Νεο προγραμμα tiger 1050

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 11/01/2011 7:11 μμ.

Να πείς στον Φίλιππα να κοιτάξει τα καρυδάκια του και να αφήσει τους εμβριθείς συλλογισμους για μαρκετινγκ. Κάτι θα χει το νέο πρόγραμμα, τώρα καλό θα 'ναι, κακό θα 'ναι , ποιός ξέρει... Τα φόρουμ που ασχολούνται με tuneboy και τέτοια κάτι θα πούνε δε μπορεί.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: strani στις 11/01/2011 7:55 μμ.

Sprinter"Να πείς στον Φίλιππα να κοιτάξει τα καρυδάκια του και να αφήσει τους εμβριθείς συλλογισμους για μαρκετινγκ. Κάτι θα χει το νέο πρόγραμμα, τώρα καλό θα 'ναι, κακό θα 'ναι , ποιός ξέρει... Τα φόρουμ που ασχολούνται με tuneboy και τέτοια κάτι θα πούνε δε μπορεί."

Παντως απο οτι μου ειπε οσοι το εχουν βαλει δεν ειδαν καποια διαφορα.Θα το τσεκαρω και εγω και θα ενημερωσω.Νομιζω οτι τον αδικεις.Η κουβεντα εγινε σε ακαδημαικο επιπεδο και παντα τις πιθανοτητες...

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 11/01/2011 8:12 μμ.

Να του πεις πως τοπα εγω και να 'ρθει να μου τα πεί αυτά αυτός να τον κεράσω κι ενα σουβλάκι, το χρυσόψαρο.. Α και να φέρει και τα κυάλια του να δεί αν έρχομαι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: LevelOne στις 12/01/2011 9:15 πμ.

Sprinter"Να του πεις πως τοπα εγω και να 'ρθει να μου τα πεί αυτά αυτός να τον κεράσω κι ενα σουβλάκι, το χρυσόψαρο.. Α και να φέρει και τα κυάλια του να δεί αν έρχομαι."

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 9:37 πμ.

Γελάς ε?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: guraki στις 12/01/2011 10:50 πμ.

Για εξατμιση ελευθερας της Τ μιλαμε παντα????

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 12/01/2011 11:11 πμ.

Τώρα σοβαρά, αποκλείεται να βγάζει νέο πρόγραμμα η Τ και να μην έχει κάποιες αλλαγές η προσθέσεις. Να θυμίσω επίσης πως το πρόγραμμα δεν αφορά μόνο στους χάρτες τροφοδοσίας κα ανάφλεξης αλλά και στον έλεγχο όλου του ηλεκτρονικού εξοπλισμού της μηχανής όπως και την επικοινωνία με το εξωτερικό πρόγραμμα που χρησιμοποιεί ο μηχανικός, όπου η όποια αλλάγή μπορεί να είναι το οτιδήποτε και να έχει γίνει για τον οποιοδήποτε λόγο βελτίωσης ή διόρθωσης οποιουδήποτε πράγματος ή απλώς να συμπεριλαμβάνει υποστήριξη για κάτι που υπάρχει σε νεώτερα μοντέλα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: ATN PANOS στις 12/01/2011 4:02 μμ.

φυσικα και υπαρχουν αλλαγες σε οτι νεο προγραμα δινει η Τ.

πχ στο Boneville δωσανε καινουργιο προγραμα γιατι το παλιο αφηνε
τον εγκεφαλο πολυ ωρα να δουλευει,μετα το κλεισιμο του διακοπτη, με σκοπο τα περισοτερα να εχουν προβλημα με τις παταριες.

στα street triple 09 kai δωθε δεν μπαινει το παλιο προγραμα, αλλα το καινουργιο μονο
και ο λογος ειναι κυριως οι εκπομπες καυσαεριων.

