TRACKBIKE: Σέρρες Track Days

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 14/04/2011 10:53 πμ.

denthnpalevw"σορρυ που θα στο χαλασω αλλο το meteo ειναι μουφα..."

Δε ξέρω εκεί πάνω αν δεν σας τα λέει καλά... εδώ πάντως συνήθως είναι πιο έγκυρο.
Πιο παλιά η αλήθεια είναι ότι ήτανε πιο έγκυρο το freemeteo, αλλά τώρα τελευταία δε τα πάει καλά...

Triple Way

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: nfot στις 14/04/2011 10:50 μμ.

Σημερα παντως, ειχε αρκετο αερα και μαλιστα βοριαδακι. Μηχανες παντως ειχε μερικες και ενας απο αυτους ηταν και ο γνωστος βουλγαρος πρωταθλητης με το S1000RR που καταρακωνε την ψυχολογια οσων ηταν μεσα.
Ο Δαλας, οπως και αρκετοι ακομη, ειναι ηδη εκει και σας περιμενουν. Τον χαιρετησα, μιας και παλιοτερα τον ειχα εκπαιδευτη στα CSS και του ανεφερα για μια παρεα στριγκακιδων που θα ειναι στην εκδηλωση.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: tharis στις 14/04/2011 11:22 μμ.

Παλι εκει ηταν ο π@$θτης ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 18/04/2011 8:41 πμ.

http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=642337

οι χρονοι του 3ημερου.......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 18/04/2011 12:34 μμ.

Για άλλη μία φορά ήταν φανταστικά! Η διοργάνωση ήταν πολύ καλή. Ο Θύμιος ήταν από πιο νωρίς εκεί και μας περίμενε, ο Στέφανος ήρθε τελικά και τις δύο μέρες και την Κυριακή μας επισκεύτηκε ο Χάρης που τελικά κατάφερε να μπει και αυτός!
Ο καιρός ήταν ευτυχώς καλός το Σάββατο μόνο το απόγευμα και το βράδι ψιχάλιζε. Την Κυριακή είχε τρελή λιακάδα μέχρι το μεσημέρι!
Το τριήμερο ξεκίνησε άσχημα για μένα καθώς έσπασε η ζελατίνα του Daytona και ένα λαμάκι της βάσης στο δρόμο για Σέρρες. Δεν μας πτόησε και ευτυχώς καταφέραμε με τα παιδιά που αναβαίναμε παρέα και κάναμε μια αυτοσχέδια ζελατίνα που τελικά άντεξε και δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα. Ευχαριστώ και τον Γιώργο από την Ξάνθη που προσπάθησε να με εξυπηρετίσει.
Τα γυρολόγια του ΣουΚου ήταν πολύ καλά. Όλοι βελτιωθήκαμε. Ξεκαβλώσαμε, τρέξαμε στο yellow trackbike που ήταν φανταστική εμπειρία. Κρίμα για το Θύμιο που νόμιζε ότι είχε αρκετή βενζίνη και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει. Δεν πειράζει την επόμενη φορά αφού σίγουρα θα ξαναπάμε. Ο Στέφανος ευχάριστη έκπληξη το πήγαινε super το triple και μας τραβούσε με πολύ καλό ρυθμό. Βοήθησε και το φίλο μου το Γιάννη με ένα 636 που ανέβηκε για πρώτη φορά στις Σέρρες και όχι μόνο μας ακολούθησε αλλά στο τέλος με τραβούσε!
Ο Θύμιος δείχνει να το βρίσκει με την μπέμπα του. Του κάθησε πολύ καλά.
Οι συμμετοχές ως συνήθως φουλ (90 στο σύνολο). Δεν καταλαβαίνουν κρίση.
Δύο δωράκια υπηρχαν αυτή τη φορά για τους συμμετέχοντες. Έγινε κλήρωση ένα ζευγάρι λάστιχα (σε όσους συμμετείχαν στα racebike) και ένα τηλεκατευθημένο μηχανάκι.

Τώρα πάλι πίσω στη δουλειά που να συγκεντρωθείς... Το μόνο που βλέπεις είναι συνεχόμενα κόκκινο-άσπρο, κόκκινο-άσπρο (τα κέρμπ), ακούς ήχους εξατμίσεων και σκέφτεσαι πότε θα είναι η επόμενη φορά!

Triple Way

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 19/04/2011 9:15 πμ.

Να κανω και εγω με την σειρα μου μια κριτικη για την διοργανωση.

Δημητρη? το καλυτερο κομματι του 2ημερου ηταν απο την Κυριακη το μεσημερι και μετα???? Εγω αυτη την εντυπωση εχω. Ετσι ειναι μια απλη καθημερινη. Σε γενικες γραμμες προτιμω μια απλη μερα που εχεις την ελευθερια του μπες βγες οποτε θελεις. το μονο θετικο που βρηκα ειναι η χρονομετρηση.
Η πρωινες ενημερωσεις. λεγαμε ενα σωρο πραγματα χωρις λογο και τα σημαντικα τα περασε αμεσα χωρις να δωσει μεγαλη εμφαση.

Αλλα οπως και να χει περασα πολυ καλα.... Θα προσπαθησω να δουλεψω λιγο σε αυτα που μου ειπες. Οσο για την Γιαννη με το 636 τον βλεπω την επομενη φορα να τον βλεπουμε με κιαλια.... Το Θυμιο τον ειδα με μεγαλη ορεξη. τρειλερ πολυεστερικα κτλ κτλ.... Μπορει να χασε το racebike αλλα την επομενη φορα θα ναι ακομα καλυτερος. οσο κρατας επαφη βελτιωνεσαι και αυτο το χει.
Και ο Χαρης πολυ καλος..... Καθε φορα κανει αλματα βελτιωσης....

Αν ξανανεβείτε ξερεις. τηλ και κανονιζονται ολα. Λαστιχα να χουμε μονο.... χεχε.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 19/04/2011 11:27 πμ.

Μου άρεσαν οι αλλαγές που είδα, όπως η μετάθεση των racebike το πρωί της Κυριακής και τα ελεύθερα της Κυριακής από το μεσημέρι και μετά. Το Σάββατο είναι πιο προγραμματισμένο ανα σέσσιον και κατηγορίες που επίσης βοηθάει. Γενικά είχε εναλλαγές που δε βρίσκεις εύκολα σε μία προπόνηση.

Για τα λάστιχα μην ανησυχείς... θα μας ξαναφτιάξει ο Περιστερας μιας και τα Dunlop ήταν εκπληκτικά επάνω (στα Μέγαρα δε τα εκτίμησα τόσο). Κάναμε βέβαια κολοτούμπα το πίσω για να αντέξει όλο το διήμερο. Ευτυχώς που πέρνουν τουμπάριμα. Αν και έβαλα σκληρό (endurance) πίσω απέδωσε πάρα πολύ καλά. Είχε ήδη ένα trackday Μέγαρα (περίπου 5-6 20 λεπτα) και βγάζει 2-3 ακόμα session στα Μέγαρα που όπως δείχνουν τα πράγματα θα γίνουν το άλλο Σάββατο με τους desmo.

υ.γ. Στέφανε ελπίζω να μην έχεις αλλάξει μηχανάκι μέχρι να ξανανέβουμε για να μπορώ να σε ακολουθώ και να με τραβάς!

Triple Way

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: bonnie στις 19/04/2011 12:44 μμ.


μπραβο ρε!!
εχω δει ενα σωρο φωτο απο φιλους που ηταν πανω το σ-κ κ ζηλευαααα!!!
να ειστε καλα, κ στα επομενα, να ερθω κ εγω για κερκιδα!


dimchris"Τώρα πάλι πίσω στη δουλειά που να συγκεντρωθείς... Το μόνο που βλέπεις είναι συνεχόμενα κόκκινο-άσπρο, κόκκινο-άσπρο (τα κέρμπ), ακούς ήχους εξατμίσεων και σκέφτεσαι πότε θα είναι η επόμενη φορά!
"


στριβω, αρα υπαρχω...

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 19/04/2011 7:41 μμ.

Μιτσο οσο και να θελω δεν το βλεπω να αλλαζω μηχανακι συντομα. οι εποχες ειναι δυσκολες.....

Καλο χρυσο το soft αλλα απο διαρκεια αστα να πανε. με 2-3 20λεπτα ειχε αρχισει την ακουει.
η καλυτερη επιλογη πρεπει να ναι το soft μπροστα medium πισω. Ωραιο λαστιχο. δεν περιμενα τοση διαφορα απο το corsa 3 που φορουσα και τα θεωρουσα πολυ καλα. Οσο για το τουμπαρισμα μεγαλη ανακαλυψη. καμια διαφορα μεσα στην πιστα και αυξανεις την διαρκεια αρκετα.

Και με ψησατε αν κατεβασω μηχανακι το καλοκαιρι να κανω μια επισκεψη Μεγαρα.... Δεν περιμενω πολλα αλλα ετσι για την εμπειρια...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: Thimios στις 19/04/2011 8:03 μμ.

Καλησπέρα κι από μένα.
Τελικά και καλό καιρό έκανε και τα λάστιχα φάγαμε και όμορφα περάσαμε.
Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία και πραγματικά άξιζε τον κόπο και το κόστος. Όταν μάλιστα έχεις παρέα καλή είναι όλα τα λεφτά.

Ο Dennis G ήταν μόνο την Παρασκευή και μετά τα session ( 7 ή 8 ) και όλη την κούραση γύρισε Αθήνα με μηχανή. Μπράβο Dennis είσαι ήρωας
Ο Στέφανος πέταγε μέσα στην πίστα.
Ο Γιάννης (636) τα πήγε άριστα ( από μαθητής έγινε δάσκαλος)
Ο Δημήτρης με πολύ καλό και σταθερό γυρολόγιο
Ο Χάρης αν και ήρθε στο τέλος έκανε 2 ή 3 20λεπτα και τα πήγε άψογα.
Ο Γιώργος είναι ο άνθρωπος που φρόντιζε για τα πάντα. Από το να φτιάξει ζελατίνα στον παγκόσμιο μέχρι να βγάζει φωτογραφίες και να κρατάει χρόνους. Κρίμα που δε είχε το δικό του μηχανάκι μαζί και αρκέστηκε στο να κάνει 2 session με το μηχανάκι του Γιάννη.

