Tiger 1050

Re: Tiger 1050  

  Από: billis 1050 στις 06/02/2013 5:59 μμ.

guraki"
billis 1050"Και για να ξεκαθαρισει το θεμα αν καποιος νομιζει οτι το μηχανακι του εχει οντως 117-120 ροδα μπορουμε να δοκιμασουμε για να ξερουμε τι γινεται τελικα..."

Αν την δυναμομετρηση την εκανες σε dynojet βγαλε 4-5 αλογα ακομα να εισαι σιγουρος....Εχουν την φημη για αισιοδοξα δυναμομετρα!Το δικο μου ειναι 118 αλογα τροχο μετρημενο σε δυναμομετρο Fuchs...Αν θες να δεις τετοιο νουμερο πρεπει δυστυχως να βγαλεις καταλυτη και να βαλεις το καταλληλο προγραμμα...Α και περαν της μεγιστης ιπποδυναμης χαμηλα και μεσαιες το μηχανακι ειναι απλα ΑΛΛΟΥ σε σχεση με TOR και προγραμμα 20549!!!Αυτα.... "


Ποιο ακριβως ειναι το setup σου και τι υποστηριζεις γιατι δεν καταλαβα..Το να βγαλεις καταλυτη ειναι πραγματικα ΑΧΡΗΣΤΟ γιατι για να παρεις 2-3 αλογα ΜΟΝΟ ψηλα?Ο λ sensor δεν βγαζει check στο καντραν?Αν ειναι ετσι ας επαιρνες κατι σε ss...Εγω αυτο που ψαχνω ειναι μικρες αλλαγες που αλλαζουν το μηχανακι προς το καλυτερο..Ας πουμε για το φιλτροκουτι ειναι ετοιμο να γινει χωρις να αλλαξει κατι με μηδενικο κοστος αν καποιου πιανουν τα χερια..Οσο για τα 118 σου αλογα..Φιλος με tuneboy powercone Κ&Ν και φιλτροκουτι 117 ροδα με καταλυτη κανονικα...Το setup που κανουμε οι περισσοτεροι TOR+20549+φιλτροκουτι=112-113 ροδα..Το μονο που αλλαζει ειναι το tuneboy που κερδιζεις λογο καυσαναλυσης και προγραμματος για καθε περιπτωση...

Re: Tiger 1050  

  Από: guraki στις 06/02/2013 7:09 μμ.

οκ συγνωμη για την παρεμβαση!

Re: Tiger 1050  

  Από: billis 1050 στις 06/02/2013 9:02 μμ.

guraki"οκ συγνωμη για την παρεμβαση!"


Γιατι ζητας συγνωμη φιλε μου?Απλα δεν καταλαβα ποιο ηταν το νοημα και αν εχω καπου λαθος να με διορθωσεις...