ενας αλλος λογος ειναι οτι πλεον τα προγραματα μπαινουν με χρηση pc,και οχι με το παραδοσιακο μηχανημα διαγνωστικο, που ειχαν οι συνεργιαδες.
βαλτε κατω το ποσο που δινουν τα συνεργεια ανα τον κοσμο(1000$) ,για να παρουν το καλωδιο μονο που τους υποχρεωνει πλεον η Τ να αγορασουν, και θα ευκολα καταλαβαινουμε τους λογους που μπορει να δοθει ενα καινουργι προγραμα

εχω και αλλα παραδειγματα αλλα δεν ειναι τις ωρας.
επομενος μου φαινετε αδιανοητο να πληρωσει η εταιρια για ενα προγραμα το οποιο να μην προσφερει τιποτα.

ισως να μην το βλεπετε στην αποδοση, αλλα θα ειναι χρησιμο καπου αλλου.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Native στις 12/01/2011 4:20 μμ.

Μειγματα, αβανς, κτλ δεν έχουν καμιά αλλαγη τα προγράμματα στο tiger, οπότε διαφορα στις επιδόσεις δεν υπάρχει ουσιαστικά. Αλλαγές που δεν φαίνονται στο tuneboy - tuneecu φυσικα και μπορουν να υπάρχουν οπως λεει ο Πάνος.

Αυτο βεβαια δεν ισχύει για όλα τα μηχανάκια, στο street triple πχ τα καινουργια προγράμματα έχουν διαφορά τα μίγματα...οποτε αλλάζουν και οι επίδοσεις...τωρα προς το καλό η το κακο δεν το γνωρίζω...

Επισης όπως προείπα, εχουνε αλλάξει και τα όργανα οποτε μπορει να ειναι κι αυτος ενας λόγος αλλαγης προγράμματος γιατι ο εγκέφαλος διαχειρίζεται τα πάντα....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: guraki στις 28/01/2011 11:31 πμ.

Ο τιγρης ειναι ηδη συνεργειο για το περασμα του καινουριου προγραμματος...Εντυπωσεις απο αυριο!

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Native στις 28/01/2011 12:59 μμ.

Άφησες το μηχανάκι στο συνεργείο να μια δουλειά 5 λεπτών?

Anyway, οπως είπα και παραπάνω καμιά διαφορά ουτως η άλλως δεν θα δεις..αλλα περι ορέξεως...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Aris. στις 28/01/2011 1:45 μμ.

Οποιος ανακατευεται με τα πίτουρα ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: guraki στις 28/01/2011 2:01 μμ.

Κανα μισαωρο δουλεια ειναι σιγουρα...απλα θα μου ρυθμισει και πεταλουδες.Εγω δεν καταλαβαινω πως προεξοφλεις οτι δεν θα δω διαφορα...Μπορει το μηχανακι να μη παρει σε αλογα αλλα να αρπαζει καλυτερα κλπ κλπ...Ασε που θα το βαλω και δυναμομετρο για να συγκρινω!

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Native στις 28/01/2011 2:24 μμ.

Δεν ξέρω ποιο είχες και ποιο θα βάλεις, πάντως όπως είπα και παραπάνω της ίδιας κατηγορίας προγράμματα που δίνει η Τ για τον Τιγρη δεν έχουν διαφορά στα χαρτια οπότε και στις επιδόσεις.Πιθανολογώ οτι για κάποιο άλλο λόγο τα βγάλαν. Βέβαια όπως όλοι μας με την ιδεα και μονο οτι αλλάξαμε πρόγραμμα μπορει να νομίζεις οτι πήρες 10 άλογα...

Αν δεν έχεις tuneboy ή tuneecu να ρυθμίσεις το μηχανάκι είναι κριμα να δώσεις λεφτα για δυναμόμετρο κατα την γνώμη μου...

Το πρόγραμμα με το tuneecu αλλάζει σε 15sec...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Νεο προγραμμα tiger 1050  

  Από: Sprinter στις 28/01/2011 2:27 μμ.

guraki"Εγω δεν καταλαβαινω πως προεξοφλεις οτι δεν θα δω διαφορα..."


Αφου σούπε ο άθρωπας πως δε δείχνει να έχουν διαφορά στη χαρτογράφηση (κοιτάζοντας μέσα από το tuneecu ή το tuneboy). Μπορείς να το τσεκάρεις και εσύ κατεβάζοντας το tuneecu και τις αντίστοιχες χαρτογραφήσεις στο PC σου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε