Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050

Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: giorgosvl στις 17/08/2011 2:42 μμ.

Eχω το τιγρη μου απο το φεβρουαριο δλδ καινουργιο 5 μηνων μηχανη.γυρναω απ τις καλοκαιρινες μου διακοπες και το βαζω μπροστα το παω στο πλυντηριο και γυρνοντας σβηνει.παω να το βαλω μπροστα και τιποτα.η μιζα εκανε σαν τρελη.το παω την αλλη μερα στο μηχανικο το ακουει το ανοιγει και μου λεει κομπλε.εν το μεταξυ η triumph ανοιγει σε μια βδομαδα και η μηχανη ειναι παροπλισμενη εδω και μια βδομαδα ηδη.εχει κανεις ακουσει για καποιο παρομοιο προβλημα σε tiger;επισης δεν ειναι εντελως απαραδεκτο καλοκαιριατικα που ολοι κυκλοφορουν με τις μηχανες να εχεις καποιο προβλημα και να πρεπει να καθηλωθει η μηχανη σου τοσες μερες στο συνεργειο γιατι ειναι κλειστα τα κεντρικα στην αθηνά;ξερω πως στις περισσοτερες αντιπροσωπειες γινεται αυτο αλλα εδω τιθεται θεμα.και δεν μιλαω για εμενα αλλα στο συνεργειο ηταν ενα σωρο μηχανακια καθηλωμενα λογο αυτου.

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 17/08/2011 4:14 μμ.

Ειναι σιγουρα το κομπλερ της μιζας?Ο μηχανικος τσεκαρε με καλωδια η αλλη μπαταρια να δοκιμασει μηπως τα παιξε αυτη η ακομα καλυτερα κοιταξε τους πολους μηπως ειναι χαλαροι και στα κανει αυτα?
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: giorgosvl στις 18/08/2011 8:44 πμ.

TRIUMPHAKIAS"Ειναι σιγουρα το κομπλερ της μιζας?Ο μηχανικος τσεκαρε με καλωδια η αλλη μπαταρια να δοκιμασει μηπως τα παιξε αυτη η ακομα καλυτερα κοιταξε τους πολους μηπως ειναι χαλαροι και στα κανει αυτα? "


Οχι φιλε μου δυστυχως σιγουρα ειναι το κοπλε αφου το ανοιξαμε.η μπαταρια ειναι μια χαρα.

Re: Προβλημα του κομπλεΡΡΡΡΡΡ σε Τiger 1050  

  Από: Polymhxanos στις 18/08/2011 11:29 πμ.

Αυτό με τις αντιπροσωπείες κλειστές τον Αύγουστο, ισχύει γενικά και μην σου φαίνεται περίεργο. Το κάνουν και άλλες εταιρίες π.χ. Kymco η οποία κλείνει τελείως τον Αύγουστο (!)

Και γενικότερα, άμα κάνεις μια βόλτα στα μοτομάγαζα π.χ. Καλλιρόης ή Μιχαλακοπούλου Αύγουστο, θα δεις ότι ή ρολλά έχουν ή υπολειτουργούν.

Γενικά φροντίζουμε τις ανάγκες μας, και δεν περιμένουμε τον Αύγουστο για να αλλάξουμε λάδια, φίλτρα, τακάκια, αλυσίδες κ.ο.κ.

Εσύ τώρα που είχες και βλάβη, ήσουν άτυχος. Υπομονή δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου, εγγύηση είσαι, θα γίνει σαν καινούριο, και κάποια στιγμή μετά από χρόνια χρήσης, λίγες μέρες που δεν το είχες θα σου φαίνονται εντελώς ασήμαντες.

Α και είναι κόμπλεΡ, το κομπλέ είναι γιαούρτι.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:50, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: vassat στις 18/08/2011 11:31 πμ.

Είναι γενικό πρόβλημα του 1050, κάποια στιγμή τα παίζει το κόμπλερ της μίζας. Ήξερα ότι αφορά κυρίως τα πρώτα μοντέλα '05-'06 (σε Sprint) και ότι τα Τιγράκια είχαν βελτιωμένες βερσιόν.Αν είσαι εγγύηση ΟΚ, αλλιώς μεταχείρο.
/ ΒΣ

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: redfoot στις 18/08/2011 11:53 πμ.

και σε speed τα ιδια συμβαινουν, δυστυχως ειναι γενικευμενη η ευαισθησια των κομπλερ υπομονη..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: PAGANIAS στις 19/08/2011 7:48 μμ.

ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 3ΦΟΡΕΣ ΜΙΖΑ ΣΤΑ 40000ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ 1050 ΤΟΥ07...
1 Η ΜΑΜΙΣΙΑ 1 ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΤΑ 22000 ΚΑΙ 3 ΠΡΙΝ ΤΑ 4ΟΟΟΟ...
ΟΥΤΕ ΠΑΠΙ ΑΠΟ ΠΡΑΚΤΙΚΕΡ.............................ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ 1ΚΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΕΤ....
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΡ ΣΟΥ.....

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: giorgosvl στις 24/08/2011 11:10 πμ.

Λοιπον παιδια ετοιμος ο τιγρης μου!επιτελους!μπορει η TIGER στην Αθηνα να ηταν κλειστει τοσες μερες αλλα ο εδω αντιπροσωπος Μ & M και ο μηχανικος μου Σ.Μοναστηριωτης τη Δευτερα κινηθηκε αμεσα και μας εστειλε η Αθηνα τα πραγματα και το μηχανακι μου σε 1 μερα ηταν ετοιμο.αλλαχτηκε τελικα ολη η μιζα το κομπλερ και τα συναφη και ελπιζω να μην παρουσιασει ξανα καποια τετοια ''αρρωστια'' πλεον.ευτυχως ολα εγγυηση αλλιως θα πονουσε πολυ...

Re: Προβλημα του κομπλε σε Τiger 1050  

  Από: vassat στις 24/08/2011 4:49 μμ.

giorgosvl"Λοιπον παιδια ετοιμος ο τιγρης μου!επιτελους!μπορει η TIGER στην Αθηνα να ηταν κλειστει τοσες μερες αλλα ο εδω αντιπροσωπος Μ & M και ο μηχανικος μου Σ.Μοναστηριωτης τη Δευτερα κινηθηκε αμεσα και μας εστειλε η Αθηνα τα πραγματα και το μηχανακι μου σε 1 μερα ηταν ετοιμο.αλλαχτηκε τελικα ολη η μιζα το κομπλερ και τα συναφη και ελπιζω να μην παρουσιασει ξανα καποια τετοια ''αρρωστια'' πλεον.ευτυχως ολα εγγυηση αλλιως θα πονουσε πολυ..."

Περαστικά λοιπόν, Πατριώτη!
/ ΒΣ