ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: Sprinter στις 23/06/2010 3:31 μμ.

Ρουλεμάν, στραβωμάρες γενικώς δεν περιμένουν τον αέρα για να εμφανιστούν. Τούς φθάνει κάποια ταχύτητα. Οταν ο φίλος λέει δεν έχει κανένα πρόβλημα στις 200άρες+ χωρίς αέρα, αναγκαστικά τον πιστεύω (γιατι από τα λεγόμενά του κρίνουμε) και πάω παρακάτω.

Εγώ τα λεφτά μου, αν μας τα περιγράφει καλά ο φίλος, τα βάζω σε πρόβλημα του αναβάτη όσο κι αν δεν θέλει να το παραδεχτεί.

Βεβαίως μάγος δεν είμαι και όλα παίζουν.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: doohan στις 23/06/2010 3:57 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: bekris στις 23/06/2010 7:35 μμ.

Sprinter"

Βεβαίως μάγος δεν είμαι και όλα παίζουν."


συγγνώμη αλλά τι έχεις πάθει ???

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: Sprinter στις 23/06/2010 8:31 μμ.

Ηπια κάτι παραπάνω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: toumpanos στις 24/06/2010 9:17 πμ.

Sprinter"Ρουλεμάν, στραβωμάρες γενικώς δεν περιμένουν τον αέρα για να εμφανιστούν. Τούς φθάνει κάποια ταχύτητα. Οταν ο φίλος λέει δεν έχει κανένα πρόβλημα στις 200άρες+ χωρίς αέρα, αναγκαστικά τον πιστεύω (γιατι από τα λεγόμενά του κρίνουμε) και πάω παρακάτω.

Εγώ τα λεφτά μου, αν μας τα περιγράφει καλά ο φίλος, τα βάζω σε πρόβλημα του αναβάτη όσο κι αν δεν θέλει να το παραδεχτεί.

Βεβαίως μάγος δεν είμαι και όλα παίζουν."

Όταν λοιπόν το είδα, έκλεισα αγκώνες χαμήλωσα το σώμα μου καλά και χαλάρωσα κι άλλο τα χέρια μου στο τιμόνι. Διορθώθηκε λίγο αλλά συνέχισαν οι ταλαντώσεις. Όλα τα πάραπάνω που μου προαναφέρατε έχουν λογική και με προβλημάτισαν. Το ερώτημα όμως είναι άλλο.. Δεν θα μου τα 'κανε όμως ρε παιδιά και σε συνθήκες μή αέρα..? Τί στο καλό παίζει..? Δεν ψάχνω να βρω συμπεριφορά supersport για να εξηγούμαι.. Αλλά...

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: bekris στις 24/06/2010 10:20 πμ.

Sprinter"Ηπια κάτι παραπάνω."


join the club...

mpanos"
Sprinter"Ρουλεμάν, στραβωμάρες γενικώς δεν περιμένουν τον αέρα για να εμφανιστούν. Τούς φθάνει κάποια ταχύτητα. Οταν ο φίλος λέει δεν έχει κανένα πρόβλημα στις 200άρες+ χωρίς αέρα, αναγκαστικά τον πιστεύω (γιατι από τα λεγόμενά του κρίνουμε) και πάω παρακάτω.

Εγώ τα λεφτά μου, αν μας τα περιγράφει καλά ο φίλος, τα βάζω σε πρόβλημα του αναβάτη όσο κι αν δεν θέλει να το παραδεχτεί.

Βεβαίως μάγος δεν είμαι και όλα παίζουν."

Όταν λοιπόν το είδα, έκλεισα αγκώνες χαμήλωσα το σώμα μου καλά και χαλάρωσα κι άλλο τα χέρια μου στο τιμόνι. Διορθώθηκε λίγο αλλά συνέχισαν οι ταλαντώσεις. Όλα τα πάραπάνω που μου προαναφέρατε έχουν λογική και με προβλημάτισαν. Το ερώτημα όμως είναι άλλο.. Δεν θα μου τα 'κανε όμως ρε παιδιά και σε συνθήκες μή αέρα..? Τί στο καλό παίζει..? Δεν ψάχνω να βρω συμπεριφορά supersport για να εξηγούμαι.. Αλλά..."


Τι το ψάχνεις η Τ σουτιέν ξέρει να σιάχνει...

Εάν οδηγικά δεν παίζει κάτι ...
Εάν τροχοί - ζάντες - λάστιχα και αναρτήσεις είναι οκ... τότεΝΕΣ ... κάτι πιο χοντρό παίζει...να έχει θέμα το ψαλίδι ???

αλλά και πάλι να στο κάνει μόνο όταν έχει αέρα??? πάλι δεν το πολυ καταλαβαίνω...διότι σε υψηλές ταχύτητες δεν παίζει τόσο ρόλο ο πλευρικός άνεμος αλλά η αεροδυναμική της μηχανής. Με απλά λόγια θα έπρεπε να στο κάνει άσχετα με τον αέρα.
I rest my case

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: toumpanos στις 24/06/2010 11:06 πμ.

