τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα %$πίστονα ....

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Sprinter στις 02/12/2010 7:48 μμ.

Native"Ξεφτίλα....στο επίσημο site της mivv το Speed triple που εχουνε αλλαξει εξατμίσεις έχει πρόβλημα με πιστόνια....

http://www.mivv.it/it/prodotti_video_ap ... D%20TRIPLE

Παρατηρήστε τα ντουμάνια που βγάζει στο κλείσιμο του γκαζιου....

"


Ε δεν είσαι καλά. Αρρωστος είσαι τελικά....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Native στις 02/12/2010 9:04 μμ.

Θα σου απαντουσα, αλλα τι να καθομαι να εξηγω, τσαμπα θα γραφω για να πεις παλι καποιον βλακωδη χαρακτηρισμο.

Εχε τα πιστευω σου περι του θεματος και ευχομαι να μην αρρωστησεις κι εσυ καποια μερα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: jimdom στις 02/12/2010 9:15 μμ.

Να ζησουμε να τον θυμομαστε Βαγγελη

Λουσου τα


Sprinter και native αφου εχετε διαφορετικη γνωμη εδω κ 5 μηνες,λετε να το λυσετε τωρα?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Sprinter στις 02/12/2010 9:29 μμ.

Native"Θα σου απαντουσα, αλλα τι να καθομαι να εξηγω, τσαμπα θα γραφω για να πεις παλι καποιον βλακωδη χαρακτηρισμο.

Εχε τα πιστευω σου περι του θεματος και ευχομαι να μην αρρωστησεις κι εσυ καποια μερα..."


Πια πιστεύω μου ρε σύ? Εσυ εισαι απίστευτος. Μιλάς σοβαρά με το βιντεάκι τώρα? Εσυ θα μ' αρρωστήσεις με αυτά που λές. Θεέ και κύριε. Δε τους γράφεις να το πάνε και στο συνεργείο λόγω της διάγνωσής σου? Η στο 'πε και αυτό η μυστηριώδης πηγή σου? Σ' ακούει και κανας άσχετος και μόλις δεί λίγο καυσαέριο από την εξάτμισή του θα μας ζαλίσει τα απ' αυτά εδώ μέσα ή τα απ' αυτά του μηχανικού του.

Εχεις δει τι ντουμάνι μπορεί να βγάζει οποιοσδήποτε 1050 με κατεβάσματα στα κόκκινα, με ανοιχτές εξατμίσεις και πιθανότατα χωρίς καταλύτη αλλά με το SAI? Εχεις δεί πώς είναι να καίει ενα μηχανάκι πολλά λάδια? Και όλα αυτά στο βιντεάκι του κώλου 2χ2 με χρώμα άψογα, με το μηχανάκι στο δυναμόμετρο, όπου διέκριναν τα εκπαιδευμένα μάτια σου το γαλαζωπό χρώμα του λαδιού? Εκτός αν το μύρισες... Ελεος! Α ξέχασα, όλα τα 1050 έχουν πρόβλημα εκ σχεδιασμού...

Ασε με ρε σύ! Μπας και το επίθετό σου ειναι Λιακόπουλος?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: johnygalan στις 02/12/2010 9:33 μμ.

jimdom"Να ζησουμε να τον θυμομαστε Βαγγελη

Λουσου τα
"


Κακέ

Εγω πάντως έχω απορία... για πιο λόγο δεν κάνει ανάκληση η triumph
τι περιμένει να δυσφημιστεί και άλλο
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: Sprinter στις 02/12/2010 9:49 μμ.

johnygalan"
jimdom"Να ζησουμε να τον θυμομαστε Βαγγελη

Λουσου τα
"


Κακέ

Εγω πάντως έχω απορία... για πιο λόγο δεν κάνει ανάκληση η triumph
τι περιμένει να δυσφημιστεί και άλλο"



Ρε σεις, 200 θρεντ έχουμε με τα πιστόνια, οπου ΚΑΙ αυτό το έχουμε συζητήσει. Τι θα γίνει, κάθε φορά που βγάζει κάποιος θέμα θα τα λέμε πάλι ολα απ' την αρχή?

