Πιστόνια Tiger 1050

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 01/05/2012 12:45 μμ.

το mail δεν το βλέπω στο site τους εκτός και αν το πρόσθεσαν προσφάτως. ο Μαρκ, που δεν θυμάμαι το επίθετό του( αλλά θα στο βρώ) είναι ο υπεύθυνος των εγγυήσεων για τα overseas τμήματα, και όχι κάποιος τυχαίος.( μιλούσα μαζί του στο τηλ πάνω από 2 ώρες). αυτός έρχεται στη ελλάδα όποτε υπάρχει θέμα ή χρειάζεται να συζητηθεί κάτι και το έχω επιβεβαιώσει μαζί του αλλά και με την ηλιοφίλ.
και φυσικά έχω και τα σχετικά mail που έχω ανταλλάξει μαζί τους.
εαν αμφιβάλεις φυσικά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην αγγλία και να μιλήσεις μαζί τους.

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: guraki στις 01/05/2012 5:09 μμ.

Πανω που λεγαμε πως ησυχασαμε παλι τα ιδια...Το αλλο το παιδι γραφει πως παει για τριτη αλλαγη πιστονιων δηλαδη τεταρτη φορεσια.Ειναι δυνατον αν ισχυει να φταιει το μηχανακι?Συγνωμη αλλα μου φαινεται απιστευτο.Ουτε σε διχρονο δεν αλλαζουν τοσο συχνα πιστονια.Και για να ξερουμε τι λεμε με αριθμους...εχουν πωληθει περιπου 1800 tiger στην Ελλαδα, με προβλημα σε πιστονια τα 25 περιπου(στοιχεια απο την επισημη αντιπροσωπεια).καντε την αναγωγη επι τοις εκατο και δειτε το ποσοστο.Ημαρτον....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: nfot στις 01/05/2012 8:24 μμ.

Δλδ, το 1,4% εβγαλε προβλημα. Ποσα απο αυτα ηταν "μαμα" και ποσα πειραγμενα;
Οπως και να εχει το πραγμα, δε δικαιολογηται. Θα ηθελα πολυ παντως να μαθω ποσοστα και απο αλλες χωρες.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: petros paloukidis στις 01/05/2012 9:33 μμ.

nf"Δλδ, το 1,4% εβγαλε προβλημα. Ποσα απο αυτα ηταν "μαμα" και ποσα πειραγμενα;
Οπως και να εχει το πραγμα, δε δικαιολογηται. Θα ηθελα πολυ παντως να μαθω ποσοστα και απο αλλες χωρες."

την ιδια απορια για τα συμβαντα του εξωτερικου την εχω και εγω..
ο τολμων νικα!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 01/05/2012 10:22 μμ.

guraki"Και για να ξερουμε τι λεμε με αριθμους...εχουν πωληθει περιπου 1800 tiger στην Ελλαδα, με προβλημα σε πιστονια τα 25 περιπου(στοιχεια απο την επισημη αντιπροσωπεια)."


Eσύ αυτό τo νούμερο τo πιστεύεις...δεν ξέρω πόσα είναι σε όλη την Ελλάδα αλλά 25 δεν είναι
σίγουρα, 125 μπορεί
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: guraki στις 01/05/2012 10:36 μμ.

Παιδια αυτο το νουμερο και στατιστικο εδωσε η Τ στους συνεργατες της.Τωρα αν ειπε ψεμματα σε αυτους ψεμματα σας λεω και εγω....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: psilo_paidi στις 01/05/2012 11:02 μμ.

Αν καταλαβα καλα 25 μηχανακια εχουν πα8ει πιστονια στην Ελλάδα???
αυτο λεει η Τ???
25 φτιαχνει ο σακης μονο το χρονο ... εγω ηδη ξερω 5 με μενα μεσα

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 02/05/2012 9:59 πμ.

αρχιζω και πιστευω πως παιζει τρελο ρολο το πως δουλεύεις το μηχανάκι πάντως.ειναι κάποιος που δεν του πίνει το αιμα, δεν ειναι συνέχεια στα ορια , τσεκάρει τα λαδακια του και εχει θεμα? δεν ειπα να το δουλευουμε σαν κυρίες αλλα αν εισαι συνέχεια κοκκινα και δεν ειναι σωστα συντηρημένο το εργαλειο γιατι να μην βγαλει προβλημα?
επισης εκανε κανεις καμια βολτα απο τα αντίστοιχα συνεργεια αλλων εταιριων να δει τι ποσοστο προβληματων εχουν?
θεωρω πως στην περίπτωση μας εχει γίνει η τρίχα τριχιά.
και κατι τελευταίο και χωρις να εχω θεμα με κάποιον η να υπονοώ κατι, αλλά ποιος μου λεει εμενα οτι ολο αυτο δεν βολεύει τα συνεργεία ωστε να εχουν xtra δουλεια και xtra κερδος??? δεν ξερω guys αλλα εγω ειμαι επιφυλαχτικος.
Φυσικά μιλάω εκ του ασφαλους εφόσον δεν μου εχει τύχει.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: john doufexis στις 02/05/2012 10:51 πμ.

