,5 χρονια εστω και ανευ αποδοχων
3.δεν συζηταω για συντροφο-ισσα, εκτος και αν θες να παριστανεις στην ινδια τον ιερο ταρανδο
4.ο νεαρος εκανε μια εκπληκτικη κινηση να ψαξει για χορηγους.σοφη κινηση που μειωσε δραματικα το κοστος του ταξιδιου.προφανως θα υπηρξε συζητηση και για την εκδοση και στηριξη του βιβλιου "27 πανσέληνοι στην Ανατολή" πριν καν φυγει απο ελλαδα και γιαυτο ισως κρατησε και τοσο πολυ το ταξιδι.οι λογοι απλοι:χορηγος=διαφημιση. φανταστειτε λοιπον καποιοι απο το φορουμ ας πουμε 20 ατομα, να αποφασισουν να κανουν ενα παρομοιο ταξιδι.πιστευει κανεις οτι θα βρει το ιδιο ευκολα χορηγους να πληρωσουν τα εξοδα?1-2 ισως με τις καταλληλες επαφες αλλα ολοι αποκλειεται.
θελω να καταληξω στο εξης.αυτα τα ταξιδια ειναι για λιγους τυχερους οι οποιοι τα πραγματοποιουν μια φορα στη ζωη τους οταν οι συγκυριες τους ευνοησουν.σε καμια περιπτωση δεν μειωνεται η σπουδαιοτητα του ταξιδιου του Ηλια Βροχιδη και μπραβο του.ενα ταξιδι, οσοι εχουν ταξιδεψει, γνωριζουν οτι κρυβει απειρους κινδυνους, απο τον μικροτερο ως τον μεγαλυτερο.ο νεαρος ειχε μυαλο, χρονο, ορεξη, και καλαμπαλικια για να κανει αυτο το ταξιδι.προσωπικα νιωθω την ιδια ευχαριστηση ταξιδευοντας πανω στη μηχανη τοσο αν κανω τη διαδρομη Καλλιθεα-Γλυφαδα οσο και αν βρισκομαι σε μια ορεινη ελατοπνιγμενη περιοχη.εγω βαριεμαι να ταξιδευω μονος και δεν θα εκανα τετοιο ταξιδι μονος.νομιζω μεγαλυτερη σημασια δεν εχει το που θα πας, ποσο θα μεινεις, τι θα χαλασεις, η αν θα γραψεις οδοιπορικο η βγαλεις βιβλιο.σημασια εχει να το χαρεις οπως μπορει ο καθενας!και οπως εχει γραφτει πολλες φορες Τι σημασία έχει ο προορισμός; Αυτό που πραγματικά μαγεύει και συναρπάζει είναι το ίδιο το ταξίδι, ο καβαφικός «πηγαιμός» και όχι οπωσδήποτε η άφιξη στην Ιθάκη.Αλλωστε αν πηγαιναμε ολοι στον ιδιο προορισμο τι θα διηγουμαστε ο ενας στον αλλον στις μαζωξεις του φορουμ??
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Ηλίας Βροχίδης - Χριστίνα Πεφάνη  

  Από: galileos στις 26/02/2013 1:47 μμ.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα και με κανένα. Εγώ θα τα λέω και πολύ περισσότερο θα τα γράφω, ειδικά για όσους χρειάζεται να τα ακούσουν.

Αναφορικά με την εδώ κουβέντα θα μπορούσα να αναλώσω πολύ ουσία για να απαντήσω αλλά πιστέψτε με το μόνο που θέλω να μείνει είναι η προσπάθεια του Ηλία.

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στα παιδιά και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα σε όλους.

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Ηλίας Βροχίδης - Χριστίνα Πεφάνη  

  Από: leonithastz στις 26/02/2013 10:54 μμ.

galileos"Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα και με κανένα. Εγώ θα τα λέω και πολύ περισσότερο θα τα γράφω, ειδικά για όσους χρειάζεται να τα ακούσουν.

Αναφορικά με την εδώ κουβέντα θα μπορούσα να αναλώσω πολύ ουσία για να απαντήσω αλλά πιστέψτε με το μόνο που θέλω να μείνει είναι η προσπάθεια του Ηλία.

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στα παιδιά και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα σε όλους.

"

ΣΩΣΤΟΟΟΣ!!!
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις