Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου

Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου  

  Από: Tigrakos στις 18/12/2017 8:58 μμ.

Καλησπερα παιδια μολις ουτε μηνα αγορασα ενα tiger 955i και θελω να του κανω ενα service για να εχω το κεφαλι μ ησυχο, (ο προηγουμενος ιδιοκτητης ειπε πως του ειχε αλλαξει λαδια πριν 1000 χιλιομετρα) αλλα εγω καλου κακου θελω να του αλλαξω λαδια, φιλτρο λαδιου και υγρα ψυγειου,
οι αποριες που εχω ειναι οι εξης, επειδη εψαξα στο φορουμ και δεν εβγαλα ακρη με τα λαδια, αλλοι λεε ημισυνθετικα αλλοι συνθετικα, αλλοι 10-40 αλλοι παλι 10-50,
τελικα ποια ειναι τα καλυτερα για τον τιγρη? κανω σχεδον καθημερινη χρηση, σχετικα μικρες διαδρομες μεσα στην πολη και γκαζιες 1-2-3 (ειναι ακομα καινουριος πρεπει να τον χαρω)
Επισης αν αποφασησω να του αλλαξω τα υγρα του ψυγειου απο που θα πρεπει να το λυσω να φυγουν? και μετα θα πρεπει να κανω απο καπου εξαερωση μολις βαλω τα καινουρια???
συγχωρεστε για τις πολλες ερωτησεις!

Re: Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου  

  Από: Tigrakos στις 20/12/2017 4:12 μμ.

Καμια βοηθεια ρε παιδια?
Μου ειπανε για λαδια castrol 10w50 power 1 racing και φιλτρο το γνησιο της Triumph

Re: Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου  

  Από: mario στις 28/12/2017 2:34 μμ.

Tigrakos"Καμια βοηθεια ρε παιδια?
Μου ειπανε για λαδια castrol 10w50 power 1 racing και φιλτρο το γνησιο της Triumph"

Με καλαματιανό θα είσαι μια χαρά...χαχαχα πέρα της πλάκας δες και λίγο τα Motul 7100.....

Re: Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου  

  Από: Tigrakos στις 03/01/2018 1 μμ.

καλημερα και καλη χρονια να εχουμε! Παντα ορθιοι και μακρια απο ζημιες!
Εντελη εβαλα τα Castrol power 1 racing, δεν εχω κανει ακομα ουτε 500 χιλιομετρα,

Re: Συντηρηση Τιγρη 955i λαδια, φιλτρο, υγρα ψυγειου  

  Από: Pelekan στις 14/10/2018 1 μμ.

Λαδακια βαζε παντα επωνυμα καλα, το ποια θα βαζεις ειναι υποκειμενικο μεχρι να βρεις το καταλληλο για να σου αρεσει το σαζμαν σου