TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Ichigo στις 29/03/2012 2:38 πμ.

Μιλάμε για τα παμπάλαια και συνάμα ΑΘΛΙΑ PILOT ROAD 1 (τεχνολογία του 05-06 )???!! που έχει εκ κατασκευής το tiger? Τα πετάς παρ αύτα και βάζεις Pilot Road 3 αν είσαι all-arounder και κάνεις πολλά ταξιδάκια ή κανένα Μ5 αν κινείσαι κυρίως εντός πόλης
"O coward conscience, how dost thou afflict me!"

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Savvas Drakakis στις 29/03/2012 11:15 μμ.

Dunlop Roadsmart.....
απ'ότι έχω ακούσει, το μηχανάκι στρίβει μόνο του
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Theozed στις 25/04/2012 2:34 μμ.

Tolis man,

Άλλαξες τελικά λάστιχα; Διορθώθηκε το πρόβλημα που είχες;;;

Δώσε λίγο feedback. Έχω κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα. Έχω tiger 1050 με τα μαμά λάστιχα από τον Δεκ του 2010 κι έχω γράψει 21.500 χλμ. Ε, μετά την μονοήμερη της γαλατόπιτας μου τρέμει στα φρεναρίσματα (όχι πάντα, όποτε γουστάρει!!!)

Για λέει για λέει...
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/04/2012 3:07 μμ.

Ρε μάγκες γιατι παίζετε με τη ζωή σας;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: HelenKoR στις 25/04/2012 6:11 μμ.

Μήπως θα ήταν καλό πριν απο κάθε βόλτα να κάνουμε κι έναν μίνι Τεχνικό Έλεγχο;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: naikl78 στις 25/04/2012 9:38 μμ.

Cpt. Haddock"Ρε μάγκες γιατι παίζετε με τη ζωή σας;"




+1050
Όποιος φοβάται πέφτει και κοιμάται!!!

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 25/04/2012 11:49 μμ.

21 .500;O Χριστός και η μάνα του και οι δώδεκα απόστολοι.Πας για μεγάλο ρεκόρ

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Theozed στις 26/04/2012 1:27 πμ.

Μίνι τεχνικό έλεγχο; Μέχρι την ημέρα της γαλατόπιτας μια χαρά ήταν. Μόλις ξεκινήσαμε την επιστροφή μου ομολόγησε ότι τα ψιλοέφτυσε.

Οκ, δεν λέω, γλιστράνε τα μαμά και αργούν πάρα πολύ να ζεσταθούν, αλλά με ψιλοπηγαίνουν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Μου αρέσει και να σπινιάρω πολύ κι αυτά αντέχουν!

Εξάλλου, έχουμε και το γάμο του Madbiker! Μετά το γάμο (και το "λιώσιμο" του πίσω...) αλλάζω λαστιχάκια σούμπιτος!


Tolis, κανένα νέο;;;
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: madbiker στις 27/04/2012 2:14 πμ.

16.000 xlmμε τα μαμισια...κ γω περιμενω ν ατελειωσουν οι εκλογεσ και ο γαμος και βουρ για αλλαγη.ηδη προχθες στη βουλιαγμενης σε φρεναρισμα με πολλα, για 2-3 δευτερα μου φυγε η ψυχη καθως νομιζα οτι το μηχανακι θα κανει στροφη 180 μοιρεσ.....τελικα το γκαζι και οχι το φρενο εδωσε τη λυση....οσο για το τρεμοπαιγμα νομιζω φυσιολογικο ειναι..κ μενα το κανει...μαλιστα το μπροστα σε ενα σημειο νομιχεισ οπως γυρναει η ροδα οτι υπαρχει ενα εξογκωμα...
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: TOLIS στις 27/04/2012 8:06 μμ.

Theozed"Μίνι τεχνικό έλεγχο; Μέχρι την ημέρα της γαλατόπιτας μια χαρά ήταν. Μόλις ξεκινήσαμε την επιστροφή μου ομολόγησε ότι τα ψιλοέφτυσε.

Οκ, δεν λέω, γλιστράνε τα μαμά και αργούν πάρα πολύ να ζεσταθούν, αλλά με ψιλοπηγαίνουν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Μου αρέσει και να σπινιάρω πολύ κι αυτά αντέχουν!

Εξάλλου, έχουμε και το γάμο του Madbiker! Μετά το γάμο (και το "λιώσιμο" του πίσω...) αλλάζω λαστιχάκια σούμπιτος!


Tolis, κανένα νέο;;; "


ακομα δεν εχω προλαβει να παω να τα δω.
παντως αυτο που παρατηρω ειναι οτι 1.τρεμει το τιμονι μονο οταν αφηνω τα χερια. 2.νοιωθω το τιμονι πιο ελαφρυ απο πριν γι'αυτο νομιζα οτι ηταν ρουλεμαν, 3.σε σαμαρακια δεν νοιωθω τοσο σταθερα.
Ααυτα συμβαινουν αλλα οχι σε τραγικο επιπεδο. πχ όταν τρεχω γρηγορα στην βουλιαγμενης δεν καταλαβαινω τιποτα.

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Theozed στις 18/05/2012 12:32 πμ.

Φίλε Tolis,

Το πρόβλημα ευστάθειας που είχα τελικά οφειλόταν σε χτυπημένες/στραβωμένες ζάντες (και οι 2 παρακαλώ!). Έσκασα 140 εβραίους και τις έφτιαξα και τώρα το μηχανάκι πάει πάρα πολύ καλά.

Υ.Γ.: Πριν τις επιδιορθώσω, άλλαξα και λάστιχα. Τα μαμά έβγαλαν 22.200 χλμ . Αυτό όσον αφορά το ρεκόρ που είχε ειπωθεί κάποια στιγμή . Του φόρεσα τα dunlop roadsmart 2. Αν κα δεν έχω προλάβει να γράψω πολλά χλμ ακόμα, δείχνουν πολύ καλά λάστιχα.
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: zoomzoom στις 18/05/2012 1:48 πμ.

Πως κατάλαβες ότι είναι στραβιες οι ζάντες σου; Δλδ που τις μετρησες;
Επίσης, τι μπορει να το προκαλέσει αυτο;

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: xaotikos στις 18/05/2012 2:48 πμ.

Όταν αλλάζεις λάστιχα σου κάνουν και ζυγοστάθμιση και βλέπουν αν οι ζάντες είναι ίσιες ή όχι.
Λακούβες κλπ είναι συνήθως η αιτία...

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Theozed στις 18/05/2012 9:36 πμ.

xaotikos"Όταν αλλάζεις λάστιχα σου κάνουν και ζυγοστάθμιση και βλέπουν αν οι ζάντες είναι ίσιες ή όχι.
Λακούβες κλπ είναι συνήθως η αιτία..."



Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: TIGER 1050 - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑΣ-ΛΑΣΤΙΧΑ  

  Από: Gianno στις 18/05/2012 10:10 πμ.

Φιλε μου λαστιχα ειναι σιγουρα, εμενα μου το εκανε στις 14000 και νομιζα οτι κατι εχει το μηχανάκι.τελικα με τα λαστιχα ολα έφτιαξαν. diablo rosso εβαλα εγω και ειμαι υπερ ευχαριστημένος!
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..