υγρασια στα οργανα του τιγρη

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: vasko στις 21/11/2009 4:57 μμ.

Εχει παρουσιαστει το προβλημα σε πολλους στην Αγγλια, σε παρα πολλους
Να μην δεχθεις επισκευη, η υγρασια δεν φευγει ευκολα απο πλακετες (ειμαι ηλεκτρονικος και κατι ξερω).
Θα σου βγει το προβλημα αργοτερα και θα τα πληρωσεις ολα εσυ.
Επρεπε να ντρεπονται για τον τροπο που φερονται σε αυτους που τους υποστηριζουν (αγοραστες/αιμοδοτες) και να καλυψουν το προβλημα αμεσα μεσα στην εγγυηση.
Η συμπεριφορα τους ηταν η αιτια να πουλησω το αγαπημενο μου κατα τα αλλα Tiger. Δεν γνωριζουν λεει ποια απο τα μοντελα του 07 (VIN) εμφανιζαν προβληματα στα πιστονα/χιτωνια.

Καλη τυχη

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: tiger46 στις 21/11/2009 8:07 μμ.

Δυστυχώς δεν έβγαλα άκρη,πήγα και στην αντιπροσωπεία και μίλησα με τον τεχνικό διεθυντή και μου είπε ότι αφού ανείχθηκε το όργανο και δεν είχε οξείδωση η Αγγλοι δεν πρόκειται να το αλλάξουν.Η εγγυηση έληξε 15 νοεμβρίου και μου έδωσε παράταση άλλες 15 μέρες για να το παρακολουθήσω.Μέχρι σήμερα δεν έχει παρουσιάσει υγρασία,ελπίζω να μην βγάλει πρόβλημα αργότερα γιατί θα πρέπει να σκάσω 1200 ευρώ

Re: υγρασια στα οργανα του τιγρη  

  Από: harrysvr στις 21/11/2009 8:23 μμ.

Και γιατί να σκάσεις τόσα όταν υπάρχει αυτό... http://cgi.ebay.de/TRIUMPH-MOTOR-Cockpit-digital-Tacho-TIGER-1050-ABS_W0QQitemZ200370076773QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item2ea6fcbc65
Είναι μεταχείρα, αλλά ρώτα τον αν είναι όλα οκ