Περίεργος ήχος

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: chris1980 στις 23/06/2010 10:19 πμ.

Και μετά σου λένε αντιπροσωπίες και εγγυήσεις... Να σκάσει κανείς τα ωραία του χρήματα, να του παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα και μετα να λένε οτι είναι και φυσιολογικό... Όπως φυσιολογικό λένε οτι είναι και να καταναλώνει μία 'μεγάλη' ποσότητα λαδιού ο κινητήρας.

Κατά την άποψη μου, τα μηχανικά προβλήματα είναι φυσιολογικό να υπάρχουν και συγχωρούνται από την απόλαυση που μας προσφέρουν οι μοτοσυκλέτες μας, το κακό είναι να σε κρεμάνε από την εταιρεία και να σου λένε: φυσιολογικό είναι.... Άντε μετά να εμπιστευτείς να ξεκινήσεις το μακρινο ταξίδι που τόσο καιρό σχεδιάζες.

Φίλε περαστικά από εμένα, εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρο και να επισκευαστεί το συντομότερο δυνατόν εαν όντως ειναι κάποιο προβλημα. Για την αντιπροσωπία όμως, εαν όντως είναι κάτι σημαντικό και κανουν την πάπια, πραγματικά λυπάμαι (κακό after sales ?)

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: Tpap στις 23/06/2010 3:21 μμ.

Sprinter"Ρε μπας και συντονίζει και κουδουνίζει καμμιά λάσκα βίδα πουθενά?"


Θα συμφωνήσω αλλά όχι για βίδα...ίσως για τίποτε μπάφλς μέσα στην εξάτμα ή και τμήματα του καταλύτΟΥ...

Εμένα αυτό κάνει και πρέπει να την ανοίξω..

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: alexandros.s στις 23/06/2010 10:40 μμ.

καλησπερα στους αρχηγους!!
για μενα αφησε το να δεις μεχρι που θα καταληξει, και απο κει και περα θα ξερεις και το προβλημα και θα σου ερθει και πιο οικονομικα! γιατι αν καθεσαι και ψαχνεσαι_οχι μονο εσυ_ με τον παραμικρο ηχο του Τ. θα χανεις χρονο - χρημα,ακου με ειμαι παθων!!!

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: Tigrisss στις 29/06/2010 10:51 πμ.

το τσικι τσικι αυτο και γω το ακουω, στο ρελαντι σιγουρα, και γενικα σε χαμηλες στροφες, οταν ανοιγω γκαζι σιγουρα χανεται......βεβαια το ακουω εδω και ενα χρόνο περιπου, το ειχα παει στο Σακη και το Φιλιππα οπου έλαβε χώρα ενα ακουστικό meeting, το ακουσανε, δεν ειχε τιποτα ειπαν. και όντως συνέχισα τη ζωη μου και τις βόλτες μου χωρίς αγχος, εκανα αλλα 15.000 χλμ, εκανα και το σερβις των 20.000 πηγα και εξωτερικο και τωρα εχω αισίως 27.000....βεβαια εμεινα απο μπαταρία στην autostrada κ ευτυχως που είχα παρέα και κατάφερα και εφτασα ancona.....
πάντως το μηχανάκι πάει σφαίρα και προβλημα δεν μπορώ να πώ οτι εχω αντιμετωπίσει...

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: doohan στις 29/06/2010 11:53 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Περίεργος ήχος  

  Από: tamis στις 30/06/2010 8:46 πμ.

ασε ασε οταν γυρναω απο τα αγαπημενο μου σπορ το drift στα εσσακια και στην ανοιχτες γυαλλιστερες παρατεταμένες στροφες την ακουω κανονικα και με το κρανος... χωρις κρανος που πας για κανα μπανακι... δε το συζητω το αποφευγω δια ροπαλου αφου νομιζω οτι το μηχανακι εχει μετατραπει σε ξηροκαμπανο ducati... ολα γδερνουν και ολα κοπανανε (σαν φυφτικη ατακα δεν ακουστηκε? ) ιαπωνικα ειχα... οχι οτι και αυτα ηταν αθορυβαα αλλα ηταν ποιο πολυτισμενα οσο αφορα την ηχορύπανση των ακουστικών μου τυμπάνων με χρατσα χρουτσα βιζ μπιζ τσικι τσικου και τα τιαυτα...

πλεον δε του δίνω σημασια αλλα... μονο μια ειναι η λύση... εξατμιση ελευθερας οτι εκανα και στο φαζερ που σε καποια στιγμη ειχε αρχιζει ο τεντωτηρας να μου την σπαει και μετα απο την τριτη αλλαγη του με καινουργιο...
White Tiger on the road...