Giann"αρχιζω και πιστευω πως παιζει τρελο ρολο το πως δουλεύεις το μηχανάκι πάντως.ειναι κάποιος που δεν του πίνει το αιμα, δεν ειναι συνέχεια στα ορια , τσεκάρει τα λαδακια του και εχει θεμα? δεν ειπα να το δουλευουμε σαν κυρίες αλλα αν εισαι συνέχεια κοκκινα και δεν ειναι σωστα συντηρημένο το εργαλειο γιατι να μην βγαλει προβλημα?
επισης εκανε κανεις καμια βολτα απο τα αντίστοιχα συνεργεια αλλων εταιριων να δει τι ποσοστο προβληματων εχουν?
θεωρω πως στην περίπτωση μας εχει γίνει η τρίχα τριχιά.
και κατι τελευταίο και χωρις να εχω θεμα με κάποιον η να υπονοώ κατι, αλλά ποιος μου λεει εμενα οτι ολο αυτο δεν βολεύει τα συνεργεία ωστε να εχουν xtra δουλεια και xtra κερδος??? δεν ξερω guys αλλα εγω ειμαι επιφυλαχτικος.
Φυσικά μιλάω εκ του ασφαλους εφόσον δεν μου εχει τύχει."


Καλημερα,
σε σχεση με τα παραπανω εχω να πω οτι φιλαρακι καλο με 1050 του 08 καθολου προσεκτικος με μαπα στρωσιμο, στα 700 χλμ να φανταστεις το ειχε βαλει πιστα, κ γνκ μεγαλος καγκουρας κ γκαζοφονιας, δεν εχει ακουσει ουτε του εχει βγαλει το παραμικρο, αυτος λεει οσο το πιο πολυ το σκεφτεσαι τοτε θα σου βγει, εχεχεχε 27000 χλμ τωρα με 4 αλλαγες λαδια το εχει το ερημο αλλα ο τιγρης κιχ....ΚΟΥΛΟ ?
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 02/05/2012 11:03 πμ.

john doufexis"
Giann"αρχιζω και πιστευω πως παιζει τρελο ρολο το πως δουλεύεις το μηχανάκι πάντως.ειναι κάποιος που δεν του πίνει το αιμα, δεν ειναι συνέχεια στα ορια , τσεκάρει τα λαδακια του και εχει θεμα? δεν ειπα να το δουλευουμε σαν κυρίες αλλα αν εισαι συνέχεια κοκκινα και δεν ειναι σωστα συντηρημένο το εργαλειο γιατι να μην βγαλει προβλημα?
επισης εκανε κανεις καμια βολτα απο τα αντίστοιχα συνεργεια αλλων εταιριων να δει τι ποσοστο προβληματων εχουν?
θεωρω πως στην περίπτωση μας εχει γίνει η τρίχα τριχιά.
και κατι τελευταίο και χωρις να εχω θεμα με κάποιον η να υπονοώ κατι, αλλά ποιος μου λεει εμενα οτι ολο αυτο δεν βολεύει τα συνεργεία ωστε να εχουν xtra δουλεια και xtra κερδος??? δεν ξερω guys αλλα εγω ειμαι επιφυλαχτικος.
Φυσικά μιλάω εκ του ασφαλους εφόσον δεν μου εχει τύχει."


Καλημερα,
σε σχεση με τα παραπανω εχω να πω οτι φιλαρακι καλο με 1050 του 08 καθολου προσεκτικος με μαπα στρωσιμο, στα 700 χλμ να φανταστεις το ειχε βαλει πιστα, κ γνκ μεγαλος καγκουρας κ γκαζοφονιας, δεν εχει ακουσει ουτε του εχει βγαλει το παραμικρο, αυτος λεει οσο το πιο πολυ το σκεφτεσαι τοτε θα σου βγει, εχεχεχε 27000 χλμ τωρα με 4 αλλαγες λαδια το εχει το ερημο αλλα ο τιγρης κιχ....ΚΟΥΛΟ ?"


http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: johntar στις 02/05/2012 11:10 πμ.

