Πιστόνια Tiger 1050

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Bill Vr στις 13/06/2011 9:26 μμ.

Απολαύστε τώρα τον Τίγρη και ΟΤΑΝ έρθει το αύριο και η βλάβη χαλιόμαστε.......
Υπάρχει μηχανή που να μην βγάζει πρόβλημα; Γιατί δεν πήραμε εκείνη τότε!

Προς το παρόν, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ...........Καλοκαίρι ήρθε. Καλές βόλτες να έχουμε και πάντα όρθιοι...
(Συγνώμη για την άσχετη παρέμβαση)

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Tigris3 στις 13/06/2011 9:58 μμ.

Bill Vr"Απολαύστε τώρα τον Τίγρη και ΟΤΑΝ έρθει το αύριο και η βλάβη χαλιόμαστε.......
Υπάρχει μηχανή που να μην βγάζει πρόβλημα; Γιατί δεν πήραμε εκείνη τότε!

Προς το παρόν, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ...........Καλοκαίρι ήρθε. Καλές βόλτες να έχουμε και πάντα όρθιοι...
(Συγνώμη για την άσχετη παρέμβαση) "


Ακριβώς έτσι!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: louis στις 13/06/2011 11:22 μμ.

δεν μπωρο να συγρηνουν τιγρη με αλλα 1000 ωπος super tenere varadero κτλ ας βγουνε και να γραψουνε αυτοι που ειναι απροβληματιστοι και καθονται και διαβαζουναι μονο η καλυτερη διαφημιση ειναι η δυσφημιση κορυφαιο το τιγρακη στο ειδος :

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 14/06/2011 12:03 μμ.

εγω δεν ακουω κανεναν και τιποτα, οταν πρωτο μπηκα εδω για να μαθω για το tiger πριν το παρω τα διαβασα ολα.απλα αποφασισα να ακολουθησω το θελω μου που ηταν πολυ μεγαλο. τι να το κανω να παρω μηχανακη που δεν γουσταρω και μετα να καθομαι στα φαναρια να το χαζευω και να κλαιω??? αμα σπασει εσπασε χαλαλι του.
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: patapios στις 14/06/2011 1:08 μμ.

Giann"εγω δεν ακουω κανεναν και τιποτα, οταν πρωτο μπηκα εδω για να μαθω για το tiger πριν το παρω τα διαβασα ολα.απλα αποφασισα να ακολουθησω το θελω μου που ηταν πολυ μεγαλο. τι να το κανω να παρω μηχανακη που δεν γουσταρω και μετα να καθομαι στα φαναρια να το χαζευω και να κλαιω??? αμα σπασει εσπασε χαλαλι του."


ευγε..... μια απτα ιδια !!!!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Native στις 14/06/2011 3:12 μμ.

Giann"εγω δεν ακουω κανεναν και τιποτα, οταν πρωτο μπηκα εδω για να μαθω για το tiger πριν το παρω τα διαβασα ολα.απλα αποφασισα να ακολουθησω το θελω μου που ηταν πολυ μεγαλο. τι να το κανω να παρω μηχανακη που δεν γουσταρω και μετα να καθομαι στα φαναρια να το χαζευω και να κλαιω??? αμα σπασει εσπασε χαλαλι του."


Eτερον εκάτερον, έδω συζητάμε για το συγκεκριμένο θέμα. Το οτι το μηχανάκι ειναι απόλαυση, δεν υπάρχει κανένας να το αρνηθεί πιστεύω. Με πρώτο εμένα, παρόλο που το πούλησα. Απλά το πρόβλημα παραμένει και νομίζω οτι όλοι λίγο πολύ αγρυπνουν στον φόβο, διότι πλεόν είναι κατι το οποίο αν τα νουμερα συνεχίσουν ετσι, θα συμβεί ουτως η αλλως καποια στιγμη σε όλους, απλα κανεις δεν ξέρει το ποτε ακριβως....μοιαζει με αστείο, αλλα ειναι λυπηρο. Με το να χαιδευεις λοιπόν το τεπόζιτο επειδη αγαπάς το μηχανάκι σου δεν κάνεις τίποτα. Το έχω δοκιμασει αλλα τζίφος....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Gianno στις 14/06/2011 3:17 μμ.

Native"
Giann"εγω δεν ακουω κανεναν και τιποτα, οταν πρωτο μπηκα εδω για να μαθω για το tiger πριν το παρω τα διαβασα ολα.απλα αποφασισα να ακολουθησω το θελω μου που ηταν πολυ μεγαλο. τι να το κανω να παρω μηχανακη που δεν γουσταρω και μετα να καθομαι στα φαναρια να το χαζευω και να κλαιω??? αμα σπασει εσπασε χαλαλι του."