Παίξτε μόνοι σας. Εγω δε παίζω εκτός κι αν ξαναπεί τίποτα ο Λιακόπουλος.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: dimchrist στις 02/12/2010 10 μμ.

johnygalan" Εγω πάντως έχω απορία... για πιο λόγο δεν κάνει ανάκληση η triumph
τι περιμένει να δυσφημιστεί και άλλο"

Συνήθως σε ένα φόρουμ που αφορά συγκεκριμένη εταιρεία μηχανών μπαίνεις για να ανταλλάξεις εντυπώσεις/εμπειρίες και τυχόν προβλήματα που έχεις με τη μηχανή σου. Εδώ μέσα έχουν γραφτεί 5-6 περιστατικά όταν υπάρχουν πάνω από 1000 μέλη και αν σκεφτείς ότι σίγουρα πάνω από τους μισούς έχουν τον Τίγρη τότε καταλαβαίνεις ότι το ποσοστό αποτυχίας είναι αμελητέο.

Triple Way

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: johnygalan στις 02/12/2010 10:07 μμ.

dimchris"
johnygalan" Εγω πάντως έχω απορία... για πιο λόγο δεν κάνει ανάκληση η triumph
τι περιμένει να δυσφημιστεί και άλλο"

Συνήθως σε ένα φόρουμ που αφορά συγκεκριμένη εταιρεία μηχανών μπαίνεις για να ανταλλάξεις εντυπώσεις/εμπειρίες και τυχόν προβλήματα που έχεις με τη μηχανή σου. Εδώ μέσα έχουν γραφτεί 5-6 περιστατικά όταν υπάρχουν πάνω από 1000 μέλη και αν σκεφτείς ότι σίγουρα πάνω από τους μισούς έχουν τον Τίγρη τότε καταλαβαίνεις ότι το ποσοστό αποτυχίας είναι αμελητέο."


Μήτσο μακάρι να είναι μόνο αυτά το εύχομαι και εγω μέσα απο την καρδιά μου
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: vagtyrp στις 02/12/2010 11:10 μμ.

[quote="johnygalan":10njvfa2]
dimchris"
johnygalan" Εγω πάντως έχω απορία... για πιο λόγο δεν κάνει ανάκληση η triumph
τι περιμένει να δυσφημιστεί και άλλο"

Συνήθως σε ένα φόρουμ που αφορά συγκεκριμένη εταιρεία μηχανών μπαίνεις για να ανταλλάξεις εντυπώσεις/εμπειρίες και τυχόν προβλήματα που έχεις με τη μηχανή σου. Εδώ μέσα έχουν γραφτεί 5-6 περιστατικά όταν υπάρχουν πάνω από 1000 μέλη και αν σκεφτείς ότι σίγουρα πάνω από τους μισούς έχουν τον Τίγρη τότε καταλαβαίνεις ότι το ποσοστό αποτυχίας είναι αμελητέο."


Μήτσο μακάρι να είναι μόνο αυτά το εύχομαι και εγω μέσα απο την καρδιά μου [/quote:10njvfa2]

μήτσο, συγνώμη αλλά το ποσοστό δεν είναι καθόλου αμελητέο.....γνωρίζω για τουλάχιστον 10 μηχανάκια στην αθήνα και μερικά στην πάτρα.....δεν είναι όλοι γραμμένοι στο φόρουμ ή δεν ασχολούνται με αυτό.επίπλέον το μεγαλύτερο ποσοστό των κατόχων, χρησιμοποιεί ελάχιστα τη μότο τους, για κανα καφέ, καμια μικρή βόλτα κλπ, οπότε που να προλάβουν να τα χαλάσουν, όταν δεν έχουν ούτε 10000χλμ σε 2 χρόνια ή και παραπάνω.το πρόβλημά μου ή απορία μου είναι γιατί πολλοί από όσο ξέρω, με πάνω από 30000-40000χλμ έχουν πρόβλημα.ας ποστάρουν αυτοί που πιάνουν αυτά τα χλμ και μετά μπορώ να πιστέψω ότι το ποσοστό είναι μικρό ή αμελητέο. και όπως ανέφερα και στο νίκο χθες στο chat έχω πολλούς μοτοσυκλετιστές γνωστούς με πάρα πολλά χλμ στις μηχανές τους,μερικοί πάνω από 100000χλμ, που δεν έχουν αλλάξει τίποτα εκτός από τα αναλώσιμα.....μόνο ένας άλλαξε τσιμούχες μπροστά 2 φορές αλλά το έβαζε όπου νάνε....και φυσικά κανένας δεν έχει triumph...

