στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: dimchrist στις 06/11/2010 9:54 μμ.

Νίκο...
1) Μάλλον είναι μπουκωμένο. Θέλει μάλλον Σέρρες για να δουλεψει ή στη χειρότερη Μέγαρα...
2) Θέλει να έρθει Αθήνα να το τσεκάρει ο Σάκης και να δει τους υπολοιπους Θριαμβους που του έχουνε λείψει...
3) Μάλλον ήρθε καιρός να πάρεις SS. Στη χειρότερη στα 220 θα σκάει η 4η...

Πέρα από την πλάκα ελπίζω να μην είναι τίποτα

Triple Way

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: NikosV στις 06/11/2010 9:58 μμ.

dimchris"Νίκο...
1) Μάλλον είναι μπουκωμένο. Θέλει μάλλον Σέρρες για να δουλεψει ή στη χειρότερη Μέγαρα...
2) Θέλει να έρθει Αθήνα να το τσεκάρει ο Σάκης και να δει τους υπολοιπους Θριαμβους που του έχουνε λείψει...
3) Μάλλον ήρθε καιρός να πάρεις SS. Στη χειρότερη στα 220 θα σκάει η 4η...

Πέρα από την πλάκα ελπίζω να μην είναι τίποτα
"

συμφωνω σε ολα
αν δεν ημουν των εκδρομων θα ειχα παρει ενα κοκκινο απο τα χανια





ψησου να παιξεις μια γκαζια αυριο και να ερθεις να παμε εκδρομουλα .. !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: dimchrist στις 06/11/2010 10:12 μμ.

Που να πάμε ρε τρελέ???

Το θέμα μου είναι οικονομικό. Αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να ανέβω το άλλο σουκου Λάρισα θα πρέπει να συγκρατηθώ. Άσε που ο Νοεμβριος έχει τα τελευταία τρακ ντέι. Μετά πάμε από Απρίλη...

Triple Way

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: jimdom στις 07/11/2010 2:40 μμ.

ολοι ευθειακηδες θα γινεται τελικα....


220 καλα ειναι ρε συ,τα περνας τα tdm

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: Rory στις 07/11/2010 6:58 μμ.

Κοπελια εμενα γιατι με την 5η πιανει περισσοτερα απο την 6η ????
Keep on Rockin

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: doohan στις 07/11/2010 7:04 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: NikosV στις 07/11/2010 9:36 μμ.

Επισημαινω πως το ποστ αυτο δεν εγινε για να δω ποσο πιανει τελικη το μηχανακι μου και δεν θελω να γινει αλλο ενα απο τα 1000δες ποστ με τιτλο "τελικη tiger" αλλα μιλαω για προβλημα που εχει παρουσιαστει με αποτελεσμα την μειωση της τελικης ταχυτητας ..
προς αποφυγη παρεξηγησεων ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: Native στις 08/11/2010 9:24 πμ.

Το φιλτρο αερα στο έχουνε αλλάξει ποτέ? Η μονο στο φυσάνε με αέρα για να καθαρίσει?

Οι ποροι του χαρτιου κλείνουν και πεφτει η αποδοση του κινητηρα μετα απο αρκετα χιλιόμετρα.

Κανονικα το χαρτινο φιλτρο θελει αντικατάσταση, οχι καθάρισμα...

Υποθέσεις κάνω φυσικά.....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 08/11/2010 11:32 πμ.

Βρε Νικο μπας και εχεις αλλαξει γραναζωμα οταν αλλαξες αλυσιδα και γραναζια και το εχεις κοντυνει το μηχανακι και το εχεις ξεχασει?

Σωστος ο απο πανω περι φιλτρων αερα,ποτε δεν τα καθαριζουνμε με αερα,παντα αντικατασταση.Ειδικα τα χαρτινα.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: NikosV στις 08/11/2010 1:49 μμ.

TRIUMPHAKIAS"Βρε Νικο μπας και εχεις αλλαξει γραναζωμα οταν αλλαξες αλυσιδα και γραναζια και το εχεις κοντυνει το μηχανακι και το εχεις ξεχασει?

Σωστος ο απο πανω περι φιλτρων αερα,ποτε δεν τα καθαριζουνμε με αερα,παντα αντικατασταση.Ειδικα τα χαρτινα. "


υποθετω πως περι φιλτρου ο εξουσιοδοτημενος κανει αυτο που πρεπει να κανει .. (δεν γινεται να καθεσαι να δεις πως σου αλλαζει λαδια ενας μηχανικος που εμπιστευεσαι .. θα μου πεις με αυτα που ακουμε καθε μερα .. )
τωρα αν δεν το εχει κανει .. κακο του κεφαλιου του .. !! (και του δικου μου )
ευχαριστω που μου τα λετε για να .. για να τα ελεγξω στο επομενο σερβις
μου ακουγεται παντος λογικο να ειναι μπουκομενο απο κατι τετοιο

οσο για τα αλυσιδογραναζα .. το προβλημα αυτο το ειχα εντοπισει απο παλαιοτερα απλα δεν το ειχα ξανατεσταρει μεχρι τις προαλλες ..
(ε δεν νομιζω απο μονος του να μου εβαλε αλλο γραναζωμα )

παραθετω το προβλημα εχοντας ως δεδομενο οτι το καθε σερβις εχει γινει εβλαβικα οπως πρεπει να γινει ..
τωρα αν μου εχει βαλει σογιελαιο για λαδι ή σφουγγαρι για φιλτρο δεν το ξερω ..