Giann"αρχιζω και πιστευω πως παιζει τρελο ρολο το πως δουλεύεις το μηχανάκι πάντως.ειναι κάποιος που δεν του πίνει το αιμα, δεν ειναι συνέχεια στα ορια , τσεκάρει τα λαδακια του και εχει θεμα? δεν ειπα να το δουλευουμε σαν κυρίες αλλα αν εισαι συνέχεια κοκκινα και δεν ειναι σωστα συντηρημένο το εργαλειο γιατι να μην βγαλει προβλημα?
επισης εκανε κανεις καμια βολτα απο τα αντίστοιχα συνεργεια αλλων εταιριων να δει τι ποσοστο προβληματων εχουν?
θεωρω πως στην περίπτωση μας εχει γίνει η τρίχα τριχιά.
και κατι τελευταίο και χωρις να εχω θεμα με κάποιον η να υπονοώ κατι, αλλά ποιος μου λεει εμενα οτι ολο αυτο δεν βολεύει τα συνεργεία ωστε να εχουν xtra δουλεια και xtra κερδος??? δεν ξερω guys αλλα εγω ειμαι επιφυλαχτικος.
Φυσικά μιλάω εκ του ασφαλους εφόσον δεν μου εχει τύχει."



Καλημέρα και απο εμένα.Δεν παίζει κανένα ρόλο το πως πας τι μηχανή.Ουτε πως την έχεις φτιάξει (εξατμηση φίλτρο προγραμα και αλλά.Απλα είναι μπουρδελα τα πιστονια.εγω που μάλλον πάω για Τρίτη φορά δελτία 4 με τα μαμά τις 2 ήμουν ολα μαμα τα Πράματα.ουτε το λιωνω.Αλλα καλό είναι να διαβάζετε λίγο κανένα παλιό πόστ για να βλέπετε τι γίνεται.οποιος με ξέρει θα ξερει οτι δεν είμαι ουτε καγκουρασ ουτε το λιωνω και πόσο ψιρας είμαι.και εγω ξέρω άτομο απο εδώ που δεν έχει αλλάξει ποτέ πιστονια.Αλλα ξέρω και άτομα νορμαλ που έχουν αλλάξει 2 φορές.Στο κάτω κάτω δεν κατάλαβα ρε μάγκες τα υπόλοιπα μηχανάκια γιατι δν σπάνε;Yamaha Kawasaki Suzuki Ducati και αλλά πολλα;τόσα μηχανάκια έχουμε αλλάξει μονο σε αυτό σπάνε έτσι.Και για να ξέρετε όσοι δεν το ξέρετε ότι μονο ο κινητήρας 1050 σπάει.σε ολα τα μοντέλα:speed triple sprint st tiger 1050.Απλα τα tiger έχουν πουλήσει πολλα κομμάτια.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 02/05/2012 11:30 πμ.

johntar"
Giann"αρχιζω και πιστευω πως παιζει τρελο ρολο το πως δουλεύεις το μηχανάκι πάντως.ειναι κάποιος που δεν του πίνει το αιμα, δεν ειναι συνέχεια στα ορια , τσεκάρει τα λαδακια του και εχει θεμα? δεν ειπα να το δουλευουμε σαν κυρίες αλλα αν εισαι συνέχεια κοκκινα και δεν ειναι σωστα συντηρημένο το εργαλειο γιατι να μην βγαλει προβλημα?
επισης εκανε κανεις καμια βολτα απο τα αντίστοιχα συνεργεια αλλων εταιριων να δει τι ποσοστο προβληματων εχουν?
θεωρω πως στην περίπτωση μας εχει γίνει η τρίχα τριχιά.
και κατι τελευταίο και χωρις να εχω θεμα με κάποιον η να υπονοώ κατι, αλλά ποιος μου λεει εμενα οτι ολο αυτο δεν βολεύει τα συνεργεία ωστε να εχουν xtra δουλεια και xtra κερδος??? δεν ξερω guys αλλα εγω ειμαι επιφυλαχτικος.
Φυσικά μιλάω εκ του ασφαλους εφόσον δεν μου εχει τύχει."