Ρουλεμαν τιμονιού -τιμονόπλακα-σταυρό. Αυτά θα πάω να τσεκάρω.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: Polymhxanos στις 24/06/2010 11:32 πμ.

mpanos"
Δεν θα μου τα 'κανε όμως ρε παιδιά και σε συνθήκες μή αέρα..? "


Σας αρέσει σε αυτό το forum να ρωτάτε το ίδιο πράγμα 2-3 φορές και ενώ έχει ήδη απαντηθεί απότι έχω παρατηρήσει...

Polymhxanos"Δεν φαίνεται. Αλλά υπάρχει. Θέλει και διευκρίνιση;"


Αναλυτικότερα: Δεν φαίνεται (το πρόβλημα όταν δεν φυσάει). Αλλά υπάρχει (σε βαθμό που δεν το νοιώθεις). Θέλει και διευκρίνιση SPRINTER;

Η κρεμαστή γέφυρα της Tacoma όταν κατασκευάστηκε, σχεδόν αμέσως παρουσίασε ταλαντώσεις, όταν φύσαγε άνεμος με συγκεκριμένη ένταση και διεύθυνση. Το οδόστρωμα της γέφυρας, που ΔΕΝ είχε κάποιο αποσβεστικό μηχανισμό όπως αποδείχτηκε, και εγκλώβιζε τον αέρα λόγω μεγάλου κάθετου ύψους της κατασκευής του οδοστρώματος, συντονιζόταν. Τελικά έπεσε.

Η γέφυρα είχε ΠΑΝΤΑ το πρόβλημα. Απλά με τον αέρα ΦΑΙΝΟΤΑΝ.

http://www.youtube.com/watch?v=3mclp9QmCGs

E, ανάλογα κάτι είναι στραβό στην μοτοσυκλέτα σου. ΜΟΝΙΜΑ, φυσάει δεν φυσάει...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: Sprinter στις 24/06/2010 μεσημέρι

Ρε Πολυχόντα,

Μάγος του εξυπνακισμού είσαι ώρες-ώρες ρε παιδί μου. Οταν τρέχει η γαμομηχανή, φυσάει γύρω της, έτσι έχει φτιάσει ο Θεός τη φύση. Η γαμογέφυρα αν δεν έχει αέρα, δε φυσάει γιατί δε τρέχει που να πάρει ο διάολος, τι να κάνουμε. Καμμιά διαφορά δε βλέπεις εσύ στο παράδειγμα που φέρνεις από την περίπτωση μιας μηχανής?

Τεσπα, ας παρατηρήσει ο φίλος καλύτερα μην παρουσιάζεται κάποιο πρόβλημα σε κάποιες ταχύτητες έστω κι αν δεν φυσάει γιατί είναι πιθανό να μην έχει παρατηρήσει καλά.

Αν ήθελα να το ψάξω θα άρχιζα από λάστιχα - τροχούς και έπειτα λαιμούς και τα σχετικά.

ΥΓ καιρό είχα να αλλάξω την υπογραφή μου
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: doohan στις 24/06/2010 12:14 μμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: ATN PANOS στις 24/06/2010 4:07 μμ.

εγω παντως παιδια με ολα αυτα που διαβαζω

πιο πολυ μου κανει με φθαρμενο πισω ελαστικο

ας κανει το παιδι ενα τσεκ στο συνεργειο να μας πει και εμας τι ηταν
γιατι και εμεις παρολο που ειμαστε το καλυτερο φορουμ δεν μπορουμε να κανουμε επιτυχη
διαγνωση απο εδω!

αντε γιατι βλεπω και αλλαζουν υπογραφες..
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: toumpanos στις 25/06/2010 1:39 μμ.

ATN PANOS"εγω παντως παιδια με ολα αυτα που διαβαζω

πιο πολυ μου κανει με φθαρμενο πισω ελαστικο

ας κανει το παιδι ενα τσεκ στο συνεργειο να μας πει και εμας τι ηταν
γιατι και εμεις παρολο που ειμαστε το καλυτερο φορουμ δεν μπορουμε να κανουμε επιτυχη
διαγνωση απο εδω!

αντε γιατι βλεπω και αλλαζουν υπογραφες.."


Με καινούργια λάστιχα 2 εβδομάδων μου το κανε. Τα METZELER M1.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: ATN PANOS στις 25/06/2010 4:25 μμ.

πριν το εκανε με τα παλια?

εχω δει και καινουργια λαστιχα προβληματικα απο το εργοστασιο
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: Sprinter στις 28/06/2010 8:31 πμ.

Νομίζω πώς θα αργήσουμε να πάρουμε απάντηση... Ας προσέχουμε μην ανοίξει άλλος θέμα για Ταιγκερ που κοσκινίζει...

viewtopic.php?f=6&t=2437&start=0&st=0&sk=t&sd=a
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΣΤΑΜΠΙΛΙΖΑΤΕΡ  

  Από: gpal στις 28/06/2010 9:46 πμ.

οι αντεγκλήσεις spinter και πολυμήχανου είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Δεν πα να κοσκινίζει η μηχανή (εύχομαι να λυθεί βέβαια το πρόβλημα) όταν όμως διαβάζω για γέφυρες και ανεμοσούρια πεθαίνωωωωωω