Άντε να δούμε πως θα μαζευτούμε τώρα.

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: Dennis G. στις 19/04/2011 8:15 μμ.

Λοιπόν.....
Να αναφέρω.... έστω και από μακριά ( Βουλγαρία ),ότι την Παρασκευή ήταν τελικά και η αφεντομουτσουνάρα μου....ήρθα 08:00' απο Θεσ/νίκη αφού είχα και αρκετά φιλαράκια εκεί που είχαν κλείσει μάλιστα και box.
Όταν με είδε ο Θανάσης με τον Δάλλα με τις βαλλίτσες,τα laptop και τα δερμάτινα......απόρησαν.
Χάρη όμως του φίλου φωτογράφου Σάββα Κουρίδη ,του Θανάση αλλα και του ιδίου του Δάλλα, μου έδωσαν τον αριθμό 30 και την ευχή να περάσω καλά ! Μπράβο τους.......
Τώρα μέσα κινήθηκα αρκετά συντηριτικά,μην θέλοντας να ρισκάρω,μιας και η γυναίκα μου αλλά και στην δουλειά νόμιζαν ότι έιμαι Αλεξανδρούπολη,Ξάνθη,Κομοτηνή για δουλειά.
Ο καιρός θαυμάσιος ( αν και τις προηγούμενες ημέρες Φλώρινα,Καστοριά το δάγκωσα κανονικά (γιατί ήμουν με κοντομάνικο και το δερμάτινο ).
Το μεσημέρι ήρθε και ο Θύμιος,τον βοήθησα να ξεφορτώσει την καλή του και μπήκε μια φορά μαζί μου.
Τελείωσα στις 20:30' κούμπωσα τις βαλίτσες και βούρ επιστροφή για Αθήνα.
Ο καιρός με τσάκισε (ήμουν και κουρασμένος ),φύσαγε πολύ και μετά την Λάρισα ξεσκίστηκε να βρέχει.
Έφτασα 01:00' κουρασμένος.....αλλά με ενα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά.
Κρίμα που δεν σας είδα παιδιά......την επόμενη.

Να είμαστε καλά !

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 20/04/2011 10:49 πμ.

denthnpalevw"Καλο χρυσο το soft αλλα απο διαρκεια αστα να πανε. με 2-3 20λεπτα ειχε αρχισει την ακουει.
η καλυτερη επιλογη πρεπει να ναι το soft μπροστα medium πισω. Ωραιο λαστιχο. δεν περιμενα τοση διαφορα απο το corsa 3 που φορουσα και τα θεωρουσα πολυ καλα. "

Από όλα είχαμε. Αν θυμάμαι καλά είχες μπρος-πίσω μαλακό GP Racer. Στο Daytona φόραγα μεσαίο-μπροστά σκληρό-πίσω 180άρι και του Γιάννη το 636 μεσαίο-μπροστά & μεσαίο-πίσω σε 190. Ο Θύμιος με την μπεμπα αν θυμάμαι καλά σκληρό μπρος-πίσω και 200άρι πίσω.
Όλα την άκουσαν αλλά όλα αντεξαν και δεν έκαναν περίεργο δούλεμα-φάγωμα που συνήθως κάνουν στα Μέγαρα. Λίγο πήγε να το κάνει σε σένα Στέφανε μάλλον επειδή ήταν το πιο μαλακό.

denthnpalevw"Και με ψησατε αν κατεβασω μηχανακι το καλοκαιρι να κανω μια επισκεψη Μεγαρα.... Δεν περιμενω πολλα αλλα ετσι για την εμπειρια..."

Με το καλό να κατέβεις να σε ξεναγήσουμε στο Μέγαρο-χωράφι!
Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλοι...

Dennis G."Κρίμα που δεν σας είδα παιδιά......την επόμενη.
Να είμαστε καλά !"

Dennis κρίμα που δε μας πρόλαβες. Ελπίζουμε η επόμενη να είναι σύντομα!

Triple Way

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: denthnpalevw στις 24/04/2011 11:14 πμ.

περιμενω να δω και τα βιντεακια.......
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: tharis στις 24/04/2011 12:19 μμ.

Τελικα φωτο ειδε-πηρε κανενας ?
Υπαρχουν πουθενα στο νετ ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: TRACKBIKE: Σέρρες Track Days  

  Από: dimchrist στις 25/04/2011 12:25 μμ.

haris"Τελικα φωτο ειδε-πηρε κανενας ?
Υπαρχουν πουθενα στο νετ ?"

http://www.tavlikos.com/

Θα πάρω τηλέφωνο μες στη βδομάδα και θα σας ενημερώσω

Triple Way