Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!

Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: rAnger στις 10/11/2010 5:23 μμ.

Παιδια, σόρρυ για το ποστ, ξερω είναι απαραδεκτο!

Αλλά θέλω μια 3πλή βοήθεια...
1)Ξέρει κανεις να μου πει ΑΠΟΛΥΤΑ ποια είναι η χωρητικότητα ντεποζιτου του Τιγρη?
(γιατί ένας μάγκας στη Καλλιθέα μου έβαλε 20,25 λιτρα εχτες)
2) Τι τακακια είναι τα καλύτερα σε τιμή για Τιγρη και ΝΑ ΜΗ ΤΣΙΡΙΖΟΥΝ???
(είμαι εκτός εγγύησης, βαζω και αφτερ μαρκετ, τα βάζω και μονος μου)
3) Από λάμπα που να φέγγει καλά και να είναι και αρκετά ασπρο το φως ξέρετε που θα βρώ??
(όχι ξένον παιδιά, απλή λαμπα)

Σας είμαι καταυπόχρεος!!
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: mixalakis στις 10/11/2010 10:48 μμ.

Δεν ξέρω να σου πω απόλυτα πόση είναι η χωρητικότητα του ρεζερβουάρ, αλλά τα 250 ml παραπάνω μπορεί πολύ εύκολα να είναι γιατί το γεμίζουν μέχρι το χείλος, πράγμα που είναι λάθος. Ο κατασκευαστής λέει τη μέγιστη χωρητικότητα μέχρι αρκετά πιο κάτω από χείλος. Είχε καθόλου βενζίνη μέσα ή ήσουν στεγνός τελείως;

Τακάκια εγώ βάζω της EBC από το internet με 55€! Έχουν πολύ καλή απόδοση και διάρκεια, αλλά δεν έχουν τόσο καλή αίσθηση.

Λάμπα, όπου και να πας αν βάλεις αυτές που έχουν μπλε ή ασπρο φως (όχι ξένον) με 10-15€ θα έχεις πολύ καλύτερο φωτισμό. Νομίζω και τα βενζινάδικα έχουν, αλλά για μεγαλύτερη ποικιλία πήγαινε σε μαγαζί με ηλεκτρικά για αυτοκίνητα.

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: dimchrist στις 10/11/2010 11:48 μμ.

-Για το ρεζερβουάρ 20λίτρα λέει ακριβώς η Τ.
http://www.triumphmotorcycles.co.uk/mot ... ifications

-Για τακάκια τα EBC είναι μια καλή λύση.

-Για λάμπα Osram Silverstar.
Την είχα πάρει 12 ευρώ πέρυσι το καλοκαίρι από Γκιόκα - Λ. Μεσογείων 101 (δίπλα στο Ντυνάν)

Triple Way

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: rAnger στις 11/11/2010 5:01 μμ.

Για τη λαμπα απ οτι διαβαζω είναι ότι πρέπει για τα γούστα μου.. Thanx!

Για τα τακακια ρε παιδιά τα EBC βλεπω υπάρχουν διάφοροι τύποι (χρώματα), σωστά??

Ποιά βάζουμε στον Τίγρη? Προτιμώ πιο σκληρά για πιό αμεσο φρενάρισμα ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΣΦΥΡΑΝΕ!!

Επίσης, υπάρχει κατάστημα που μπορώ να τα πάρω? Ή τα ζητάω από το Σακη και μου τα φερνει?

Οσον αφορά το ντεπόζιτο, το είδα ότι είναι 20 ΟΚ. Και εγώ ήμουν στεγνός (είχε γράψει μηδέν πριν από 2-3 χλμ.),
οπότε αφού μου το φούλαρε τέρμα πάνω ίσως δεν είναι κλέφτης τελικά!!
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 12/11/2010 10:28 πμ.

rAnger"Παιδια, σόρρυ για το ποστ, ξερω είναι απαραδεκτο!

Αλλά θέλω μια 3πλή βοήθεια...
1)Ξέρει κανεις να μου πει ΑΠΟΛΥΤΑ ποια είναι η χωρητικότητα ντεποζιτου του Τιγρη?
(γιατί ένας μάγκας στη Καλλιθέα μου έβαλε 20,25 λιτρα εχτες)"


20 litra, τα 'χουμε πει 100 φορες. Αλοιμονο αν βαθμονομούσαμε τα ντεποζιτα με το ποσο βαζουν οι αντλιες των ελληνικών βενζιναδικων
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: tharis στις 12/11/2010 11:09 πμ.

Cpt. Haddock" Αλοιμονο αν βαθμονομούσαμε τα ντεποζιτα με το ποσο βαζουν οι αντλιες των ελληνικών βενζιναδικων"


Ολα σκατα ειναι στην Ελλαδα ρε γμτ ....
.... αααααχχχχχχχ να χαμε και μεις τις γερμανικες αντλιες ...



. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: mixalakis στις 12/11/2010 11:25 πμ.

rAnger"Για τη λαμπα απ οτι διαβαζω είναι ότι πρέπει για τα γούστα μου.. Thanx!

Για τα τακακια ρε παιδιά τα EBC βλεπω υπάρχουν διάφοροι τύποι (χρώματα), σωστά??

Ποιά βάζουμε στον Τίγρη? Προτιμώ πιο σκληρά για πιό αμεσο φρενάρισμα ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗ ΣΦΥΡΑΝΕ!!

Επίσης, υπάρχει κατάστημα που μπορώ να τα πάρω? Ή τα ζητάω από το Σακη και μου τα φερνει?

Οσον αφορά το ντεπόζιτο, το είδα ότι είναι 20 ΟΚ. Και εγώ ήμουν στεγνός (είχε γράψει μηδέν πριν από 2-3 χλμ.),
οπότε αφού μου το φούλαρε τέρμα πάνω ίσως δεν είναι κλέφτης τελικά!! "



Τα EBC εγώ τα παίρνω από εδώ http://www.triumph-online.co.uk/brake-pads--discs-291-c.asp και πας στον Σάκη να σου τα βάλει, δεν τα πουλάει ο Σάκης.


Αφού με μηδέν έκανες 2-3 χλμ, δεν ήσουν τελείως στεγνός. Εγώ έχω κάνει 30 χλμ. από τότε που έγραψε 0 το trip!!
Και πάλι όμως ο μόνος τρόπος να δεις αν σε κλέβει ο βενζινάς είναι να πας με ένα μπιτόνι 5 λίτρων να σου το γεμίσει να δεις τι γίνεται.

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: creaw στις 14/03/2012 6:16 μμ.

ισχυει μονο ετσι καταλαβαινεις ποσο καιει και ποσο βαζεις

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: green-675 στις 14/03/2012 6:31 μμ.

takakia-ebc-t3272.html
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: BOB στις 15/03/2012 12:22 πμ.

Για τακάκια φίλε μου οπός σου λέει και ο green_675 πιό πάνω κάνε ένα τηλ στον admin. http://www.forumtriumph.gr/takakia-ebc-t3272.html

Είχα πάρει κι εγώ τακάκια από τον Γιώργο για το street triple μου. Πολύ καλή εξυπηρέτηση και σε καλές τιμές. Μου τα έστειλε με αντικαταβολή και την επόμενη ή τη μεθεπόμενη μέρα ήταν σπίτι μου.

Re: Ντεποζιτο - Τακακια - Φωτα!!!  

  Από: Aris. στις 16/03/2012 5:27 μμ.

και 'γω για τακακια ebc προτινω σαν best buy και osram night breaker plus για λαμπα (μην περιμενεις να δεις μεγαλες διαφορες παντως)
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.