TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 01/10/2013 10:05 μμ.

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τίποτα εσύ και το χειρότερο είναι ότι δεν μπήκες στο κόπο να ρωτήσεις(δεν νομίζω να ξέρεις τι έχει μεσολαβήσει). Όπως σου είπα και σε άλλη απάντηση, συμβουλές δεν χρειάζομαι, δεν σου ζήτησα και εσύ μου έχεις ήδη δώσει αρκετές.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Theozed στις 01/10/2013 11:27 μμ.

range"penis..."




Δεν θα το συνεχίσω ούτε κι εγώ. Προς το παρόν...

Μυρίζομαι έκρηξη οσωνούπω, γαρ...

Λίγη ηρεμία και σκέψη πριν ξεκινήσουμε να γράφουμε, δεν βλάπτει.



Εν τέλει, φίλε penick, δεν μας έχει ενημερώσει. Υπήρξε καμία εξέλιξη στο θέμα σου; Κατάφερες κάτι με τον αντιπρόσωπο;;;
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: orange στις 02/10/2013 3:36 μμ.

penick επειδή πραγματικά η κουβέντα μεταξύ μας το βλέπεις ότι δεν οδηγεί πουθενά και ότι ψόφιοι είναι όλοι εδώ για pop corn, σε ενημερώνω ότι (και δυστυχώς για τους υπόλοιπους) από την πλευρά μου δεν έχει pop corn.

Σου απευθύνθηκα ευθέως, όπως απευθύνομαι και σε όλους εδώ μέσα τις λίγες έστω φορές που κάτι έχω να γράψω. Με γεια σου με χαρά σου να θεωρείς την πληροφόρηση ως συμβουλές, γιατί εσύ είσαι διαβασμένος στα Triumph και υποπτεύεσαι ότι δεν υπάρχει τεχνογνωσία στον κινητήρα του 1050, κι άλλωστε εσύ δικηγόρο έχεις οπότε οι κοκορόμυαλοι δικηγόροι του διαβόλου σου είναι περιττοί.

Μακάρι να κερδίσεις νέο, καινούριο κι ανέγγιχτο μηχανάκι και να το χαρείς αν και μεταξύ μας... εγώ στη θέση σου ... ... και με τον κίνδυνο του εγκεφαλικού πάντα στην πόρτα μου, ποτέ ξανά ... ... δεν θα ... ... καταλαβαίνεις ... ... κ@λοάγγλοι!!!

Υ.Γ. Μήπως το πουλάς το μηχανάκι;

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 03/10/2013 2:35 πμ.

kyrkyriakos"Εγώ πάλι ακόμα δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα και χρειάζεται αντικατάσταση ο κινητήρας!
Ελπίζω σύντομα να βρεθεί λύση στο πρόβλημα!

Όσο για τα υγρά του ψυγείου που ανέφερε ο φίλος ποιό πάνω, δεν κατάλαβα ....δεν του σφίξαν τα κολάρα στο συνεργείο ή έτσι απλά τρέχαν τα υγρά; Και το δικό μου στην αρχή για κάποια χλμ έτρεχε λίγο ,αλλά στην αρχή και μετά τέλος.


Όσο για προβλήματα δεν έχει να κάνει πλέον με την προέλευση ,ΟΛΑ χαλάνε τα ΒMW μένουν στο δρόμο από ηλεκτρικά και σπάνε διαφορικά (έχουν όμως όλα καλή οδική βοήθεια ) .Τα ΚΤΜ είχαν π΄πρόβλημα Τρίτες και Τετάρτες , τώρα που μάθανε να τα συντηρούν , χαλάνε λιγότερο.... και όσο για τα άθραυστα γιαπωνέζικα ( που τώρα ποια είναι περισσότερο ευρωπαϊκά απο τα ευρωπαϊκά) μια χαρά χαλάνε και αυτά "


οχι δεν ετρεχαν ετσι απλα.. ποτε δεν τρεχουν ετσι απλα....
ΑΠΛΑ δεν ειχαν σφιξει τα κολαρα(οπως ειχα γραψει)αυτο μου ειπαν στο συνεργειο!!!
μονο αυτο γινεται ετσι απλα...
και οπως ελεγα μολις εφτασα το τεραστιο νουμερο των 50κλμ διαπιστωσα μια τρυπα στο ψυγειο απο την μεσα μερια οχι την εξω οπου θα μπορουσαν να ισχυριστουν οτι μου το χτυπησε καμια πετρα κλπ κλπ κλπ τελωσπαντων μετα απο κανα μηνα αναμονη ηρθε το αλλο ψυγειο και μου το αλλαξαν!!!! ετσι για το ματι!!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: PAGANIAS στις 04/10/2013 9:56 πμ.

japan

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: penick στις 06/01/2014 2 μμ.

Γεια και πάλι σε όλους, Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.Τελικά έγινε η αντικατάσταση της μοτοσυκλέτας με νέα.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Tigris3 στις 06/01/2014 3:05 μμ.

Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά!!
Μπράβο φίλε που τελικά έβγαλες άκρη και με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Να χαρείς το νέο μηχανάκι και πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: orange στις 08/01/2014 4:52 μμ.

πάλι Triumph σΕ δώσανε;

Εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο! Καλές βόλτες!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 14/01/2014 3:08 πμ.

penick"Γεια και πάλι σε όλους, Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.Τελικά έγινε η αντικατάσταση της μοτοσυκλέτας με νέα."


μπραβο ρε φιλε!!! αυτα ειναι νεα!!! οντως καλη χρονια θα ειναι για σενα με νεο μοτο πλεον!!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: seduce στις 14/01/2014 6:48 μμ.

Πιες της το αίμα όσο έχεις εγγύηση ακόμα.

Καλές βόλτες........και για να μην ξεχνιόμαστε ΠΑΝΤΑ στη μία ρόδα

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Smartmak στις 16/01/2014 10:40 μμ.

Ευτυχης καταληξη μια χαρα εισαι!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: Theozed στις 20/01/2014 10:43 μμ.

penick"Γεια και πάλι σε όλους, Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.Τελικά έγινε η αντικατάσταση της μοτοσυκλέτας με νέα."


Ωραίος μαν.

Καλοτάξιδο!
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: john doufexis στις 21/01/2014 12:49 μμ.

για πες χρωματακι κ χλμ κ σε ποιον το εδωσες για να ξερουμε ποιο ειναι το μηχανακι σε περιπτωση πωλησης ξανα ως ευκαιρεια !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: PTiger800 στις 21/01/2014 1:43 μμ.

Εγώ έτσι όπως το γράφει καταλαβαίνω ότι το αντικατέστησε η Triumph.
Τι λες μήπως πάει να το σπρώξει η Τ ως ευκαιρία;
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: TRIUMPH TIGER 1050 SPORT- ΒΛΑΒΕΣ  

  Από: john doufexis στις 23/01/2014 12:49 μμ.

PTiger800"Εγώ έτσι όπως το γράφει καταλαβαίνω ότι το αντικατέστησε η Triumph.
Τι λες μήπως πάει να το σπρώξει η Τ ως ευκαιρία;"

ω ναι αυτο ακριβως !!!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!