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: vagtyrp στις 02/12/2010 11:13 μμ.

Tigrisss"κ αλλος συναδελφος..... είναι σπασιμο φίλε μου για όσο το μηχανακι είναι μακρυά σου, μόλις το ξαναπαρεις στα χέρια σου θα τα ξαναβρείτε!
βεβαια σου δημιουργείται αυτόματα ενα ψυχολογικό μετα, και μια κοιτας τα λάδια, μία τα νερά, την άλλη ρωτας τα φιλαρακια σου αν βγαζει καπνο η εξατμιση στα γκάζια, την αλλη στήνεις αυτί μην ακούσεις τίποτα περίεργο.........αλλα δε μπορουμε να τα έχουμε όλα σε αυτη τη ζωη.


αυτό που δε ξέρω και δεν έχω ρωτησει ακόμα το μαστροΣ είναι αν τα νεα πιστονοχιτωνια εχουν επιπλεον εγγυηση..... "


αυτό είναι είναι σίγουρο φίλε μου, ότι θα τα ξαναβρούμε για καμιά 50000χλμ, ακόμα, να πάω και στην ιταλία έκεί που πήγες πέρσι!

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: vagtyrp στις 02/12/2010 11:17 μμ.

Tigris3"Φίλε είναι μέγιστο ξενέρωμα να σπάει αλλά να σου πω και κάτι. Πλέον οι βλάβες σε μοτέρ είναι υπεράνω μάρκας! Έχω ακούσει και διαβάσει και γω δεν ξέρω για πόσα που σπάνε (ασχέτως χρήσης), θες BMW S1000R, θες Honda CBR, Kawasaki ZX, Suzuki VStrom, κοκ. Από αυτοκίνητα θα πω ένα: Nissan GTR. Για φαντάσου να χεις δώσει 100+ Κ ευρώ και να σπάσει μετά από λίγες χιλιάδες χιλιόμετρα.

Πλέον η αλήθεια είναι ότι η μείωση κόστους για τις εταιρείες έχει περάσει και στο εσωτερικό του κινητήρα. Μην ξενερώνεις! Εμείς να μαστε καλά να τα χαιρόμαστε, και αν χαλάνε να τα φτιάχνουμε."



το απόλυτο ξενέρωμα.....ευτυχώς πού είναι δεκέμβρης και έχω πολύ δουλειά, οπότε δεν με πειράζει να περιμένω κανα δίμηνο.....αρκεί να φτιαχτεί σωστά και χωρίς να δώσω μία,εκτός από μερικά έξτρα φυσικά που θα κάνω επί την ευκαιρία.....αλλιώς :

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: makis30 στις 03/12/2010 8:33 μμ.

γιατρε καλα ξεμπερδεματα

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: PAGANIAS στις 04/12/2010 11:49 πμ.

