μοναδα abs

μοναδα abs  

  Από: kostasxalkis στις 18/09/2023 8:07 μμ.

ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ TIGER 800xcΤΟΥ 12 ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΟ ΤΑΧΥΜΕΤΡΟ ΔΕΙΧΝΕΙ 0 ΚΑΙ ΔΕΚΤΗΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ......ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΑ abs......παιζει κατι τετοιο.....??

Re: μοναδα abs  

  Από: Τιγράκος στις 02/11/2023 5:54 μμ.

Για μονάδα ABS μου φαίνεται πάρα πολύ δύσκολο, δεν έχει αναφερθεί κάπου ξανά. Το πρώτο που θα κοίταζα θα ήταν ο αισθητήρας του ABS στον πίσω τροχό αν έχει τοποθετηθεί σωστά, αν είναι κατεστραμένος και γενικά αν λειτουργεί όπως πρέπει. Αυτός δίνει τις πληροφορίες σε όσα αναφέρεις, οδόμετρο, ρεζερβουάρ κλπ. Συμβαίνει μετά από αλλαγή ελαστικού ή δισκόπλακας να τοποθετηθεί λάθος. Η ροδέλα πάει από τη μεριά του δακτυλιδιού του ABS.
 Τελευταία διόρθωση από: Τιγράκος στις 02 Νοέ 2023 17:58, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: μοναδα abs  

  Από: kostasxalkis στις 08/11/2023 10 μμ.

ΤΕΛΙΚΑ ΟΥΤΕ ΜΟΝΑΔΑ ABS ΟΥΤΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΟΥΤΕ ΚΟΝΤΕΡ........ΕΝΑ ΞΥΠΝΟΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΙΝ 3ΜΗΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΑΘΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ....ΜΕ ΕΝΑ UPDATE ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ.....ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ TRIUMPH