Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: Aris. στις 13/08/2013 2:29 πμ.

Τι να μου πειτε ρε... γααατάκια... εγω να'ούμ , εν ετη 2013 για να δω ποση βενζινη εχω ανοιγω ντεποζιτο και κουνιεμαι περα-δωθε φωτιζοντας με εναν αναπτηρα ... (11k η μηχανη με τα εξτρα ε !)


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: PTiger800 στις 13/08/2013 μεσημέρι

Aris."για να δω ποση βενζινη εχω ανοιγω ντεποζιτο και κουνιεμαι περα-δωθε φωτιζοντας με εναν αναπτηρα ..."


Μπορείς να έχεις μαζί σου εκείνα τα μακρυά σπίρτα που χρησιμοποιούν για να ανάβουν τα τζάκια. Έτσι, δεν θα χρειάζεται να κουνιέσαι πέρα-δώθε. Μπορείς να βάλεις το σπίρτο μέσα στο ντεπόζιτο και να δεις απευθείας...

...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: Aris. στις 13/08/2013 1:52 μμ.

Οχι ενταξει ... συνηδητοποιησα οτι ειναι καπως επικινδυνο γι'αυτο αποφασισα να κανω ακομα μια πατεντα...
Εργαζομαι πανω σε αυτην ... τωρα μαζευω υλικα ....






================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: PTiger800 στις 13/08/2013 2:02 μμ.

...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: john doufexis στις 13/08/2013 5:37 μμ.

Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: redskin στις 13/08/2013 6:38 μμ.

Aris."Τι να μου πειτε ρε... γααατάκια... εγω να'ούμ , εν ετη 2013 για να δω ποση βενζινη εχω ανοιγω ντεποζιτο και κουνιεμαι περα-δωθε φωτιζοντας με εναν αναπτηρα ... (11k η μηχανη με τα εξτρα ε !)


"


Θεος απλα

Φιλε Savva και episthmon χιλια ευχαριστω για την ανταλλαγη των εμπειριων σας / προτασεις σας. Θα τα κοιταξω ενδελεχως με τον καινουριο μαστορα.

Μακαρι να στρωσουν τα πραγματα γιατι στο τελος με βλεπω να την πουλαω κοψοχρονιας και να εχω τυψεις και για τον ανθρωπο που του πουλησα το χρεπι... Ειναι κριμα παντως σαν αντιπροσωπευση στην Ελλαδα η Triumph να ειναι τοσο λιγη και το λεω αυτο γιατι εξακολουθω να πιστευω πως η μηχανη θα μπορουσε να τα σπαγε, εμπλεξα με περιπτωσεις ομως...

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: redskin στις 27/08/2013 10:56 πμ.

redskin"
Aris."Τι να μου πειτε ρε... γααατάκια... εγω να'ούμ , εν ετη 2013 για να δω ποση βενζινη εχω ανοιγω ντεποζιτο και κουνιεμαι περα-δωθε φωτιζοντας με εναν αναπτηρα ... (11k η μηχανη με τα εξτρα ε !)


"


Θεος απλα

Φιλε Savva και episthmon χιλια ευχαριστω για την ανταλλαγη των εμπειριων σας / προτασεις σας. Θα τα κοιταξω ενδελεχως με τον καινουριο μαστορα.

Μακαρι να στρωσουν τα πραγματα γιατι στο τελος με βλεπω να την πουλαω κοψοχρονιας και να εχω τυψεις και για τον ανθρωπο που του πουλησα το χρεπι... Ειναι κριμα παντως σαν αντιπροσωπευση στην Ελλαδα η Triumph να ειναι τοσο λιγη και το λεω αυτο γιατι εξακολουθω να πιστευω πως η μηχανη θα μπορουσε να τα σπαγε, εμπλεξα με περιπτωσεις ομως...

"


Καλημερα παιδες!

Χθες επισκεφτηκα τον Σακη και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και απο εκεινον και τον Τασο.

Η μηχανη αγνωριστη πραγματικα, την εχω λιωσει στα χιλιομετρα σαν να ηταν η πρωτη μερα που τη πηρα. Το κιτ πραγματικα ηταν οτι χρειαζομουν, η ταχυτητες επιτελους ειναι εκει και μπορω να τις χειριστω, μου αλλαξαν και προγραμμα τα παιδια γιατι ο πρωην με αδιαζε με αυτο που μου ειχε βαλει που ουσιαστικα και TDM μου τη βαραγε στα αυτια.

Χιλια ευχαριστω στα παιδια, μπορει να εχασα 2 χρονια απο την μηχανη μου αλλα τουλαχιστον επιτελους εγινε το εργαλειο που ηθελα και επεται πια συνεχεια να το βελτιωσουμε και αλλο το τιγρακι αφου πια σιγουρα θα το κρατησω.

Ευχαριστω και για τις γνωμες σας ολους παιδες.

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: Savvas Drakakis στις 27/08/2013 1:25 μμ.

μπράβο ρε μάγκα!!!
μια ερώτηση μόνο....
[quote:3rg8xiow]και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και απο εκεινον και τον Τασο[/quote:3rg8xiow]
ποιος είναι ο Τάσος??
μάλλον τον Νάσο εννοείς...
σου εύχομαι πάντως να το λιώσεις το εργαλείο τώρα που το σένιαρες
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: orange στις 27/08/2013 8:39 μμ.

χαχααα, την ίδια πατέντα έχω εφαρμόσει και γω στη λεκάνη μου...εεεεε στο μηχανάκι μου!

Re: Triumph Tiger Mod 11 SE 2500 klm Μετα...  

  Από: redskin στις 29/08/2013 10:08 πμ.

Savvas Drakakis"μπράβο ρε μάγκα!!!
μια ερώτηση μόνο....
[quote:xrvxifx5]και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και απο εκεινον και τον Τασο"

ποιος είναι ο Τάσος??
μάλλον τον Νάσο εννοείς...
σου εύχομαι πάντως να το λιώσεις το εργαλείο τώρα που το σένιαρες [/quote:xrvxifx5]