Πιστόνια Tiger 1050

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 11/06/2011 8:40 μμ.

Συμφωνώ και εγώ με τον Νίκο το πρόβλημα είναι της Τ και οχι των προμηθευτών.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: ATN PANOS στις 11/06/2011 9:04 μμ.

περιπου το ιδιο λεμε, με την διαφορα οτι αν τα πιστονια εχουν προβλημα ο κατασκευαστης τους ειναι
αυτος που πρεπι να λυσει το προβλημα.

δεν ξερω συγκεκριμενα με την Τ τι παιζει, ξερω ομως σιγουρα απο αλλους κατασκευαστες οτι τα πληρωνουν οι συνεργατες.

τεσπα. τι μας νοιαζει εμας?
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: tharis στις 11/06/2011 9:28 μμ.

Πανο δε νομιζω να ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα..

Η Τ πρεπει να εχει μελετησει τον κινητηρα της και να σχεδιασει ενα καταλληλο πιστονι (και οχι μονο..) που θα πρεπει να αντεχει..

Απο κει και περα τα παραγγελνει στον κατασκευαστη και οταν παραλαμβανει προφανως θα γινεται ποιοτικος ελεγχος. Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται.. δε νομιζω να ξαναεμπλεκεται ο κατασκευαστης.. !

Για μενα ή δεν ξερουν ακομη την ακριβη αιτια ή ειναι ασυμφορο να ή και αδυνατο να διορθωθει το προβλημα με τα υπαρχοντα δεδομενα του κινητηρα δεδομενου οτι θα ανικατασταθει και συντομα..

Σε καμια περιπτωση δε πιστευω παντως οτι αγνοουν το προβλημα ή δε θελουν να το λυσουν οριστικα ..

ΥΓ το οτι σπαει το πιστονι δε σημαινει οτι το προβλημα βρισκεται στο πιστονι..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: patapios στις 11/06/2011 9:32 μμ.

Τι με νοιαζει εμενα ποιος το πληρωνει κ ποιος φταιει.

Το θεμα, απτην στιγμη που δεν αλλαζει κατι , ειναι να μην βαζουν οι παθοντες το χερι στην τσεπη.

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: tharis στις 11/06/2011 9:53 μμ.

patapios"Τι με νοιαζει εμενα ποιος το πληρωνει κ ποιος φταιει.

Το θεμα, απτην στιγμη που δεν αλλαζει κατι , ειναι να μην βαζουν οι παθοντες το χερι στην τσεπη."


Αυτο ειναι αλλο θεμα και πολυ σωστα δε συμβαινει..

Τα παραπανω τα γραφω κυριως γτ πολλοι πετατε κατι "γτ δε κανει η Τ ανακληση" και "γτ δε βγαινει να παραδεχθει το προβλημα και χαλαει το ονομα της" και κατι τετοια..
.. Γιατι προφανως δεν μπορει να δωσει και αλλη λυση ...!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: psilo_paidi στις 11/06/2011 10:15 μμ.

Η λύση για να μην σπάνε τα πιστόνια ειναι να πουλήσεις το tiger και να μην ασχοληθείς ξανα με Τ. Αυτό θα κάνω σίγουρα εγώ.

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: patapios στις 11/06/2011 10:19 μμ.

psilo_paidi"Η λύση για να μην σπάνε τα πιστόνια ειναι να πουλήσεις το tiger και να μην ασχοληθείς ξανα με Τ. Αυτό θα κάνω σίγουρα εγώ."



Εγω σκεφτομαι κατι καλυτερο.... να μην ξαναμπω εδω μεσα



....μονο εδω ακουω για σπασμενα



psilo_paidi μην χαλιεσαι ρε...ευχαριστησου αυτο που εχεις .....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 11/06/2011 10:24 μμ.

χάρη η triumph προσπαθεί να λύσει το πρόβλημα......βγάζει καταπληκτικά προγράμματα που σου κάνουν το τίγρη 80 άλογα με 6 κιλά ροπή και κόφτη στις 6000 στροφές οπότε αν καταφέρεις να το σπάσεις φταις εσύ πλέον........


