ψυχροτερο μπουζι?

ψυχροτερο μπουζι?  

  Από: nomad στις 06/10/2011 2:56 μμ.

το πρωτο σερβις που εκανα μετα την αλλαγη πιστονιων αλλαξα και μπουζι,τα οποια εβαλα 10αρια! λογω το οτι ειναι ψυχροτερα πιστεψα θα θερμαινει λιγοτερο τον κινητηρα (στους 10 μηνες καλοκαιρι της ελλαδος) και ισως συνεργαστουν καλυτερα με την βενζινη 100 οκτανιων που πλεον μονο βαζω! τον γεναρη θα εχω προβλημα?? η μονο θα αργει να ζεσταθει το πρωι? εχω διαβασει καποια παλιοτερα σχολια του sprider επανω στο ζητημα,αλλα χωρις να αναλυθει το θεμα! την γνωμη σας παρακαλω!

υ.γ. διαβασα σε ενα αλλο forum της triumph οτι θερμαινεται περισσοτερο ο μεσαιος κυλινδρος! αν ισχυει αυτο,μηπως να βαζαμε ψυχροτερο μπουζι μονο στον μεσαιο??
bikes dont leak oil,they mark their territory.

Re: ψυχροτερο μπουζι?  

  Από: nomad στις 06/10/2011 2:58 μμ.

Ξεχασα-φορουσε 8αρια ενω το manual γραφει 9αρια!
bikes dont leak oil,they mark their territory.

Re: ψυχροτερο μπουζι?  

  Από: epistimon στις 06/10/2011 4:20 μμ.

το χειμωνα με τα ψυχροτερα μπουζι απλα θα ειναι ποιο δυσκολη η εκκινηση του κινητηρα

Re: ψυχροτερο μπουζι?  

  Από: green-675 στις 06/10/2011 6:24 μμ.

nomad"το πρωτο σερβις που εκανα μετα την αλλαγη πιστονιων αλλαξα και μπουζι,τα οποια εβαλα 10αρια! λογω το οτι ειναι ψυχροτερα πιστεψα θα θερμαινει λιγοτερο τον κινητηρα (στους 10 μηνες καλοκαιρι της ελλαδος) και ισως συνεργαστουν καλυτερα με την βενζινη 100 οκτανιων που πλεον μονο βαζω! τον γεναρη θα εχω προβλημα?? η μονο θα αργει να ζεσταθει το πρωι? εχω διαβασει καποια παλιοτερα σχολια του sprider επανω στο ζητημα,αλλα χωρις να αναλυθει το θεμα! την γνωμη σας παρακαλω!

υ.γ. διαβασα σε ενα αλλο forum της triumph οτι θερμαινεται περισσοτερο ο μεσαιος κυλινδρος! αν ισχυει αυτο,μηπως να βαζαμε ψυχροτερο μπουζι μονο στον μεσαιο??"


και 100 αρα να βαζεις το ιδιο ειναι για τα πιστονια......5000 χλμ εξωτερικο μονο 100αρα και ελλαδα ουτε 1000χλμ παλι 100αρα και τσουπ 2η φορα πιστονια...με ολα μαμα επανω.................γι αυτο και εγω τουβαλα trident εξατμισεις φιλτρο κτλ.......και τωρα σκισιμο παλι βεβαια με 100 αρα........
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: ψυχροτερο μπουζι?  

  Από: nomad στις 07/10/2011 1:39 πμ.

Να μας αναλυσεις καποια στιγμη το πακετο σου ?? εντωμεταξυ επειδη την κανω συχνα εξω (ειναι και γεωγραφικο το γεγονος) εχω πετυχει και εχω βαλει ολουθε κακιστα ζουμια!! πιστευω ο τιγρης ηταν μια βιαστικη μαρκετινιστικη εξελιξη..η οποια δεν ειχε περιθωρια ερευνας στο χρονο !!! ΣΤΗΝ τελικη.. εμεις στο forum θα το εξελισουμε το project στους αιωνες των αιωνων αμ !
bikes dont leak oil,they mark their territory.