Δεν κατηγωρω κανεναν και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: poseidonas στις 08/11/2010 5:17 μμ.

Νίκο δεν θέλω να σου φανεί κακό αυτο που θα πω,αλλά έχεις πολλά χιλιομετρα στο μηχανακι?αν ναι εχεις αναλογιστει την αλλαγή δίσκων συμπλέκτη,διότι οπως είπες πριν το μηχανάκι δεν σηκώνεται πια ουτε με 2α που συνηθιζε να κανει.Οπότε εμενα το μυαλο μου ,αν ολα λειτουργουν οπως πρεπει,εκει παει.Μονο λογω ολισθισης θα είχες προβλημα μετάδοσης...
Για παίξε λιγο με το συμπλέκτη για να είσαι σίγουρος οτι δεν είναι και αυτο...Μακάρι να το βρεις να πεσει λιγο φως στην υπόθεση...παράξενα μου φαίνονται αυτα που ακουω...διότι ανξ οπως λες τα σέρβις γίνονται ευλαβικα,και οχι με το σταυρο στο χερι,τοτε το μηχανακι με οσα περισσοτερα χιλιόμετρα κανει επρεπε να πηγαίνει και καλύτερα μεχρι να φτάσεις τα μαγικα 300000 χιλιομετρα που το μοτέρ θα ανοίξει σαν τριαντάφυλλο απο τις μηδενικές ανοχές πλεον...αλλα πιστέυω οτι θα εχεις παρει αλλη μηχανη μέχρι αυτο να γινει.και παλι καλή τύχη!
TORS,125 Mains,snorkelctomy,much love!:)

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: NikosV στις 08/11/2010 6:17 μμ.

Δημητρη 25.000 εχει .. λιγα πιστευω !!
εχει τοσο σχεση οι δισκοι συμπλεκτη για την τελικη ?? επιρεαζει ?? ασε τις σουζες ..
δηλαδη εχω βαλει μια 6η και πηγαινω με 140 .. ανοιγεις το γκαζι και στα 220 σταματαει σαν κοφτης ..
θυμαμαι παλαιοτερα οταν πηγαινε παραπανω δεν ειχες την αισθηση οτι υπηρχε κοφτης .. (δηλαδη δεν σου φρεναρε το μηχανακι)

πως να το εξηγησω ..
τωρα στην τελικη της 6 για να καταλαβεις κανει οπως τερματιζεις μια αλλη ταχυτητα πχ 3η ή 4η ..
παλια πηγαινες ααανετα μεχρι 230-235 και μετα με λιγοτερη ανεση μεχρι 240 τουλαχιστον χςρις να εχεις την αισθηση οτι το μηχανακι τερματησε στον κοφτη .. δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: tharis στις 08/11/2010 6:45 μμ.

Ενας με street ειχε γραψει οτι αλλαξε δισκους στις 15.000km τωρα τελευταια ..

Αλλα ακομα κι αν εχεις προβλημα αυτο αποκλειεται να επιρεαζει τοσο την τελικη σου.. Αν πατηναρει ο συμπλεκτης στα 220... κλαφ' τα Χαραλαμπε ....

Το φιλτρο ειναι μια πολυ λογικη εξηγηση για το προβλημα σου. Τσεκαρε αν εχει αλαχτει ποτε γιατι αν δεν εχει .. ισως ειναι καιρος ..!!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: doohan στις 08/11/2010 7:21 μμ.

.........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: στοπ στα 220 ?? γιατι και πως διορθωνεται ??  

  Από: NikosV στις 08/11/2010 7:51 μμ.

doohan"Νικο νομιζω οτι αδικα αγχωνεσαι!!Κανε εναν ελεγχο στις πιεσεις των ελαστικων και ξαναδοκιμασε το χωρις να εχει τρελο αερα αλλα και ανηφορα - κατηφορα....κατι μου λεει οτι πολυ απλα δεν γυρισες ολο το γκαζι Πιστευω οτι αν εχεις θεμα με το φιλτρο τοτε πολυ απλα δεν θα δουλευε σωστα σε κανενα φασμα στροφων ο κινητηρας αλλα και σε καμια ταχυτητα....Καλου κακου κανε και εναν ελεγχο στην συμπιεση ετσι απλα για να σου φυγει καθε υποψια!!Επισης θα συμφωνησω με κατι που ειπωθηκε παραπανω,οτι δλδ μπας και σου εβαλαν (μπορει κατα λαθος)αλλο γραναζωμα...εστω και ενα δοντι κανει διαφορα!!"


μη με κανεις να καθομαι να μετραω τα δωντακια
αλλα ειπα πως αυτο το προβλημα ηταν απο πριν ..

πιεσεις ελαστικων ειναι οπως πρεπει να ειναι αν και δεν χανεις τοσο πολυ πιστευω στην τελικη ..

οσο για τις συνθηκες οπως προειπα ηταν ιδανικες .. και εγιναν 2 τεστ ..
1 σε κατηφορικο δρομο
και το 2ο σε αρκετα μεγαλη ευθεια καινουριας κατασκευης (Λαμιας-Δομοκου λιγο πριν το Δομοκο)
και το γκαζι ηταν ΤΕΡΜΑ

αλλιως δεν θα εγραφα καν γι'αυτο ..
τι να πω ..παντος εχω αρκετο καιρο μπροστα μου μεχρι να παω να το κοιταξω ..
οποτε αν υπαρχει καποιος με το ιδιο προβλημα ή με την ιδια υποψια θα βοηθουσε ..
thx Πετραν !!
http://mototriumphhellas.blogspot.com/