Eτερον εκάτερον, έδω συζητάμε για το συγκεκριμένο θέμα. Το οτι το μηχανάκι ειναι απόλαυση, δεν υπάρχει κανένας να το αρνηθεί πιστεύω. Με πρώτο εμένα, παρόλο που το πούλησα. Απλά το πρόβλημα παραμένει και νομίζω οτι όλοι λίγο πολύ αγρυπνουν στον φόβο, διότι πλεόν είναι κατι το οποίο αν τα νουμερα συνεχίσουν ετσι, θα συμβεί ουτως η αλλως καποια στιγμη σε όλους, απλα κανεις δεν ξέρει το ποτε ακριβως....μοιαζει με αστείο, αλλα ειναι λυπηρο. Με το να χαιδευεις λοιπόν το τεπόζιτο επειδη αγαπάς το μηχανάκι σου δεν κάνεις τίποτα. Το έχω δοκιμασει αλλα τζίφος...."


θα με κανεις να γινω μακάβριος, ζούμε τι ζωη η περιμένουμε αγωνιώντας τον θάνατο ?
http://www.thehotelslist.com , all about hotels..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Native στις 14/06/2011 3:21 μμ.

Δεν είπαμε να φτάσουμε στα άκρα, απλα εσύ ο ίδιος είπες οτι γουσταρεις την μοτο σου, οπότε φαντάζομαι οτι η όποια μεταβολή της υγείας της, σίγουρα θα σε προβλημάτιζε. Ετσι δεν είναι? Ε πιστευω κάπως ετσι λειτουργουμε οι περισσότεροι...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Bill Vr στις 14/06/2011 3:27 μμ.

Giann"εγω δεν ακουω κανεναν και τιποτα, οταν πρωτο μπηκα εδω για να μαθω για το tiger πριν το παρω τα διαβασα ολα.απλα αποφασισα να ακολουθησω το θελω μου που ηταν πολυ μεγαλο. τι να το κανω να παρω μηχανακη που δεν γουσταρω και μετα να καθομαι στα φαναρια να το χαζευω και να κλαιω??? αμα σπασει εσπασε χαλαλι του."



Έτσι , έτσι.....απλά πράγματα. Όταν, και αν έρθει η ώρα θα δούμε τι θα κάνουμε.....Το θέμα έιναι ότι πάλι βρέχει ρε γμτ και δεν μπορώ να πάω πουθενά....Πάλι κλεισμένη στο γκαράζ είναι η μηχανή....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: odysseas στις 14/06/2011 3:38 μμ.

Bill Vr"Απολαύστε τώρα τον Τίγρη και ΟΤΑΝ έρθει το αύριο και η βλάβη χαλιόμαστε.......
Υπάρχει μηχανή που να μην βγάζει πρόβλημα; Γιατί δεν πήραμε εκείνη τότε!

Προς το παρόν, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟΝ...........Καλοκαίρι ήρθε. Καλές βόλτες να έχουμε και πάντα όρθιοι...
(Συγνώμη για την άσχετη παρέμβαση) "

αυτο μετραει!και για το τυπικο,εχω 19.000 χωρις κανενα προβλημα!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 15/06/2011 1:45 μμ.

λοιπόν.....δεν άντεξα και πήρα τηλέφωνο στην αγγλία....έχω πλέον το mail του υπεύθυνου τμήματος και μιλήσαμε για 45 λεπτά ( ωχ...πονάει από τώρα η τσέπη μου)

ανέφερα τα πάντα, και για τα πιστόνια και για το καταπληκτικό σέρβις που λαμβάνουμε από τους αντιπροσώπους. ανέφερα επίσης ότι μεγάλος όγκος triumph συνεχίζει να πηγαίνει σε συγκεκριμένο συνεργείο, χωρίς να αναφέρω ποιό, που είναι μακράν το καλύτερο αλλά όχι πλέον εξουσιοδοτημένο, και παρά το ότι η νομοθεσία το επιτρέπει( το οποίο παραδέχτηκε και ο ίδιος) μας δημιουργούν προβλήματα.
επίσης το γράμμα που είχα στείλει τα χριστούγεννα είχε άμεσα προωθηθεί στην ιλιοφίλ και όπως μου είπε ήταν υποχρεωμένοι να μου απαντήσουν γραπτώς ή τηλεφωνικώς το λιγότερο, πράγμα το οποίο δεν συνεβει ποτέ και μου ζήτησε συγνώμη γιαυτό.
του είπα ότι επειδή δεν βγάζουμε άκρη, κάποιοι ίσως αναγκαστούμε να κινηθούμε με εξώδικα ώστε να λάβουμε μια επίσημη ΓΡΑΠΤΗ απάντηση για να ξέρουμε αν αξίζει τον κόπο να ασχοληθούμε ξανα με την triumph.