Καλημέρα και απο εμένα.Δεν παίζει κανένα ρόλο το πως πας τι μηχανή.Ουτε πως την έχεις φτιάξει (εξατμηση φίλτρο προγραμα και αλλά.Απλα είναι μπουρδελα τα πιστονια.εγω που μάλλον πάω για Τρίτη φορά δελτία 4 με τα μαμά τις 2 ήμουν ολα μαμα τα Πράματα.ουτε το λιωνω.Αλλα καλό είναι να διαβάζετε λίγο κανένα παλιό πόστ για να βλέπετε τι γίνεται.οποιος με ξέρει θα ξερει οτι δεν είμαι ουτε καγκουρασ ουτε το λιωνω και πόσο ψιρας είμαι.και εγω ξέρω άτομο απο εδώ που δεν έχει αλλάξει ποτέ πιστονια.Αλλα ξέρω και άτομα νορμαλ που έχουν αλλάξει 2 φορές.Στο κάτω κάτω δεν κατάλαβα ρε μάγκες τα υπόλοιπα μηχανάκια γιατι δν σπάνε;Yamaha Kawasaki Suzuki Ducati και αλλά πολλα;τόσα μηχανάκια έχουμε αλλάξει μονο σε αυτό σπάνε έτσι.Και για να ξέρετε όσοι δεν το ξέρετε ότι μονο ο κινητήρας 1050 σπάει.σε ολα τα μοντέλα:speed triple sprint st tiger 1050.Απλα τα tiger έχουν πουλήσει πολλα κομμάτια."


Αρχικα να σου πω οτι δεν υπαρχει ποστ που να μην εχω διαβασει για το συγκεκριμενο θεμα.
Στο θεμα μας τωρα, 4 φορες πιστονια μου κανει σεναριο για το βιβλιο γκινες.Μαλον εισαι παρα πολυ ατυχος.δεν νομιζω πως θα συμβεί σε αλλον...
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: johntar στις 02/05/2012 11:57 πμ.

Κι όμως φίλε gianno άμα ρωτήσεις θα σου πουν κι άλλοι.πχ ο γιατρός έχει αλλάξει 2 φορές με τα μαμα 3.ενα παλικάρι με sprint το ίδιο.απλα εγω μάλλον είμαι πιο άτυχος γιατι μάλλον πάω και για 3 φορά με τα μαμα 4.αρα δεν φταίει ο οδηγός.Τα αρχίδια της triumph φταίνε.Αλλα δεν πειράζει πίσω έχει η αχλαδα την ουρά.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 02/05/2012 12:03 μμ.

johntar"Κι όμως φίλε gianno άμα ρωτήσεις θα σου πουν κι άλλοι.πχ ο γιατρός έχει αλλάξει 2 φορές με τα μαμα 3.ενα παλικάρι με sprint το ίδιο.απλα εγω μάλλον είμαι πιο άτυχος γιατι μάλλον πάω και για 3 φορά με τα μαμα 4.αρα δεν φταίει ο οδηγός.Τα αρχίδια της triumph φταίνε.Αλλα δεν πειράζει πίσω έχει η αχλαδα την ουρά."


Αυτά ακουω και τρελαίνομαι, 3000χιλ θα κάνω το καλοκαίρι εκτος ελλαδος.Πανω που ειχα ηρεμήσει .
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: john doufexis στις 02/05/2012 12:20 μμ.

Giann"
johntar"Κι όμως φίλε gianno άμα ρωτήσεις θα σου πουν κι άλλοι.πχ ο γιατρός έχει αλλάξει 2 φορές με τα μαμα 3.ενα παλικάρι με sprint το ίδιο.απλα εγω μάλλον είμαι πιο άτυχος γιατι μάλλον πάω και για 3 φορά με τα μαμα 4.αρα δεν φταίει ο οδηγός.Τα αρχίδια της triumph φταίνε.Αλλα δεν πειράζει πίσω έχει η αχλαδα την ουρά."


Αυτά ακουω και τρελαίνομαι, 3000χιλ θα κάνω το καλοκαίρι εκτος ελλαδος.Πανω που ειχα ηρεμήσει ."


ολα καλα ρε συ john, αλλα πραγματικα ειμαι εντυπωσιασμενος με την υπομονη σου, εγω θα του ειχα βαλει φωτια μεσα στην αντιπροσωπεια, τεσπα οτι κ να πεις τωρα ειναι λιγο...καλα κουραγια

Γιαννο να τα κανεις τα χλμ χωρις κακες σκεψεις !!! πρεπει να το ριξεις κ στην γιογκα εχεχεχχε κ αν σπασουν εσπασαν, θα εχεις να λες οτι ναι ειμαι κ εγω ενας απ αυτους !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!