όπως και να έχει τον έχουμε λουστεί και δυστυχώς το μοτέρ σύντομα θα αντικατασταθεί οπότε πρέπει να δεχτούμε ότι κάθε περίπου 30000χλμ θα αλλάζουμε πιστονοχιτωνιάκια........λέω να το περάσω κάθε δεύτερο μεγάλο σέρβις, έτσι προληπτικά.....

και φυσικά σε λίγο καιρό δεν υπάρχει μεταπώληση του τίγρη ούτε για πλάκα.....

γιατί όπως μου είπαν στη μιχαλακοπούλου, φταίμε εμείς και η κακή καθημερινή χρήση( χαρακτηριστικά μου είπαν το έχουμε σαν παπί) που κάνουμε και φυσικά η περιβόητη κακή βενζίνη, μη πώ κανα μπινελίκι τώρα.....

όταν τους είπα ότι έστω δέχομαι ότι φτάιω εγώ.........με τη κακή χρήση....άρα αν θέλω να κινούμαι καθημερινά μέσα στη πόλη θα πρέπει να αγοράσω ΚΑΙ ένα fazer 1000, kawasaki 1000, tdm900, varadero, gs1200 και δεν ξέρω και γώ ποιό άλλο 1000άρι που ώς δια μαγείας δεν σπάνε ποτέ, αν και κάποια είναι χιλιοπειραγμένα.....δεν μίλησαν καθόλου.....αλλά και τί να πούν..............

το μόνο που μπορεί να γίνει είναι μια ομαδική επιστολή - εξώδικο αν θέλετε που θα πάει χέρι χέρι στην αγγλία και όχι στα χέρια της ηλιοφίλ, ώστε να πάρουμε μία ΓΡΑΠΤΗ απάντηση. η αρχική επεξεργασία αυτής της διαδικασίας έχει ήδη γίνει όπως έχω χιλιοαναφέρει( ΜΟΤΕΚ). απλά θα χρειαστεί οι ενδιαφερόμενοι να συντονιστούμε γιατί ένα τέτοιο χαρτί θέλει σύνταξη, γεγονότα( ονόματα, αρ.πλαισίου πιστονοπαθών κλπ) και το βασικότερο όλων υπογραφές.......

και μόνο έτσι θα δούμε αν η triumph έχει α#$%#@% να απαντήσει και όχι να μας λεει προφορικά ότι κάθε φορά που θα σπάει θα μας το φτιάχνει δωρεάν αρκεί να πηγαίνουμε σε εξουσιοδοτημένους...................

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: tharis στις 11/06/2011 10:44 μμ.

Καλα, τη σταση των εξουσιοδοτημενων δε τη συζηταω καν.. αυτοι ειναι απαραδεκτοι, πιο ευκολα θα τα βρειτε με την Τ παρα μ αυτους, που στο κατω κατω δεν κερδιζουν τπτ με τις παπαριες που αμολανε αλλα τοσο τους κοβει ...
Η Τ δε νομιζω να εχει προβλημα να σας τα αλλαζει τα πιστονια μια ζωη .. !
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 11/06/2011 10:56 μμ.

haris"Καλα, τη σταση των εξουσιοδοτημενων δε τη συζηταω καν.. αυτοι ειναι απαραδεκτοι, πιο ευκολα θα τα βρειτε με την Τ παρα μ αυτους, που στο κατω κατω δεν κερδιζουν τπτ με τις παπαριες που αμολανε αλλα τοσο τους κοβει ...
Η Τ δε νομιζω να εχει προβλημα να σας τα αλλαζει τα πιστονια μια ζωη .. !"


δυστυχώς χάρη όπως βλέπεις αναλωνόμαστε στο να γράφουμε κάθε μέρα για τα πιστόνια χωρίς στη πραγματικότητα να κάνουμε τίποτα.................εγώ ασχολούμαι με αυτό από το δεκέμβρη που μας πέρασε, οπότε και χαλάσανε τα δικά μου αλλά είμαι μόνος μου.....γράμμα έστειλα με acs στην αγγλία πλήρωσα και 50 ευρώ για να έχω την υπογραφή και το όνομα του παραλήπτη αλλά απάντηση φυσικά δεν έλαβα....αν και όπως έμαθα ανεπίσημα πάντα,τα γράμματα που στέλνουμε καταλήγουν πίσω στην ελλάδα πάλι.....
το εξώδικο όμως είναι μια άλλη περίπτωση........


φυσικά η άλλη λύση είναι αυτή που λέει το ψιλόπαιδί......να μην ξανασχοληθούμε με την triumph...το οποίο θα κάνω και εγώ φυσικά, όταν βαρεθώ το τιγράκι μου και φυσικά όταν του πιώ το αίμα, γιατί να το πουλήσω για ψίχουλα δεν το κάνω (γιατί μόνο για ψίχουλα θα πουλιέται σε λίγο που θα ξέρει όλος ο κόσμος τί γίνεται).και είναι και δύσκολοι οι καιροί σήμερα οικονομικά για τους περισσοτέρους.....

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: tharis στις 11/06/2011 11:27 μμ.

To να μην εχει μια ολοκληρη εταιρια τμημα παραπονων ή εστω ενα email ειναι ενα αλλο τραγικο θεμα.. Πραγματικα μου κανει εντυπωση.

Χαρας το κουραγιο σου παντως που εκατσες κι ασχοληθηκες τοσο πολυ με το θεμα και κριμα που δε βοηθουν και οι υπολοιποι για να βγει κατι απ την ολη ιστορια..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: TAS στις 13/06/2011 11:35 πμ.

δυστιχως η χαρα που σου δινει αυτη μηχανη οδηγωντας την και τα συναισθηματα που σου βγαζει, εχουν το τιμημα τους...και ειναι βαρυ το τιμημα.. Μαζι με το ψιλο παιδι ειμαι και εγω ενας που αφου πουλησω το τιγρακι μου δεν θα ασχοληθω ΠΟΤΕ ξανα με TRIUMPH. Οσο και αν με στεναχωρει αυτο που λεω, γιατι με το τιγρακι μου ημουν πραγματικα ερωτευμενος..Εως ποτε θα αλλαζει πιστονια η TRIUMPH εκτος εγγυησης?Οταν θα εχω 30.000 40.000 60.000 χλμ?Θα μου αλλαζει δια βιου τα πιστονια?? ...........ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ .........
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 13/06/2011 4:42 μμ.

TAS"δυστιχως η χαρα που σου δινει αυτη μηχανη οδηγωντας την και τα συναισθηματα που σου βγαζει, εχουν το τιμημα τους...και ειναι βαρυ το τιμημα.. Μαζι με το ψιλο παιδι ειμαι και εγω ενας που αφου πουλησω το τιγρακι μου δεν θα ασχοληθω ΠΟΤΕ ξανα με TRIUMPH. Οσο και αν με στεναχωρει αυτο που λεω, γιατι με το τιγρακι μου ημουν πραγματικα ερωτευμενος..Εως ποτε θα αλλαζει πιστονια η TRIUMPH εκτος εγγυησης?Οταν θα εχω 30.000 40.000 60.000 χλμ?Θα μου αλλαζει δια βιου τα πιστονια?? ...........ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ........."



και όμως φίλε μου θα σου τα αλλάζει αιώνια.....γιατί για κάθε αλλαγή, παίρνεις καινούργιο μοτέρ και 2 χρόνια εγγύηση όπως λέει η ευρωπαική νομοθεσία και το ελληνικό δίκαιο από το 2002....το έχω ξαναγράψει αυτό.. και ασε τις εκάστοτε αντιπροσωπίες να λένε μαλακίες....πλέον με το ίντερνετ και το τηλέφωνο θα ταλαιπωρηθείς λίγο μεν αλλά θα στο φτιάξουν....εμενα χαλασαν στα 48000 και άλλαξα τα πάντα....μόνο ο στρόφαλος έμεινε.....άρα θα μου τα αλλάξουν και στα 100000χλμ και στα 150000χλμ και στα 200000χλμ........γιάτί με κάθε αλλαγή το παίρνεις καινούργιο και άστρωτο!

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: thanos1050-08-09 στις 13/06/2011 7:37 μμ.

tiger 1050 08-2009 10500 χωρις προβκημα εως τωρα

Re: Πιστόνια Tiger 1050  

  Από: kostas1975 στις 13/06/2011 8:33 μμ.

tiger 1050 σεπτεμβριος 08, 30.000 κμ κανενα προβλημα!

υγ:δεν μπορει παντως κατι θα βγει με ολη αυτη την ιστορια ...