Πρόγραμμα για ελεύθερη εξάτμιση Sc και φίλτρο

Πρόγραμμα για ελεύθερη εξάτμιση Sc και φίλτρο  

  Από: theok στις 03/05/2020 4:21 μμ.

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ευτυχής νέος ιδιοκτήτης ενός Tiger 1050 μοντέλο 2010. Η μηχανή φορούσε από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη την ανοιχτή εργοστασιακή εξάτμιση και ένα απο τα προγράμματα της Triumph. Αγοράζοντας την μηχανή θέλησα να ξεφορτωθώ αυτόν τον όγκο της εξατμισης και τοποθέτησα στην αντιπροσωπεία ένα τελικό Sc. Η ίδια η αντιπροσωπεία, φιλικότατη και εξυπηρετηκότατη προθημοποιήθηκε και μου τοποθέτησε εκ  νέου πρόγραμμα το οποίο με ενημέρωσε ότι ταιριάζει ποιο σωστά στην συγκεκριμένη εξάτμιση. Το θέμα είναι ότι νοιώθω πως η μηχανή έχει χάσει σε δύναμη σίγουρα στα χαμήλα και μεσαία( νομίζω ψιλά είναι όπως πριν ή και λίγο καλύτερα). Ο λόγος που την αγόρασα ήταν ακριβώς η αίσθηση που μου έδινε προηγουμένος και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να την χάσω. Ετσί λοιπόν φίλοι μου απευθύνομαι σε εσάς για να ρωτήσω τα εξής:

1) Μπορώ να ξαναπεράσω το πρόγραμμα που είχε προτήτερα ( και πως μπορω να βρώ τον κωδικό του) ;
2) Υπάρχει καποίο συγκεκριμένο προγραμμα που γνωρίζετε ότι δουλεύει όπως επιθυμώ( ροπάτος κινητηρας χαμηλά και μεσαία χωρίς να χάνει ψιλά) για να μου προτείνετε;


Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Re: Πρόγραμμα για ελεύθερη εξάτμιση Sc και φίλτρο  

  Από: HelenKoR στις 03/05/2020 9:38 μμ.

Γεια σου! 🖖
Καλορίζικος ο Τίγρης σου. Θεωρητικά, στην αντιπροσωπεία που πήγες, θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν. 
Βέβαια να ξέρεις ο,τι όταν κάνεις τέτοιου είδους αλλαγές, κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις. Ακόμα κι αν βάλεις το προηγούμενο πρόγραμμα, αμφιβάλλω αν θα έχεις το αποτέλεσμα που θα ήθελες, πόσο μάλλον το αποτέλεσμα που θα έπρεπε να έχεις... 
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Πρόγραμμα για ελεύθερη εξάτμιση Sc και φίλτρο  

  Από: theok στις 03/05/2020 10:36 μμ.

Ευχαριστώ πολύ @HelenΚoR θα απευθυνθω ξανά στην αντιπροσωπεία. Ελπίζω να μπορούμε να βρούμε ποιο πρόγραμμα φορούσε πριν( μέσα απο το ιστορικό του εγκεφάλου αν αποθηκεύονται αυτες οι πληροφορίες), γιατί αισθάνομαι ότι ταίριαζε περισσότερο στο χαρακτήρα του, ή καλύτερα στο δικό μου στυλ οδήγησης και τα θέλω μου.. Συμφωνώ μαζί σου ότι κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις όποιο και αν χρησιμοποιησεις , αλλά δεν θέλω να θυσιάσω τις χαμηλές και μεσσαίες από αυτή τη μηχανή  για να πάρω ίσως κάτι περισσότερο ψιλά. Αν κάποιος γνωρίζει συγκεκριμένο κωδικό προγράμματος που να ανταποκρίνεται σε αυτά που ζητάω θα ήμουν υπόχρεως αν με ενημέρωνε ώστε να απευθυνθώ στον μηχανικό.    
 Τελευταία διόρθωση από: theok στις 03 Μάι 2020 22:38, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.