μου ζήτησε, και θα το κάνω, να του στείλω στο mail πλέον, το γράμμα μου και να του γράψω επίσης όλα τα παράπονα, οποιασδήποτε μορφής έχω ακούσει κατά καιρούς και θα είμαστε σε τακτική πλέον επικοινωνία απευθείας, μιας και του είπα ότι δεν θέλω απάντηση από πουθενά, εκτός από την αγγλία απευθείας.

τους εξήγησα επίσης ότι τα λεγόμενά μου δεν θα μπορώ να τα αποδείξω, μιας και φυσικά θα τα αρνηθούν όλα, αλλά θα προέρχονται από πολλά στόματα και ότι θα προσπαθήσω να είναι και ενυπόγραφα και ότι οποιοαδήποτε πρώτη επικοινωνία θα ήθελα να είναι μαζί μας και όχι μεσω ηλιοφιλ...πράγμα το οποίο θα γίνει μου είπε...


λοιπόν το διαταύτα.....πρέπει να συντονιστούμε με κάποιο τρόπο....όποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει σε αυτή την κίνηση θα πρέπει να το πει, να δούμε τί θα κάνουμε.
θα μιλήσω με τη ΜΟΤΕΚ φυσικά για τη μορφή που πρέπει να έχει το γράμμα και θα συμβουλευτώ και δικηγόρο, αλλά θέλω να ξέρω σύντομα αν είμαι μόνος μου ή όχι.

αυτά.....πάντα όρθιοι όλοι μας....



δεν ξερω αν πρέπει να γίνει ξεχωριστό ποστ, οπότε αν κάποιος mod κρίνει ας το βάλει κάπου ξεχωριστά, ευχαριστώ!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 15/06/2011 1:52 μμ.

Βάγγος ο Πιστονομάχος

Για την ουσία δεν ακούσαμε..

Γιατί δε του πες να μπεί στο φόρουμ εδώ και να ρωτήσει? Αν ενδιαφέρεται δηλαδή πραγματικά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 15/06/2011 2:01 μμ.

νίκο ξένος είναι.....αν χρειαστεί θα κάνω copy paste τα πάντα από δω μέσα και θα του τα στείλω. έτσι και αλλιώς στο πρώτο γράμμα που έστειλα του έδεινα όλα τα link αλλά αυτό έφτασε σε άλλα χέρια...ελληνικά....
ουσία καμιά και ο μπακλαβάς γωνία μέχρι στιγμής.....απλά τώρα μπορώ να μιλάω απευθείας μαζί τους πλέον.....και είδωμεν...
αν και τώρα δεν βγάλω άκρη για μένα και μόνο, άσχετα με το άν θα συμμετέχει κάποιος μαζί μου, τότε απλά και οριστικά η triumph διαγράφεται για μένα.

αν ενδιαφέρεται πραγματικά τώρα θα φανεί....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 15/06/2011 2:05 μμ.

Το ότι είναι ξένος τον εμποδίζει να μπεί και να ρωτήσει? Μέχρι και αγγλόφωνη ενότητα έχουμε..

Γιατί απορείς που έφτασε το θέμα από εκεί στην Ηλιοφίλ? Ολες οι εταιρείες το ίδιο κάνουν. Παραπέμπουν τοπικά θέματα στον τοπικό συνεργάτη τους κατ' αρχήν. Το τι κάνει αυτός είναι άλλο θέμα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: Native στις 15/06/2011 2:18 μμ.

Μπραβο ρε Βάγγο, χαρα στο κουράγιο σου και την επιμονή σου. Αυτο που δεν κατάλαβα όμως πέρα απο την κουβέντα για τα συνεργεια, είναι τι απάντηση σου δόθηκε για τα πιστονια....?? Ρώτησες για να σιγουρεψεις οτι θα σε καλύπτει για πάντα η Τ ή για να μάθεις την αιτία....??

Πιστεύω ο Σάκης αν δικαιώθει σου χρωσταει τσαμπα service για πάντα. Αλλα και εστω για την προσπάθεια, μια αλλαγη λαδιών καλή είναι
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...