καλημερα...θελω να γραψω σε σχεση με το προβλημα σου οτι ειναι λογικο να σουτην βαραει οποσ και εμενα οταν
πριν 2 χρονια μου το εβγαλε αλλα απο την αλλη δεν εχω δει καποιον να γραφει διαφορα καλα που εχει το μηχανακη..
πχ σε προηγουμενεσ μηχανεσ μου ιαπωνεσ και αυστριεσ εμεναν ντιζεσ στο χερι με 1500 χιλιομετρα αναρτη/σ
σε μαχανακια των 11000ευρω θελανε πεταμα δισκοπλακεσ στα 20000 χιλιομερα αλλαγη και για να μην πουμε για
ανορθωτεσ τρομπεσ βενζινησ στα 40000χιλιαδεσ χιλιομετρα και ζημιεσ που κοστιζουν..
εγω στον τιγρη εχω 40000χιλιομετρα και τα παραπανω ντιζεσ πλακεσ ειναι σαν καινουργεια..
καθε εταιρεια εχει τα δικα τησ...μην τρελαινεστε πιστονια ειναι καταλαβαινω το ξενερωμα αλλα κοιταμε συνολικα
το καθε μηχανακι πιστευω.......

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: gran tiger στις 04/12/2010 6:05 μμ.

PAGANIAS"καλημερα...θελω να γραψω σε σχεση με το προβλημα σου οτι ειναι λογικο να σουτην βαραει οποσ και εμενα οταν
πριν 2 χρονια μου το εβγαλε αλλα απο την αλλη δεν εχω δει καποιον να γραφει διαφορα καλα που εχει το μηχανακη..
πχ σε προηγουμενεσ μηχανεσ μου ιαπωνεσ και αυστριεσ εμεναν ντιζεσ στο χερι με 1500 χιλιομετρα αναρτη/σ
σε μαχανακια των 11000ευρω θελανε πεταμα δισκοπλακεσ στα 20000 χιλιομερα αλλαγη και για να μην πουμε για
ανορθωτεσ τρομπεσ βενζινησ στα 40000χιλιαδεσ χιλιομετρα και ζημιεσ που κοστιζουν..
εγω στον τιγρη εχω 40000χιλιομετρα και τα παραπανω ντιζεσ πλακεσ ειναι σαν καινουργεια..
καθε εταιρεια εχει τα δικα τησ...μην τρελαινεστε πιστονια ειναι καταλαβαινω το ξενερωμα αλλα κοιταμε συνολικα
το καθε μηχανακι πιστευω......."



Αφου και να το πουλησει, παλι Τ θα παρει.
Γιατρε δες το αλλιως.. φαντασου να αρρωστησει η πολυ ομορφη φιλεναδα-γυναικα σου, και εσυ να την ξαποστηλεις.
ΑΚΑΡΔΕ

Re: τελικά η triumph έχει ένα θέμα με τα γαμοπίστονα ....  

  Από: alexandros.s στις 04/12/2010 7:07 μμ.

gran tiger"
PAGANIAS"καλημερα...θελω να γραψω σε σχεση με το προβλημα σου οτι ειναι λογικο να σουτην βαραει οποσ και εμενα οταν
πριν 2 χρονια μου το εβγαλε αλλα απο την αλλη δεν εχω δει καποιον να γραφει διαφορα καλα που εχει το μηχανακη..
πχ σε προηγουμενεσ μηχανεσ μου ιαπωνεσ και αυστριεσ εμεναν ντιζεσ στο χερι με 1500 χιλιομετρα αναρτη/σ
σε μαχανακια των 11000ευρω θελανε πεταμα δισκοπλακεσ στα 20000 χιλιομερα αλλαγη και για να μην πουμε για
ανορθωτεσ τρομπεσ βενζινησ στα 40000χιλιαδεσ χιλιομετρα και ζημιεσ που κοστιζουν..
εγω στον τιγρη εχω 40000χιλιομετρα και τα παραπανω ντιζεσ πλακεσ ειναι σαν καινουργεια..
καθε εταιρεια εχει τα δικα τησ...μην τρελαινεστε πιστονια ειναι καταλαβαινω το ξενερωμα αλλα κοιταμε συνολικα
το καθε μηχανακι πιστευω......."



Αφου και να το πουλησει, παλι Τ θα παρει.
Γιατρε δες το αλλιως.. φαντασου να αρρωστησει η πολυ ομορφη φιλεναδα-γυναικα σου, και εσυ να την ξαποστηλεις.
ΑΚΑΡΔΕ"




σωστα το εθεσες!! respect!