ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!

 

  Από: spypetr στις 24/11/2007 2:44 πμ.

Μαρσπιέ, μόνο το μέταλο και μόνο αυτό, πάνω από 40 ευρώ.
Αγόρασα και εγώ δύο, πλήρη μαρσπιέ, με τα λαστιχάκια με τις μπίλιες και όχι μόνο το μέταλλο, 15 ευρώ.
Χμ.....
Μεγάλη διαφορά ρε παίδες.....

 

  Από: mixalakis στις 24/11/2007 11:51 πμ.

free tiger"πάντως στα αναλώσιμα είναι ακριβή...μου χάλασε η ντίζα του κοντέρ και έχει 141euro είναι πολλά...για τίγρη του 2000 "


141 eurw για μια ντίζα;;;;;;;

Αν είναι δυνατόν!!!

Δεν υπήρχε ιμιτασιόν;

 

  Από: nfot στις 24/11/2007 12:14 μμ.

Χμμμμ, να ρωτησω βρε παιδια. Και εκτος Ελλαδας εχει τοσο ακριβες τιμες η Τ στα ανταλλακτικα - αναλωσιμα ή ειναι πολιτικη της εδω αντιπροσωπειας;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

 

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 26/11/2007 8:06 πμ.

Εχετε ψαξει καθολου τις τιμες στις αλλες αντιπροσωπειες?
Ειχα ενα suzuki sv650s και αλλαζα τακακια (τα εργοστασιακα γιατι τυχαια με βολεψαν) με 150Ε. το θεωρειτε φτηνο δηλαδη?
Και τα σχολια περι αφελειας περιττευουν διοτι κανεις δεν ειναι διατεθειμενος να πληρωνει κερατιλικια σε καμια αντιπροσωπεια. Αυτου του ειδους ομως τα εξοδα εχουν να κανουν αποκλειστικα με την ασφαλεια μας.
Σαφως και ειναι Μ@. . .ΚΙΑ να ψωνιζεις απο εκει που ξερεις οτι θα σε κλεψουν επειδη ετσι το θελουν αυτοι, σαφως και αυτο πρεπει να σταματησει στην Ελλαδα, αλλα δεν νομιζω οτι εχοντας ενα μηχανακι που κοστιζει καποια χιλιαρικα, πρεπει να εχεις και την εντυπωση οτι τα αναλωσιμα που θα αγοραζεις (απο οπου και αν τα παιρνεις) θα κοστιζουν η πρεπει να κοστιζουν οσο και ενος παπιου. Αυτο δεν συνιστα αφελεια?

 

  Από: skoyliki στις 26/11/2007 9:29 πμ.

[quote:2gwx51xz]Μαρσπιέ, μόνο το μέταλο και μόνο αυτό, πάνω από 40 ευρώ.
Αγόρασα και εγώ δύο, πλήρη μαρσπιέ, με τα λαστιχάκια με τις μπίλιες και όχι μόνο το μέταλλο, 15 ευρώ.
Χμ.....
Μεγάλη διαφορά ρε παίδες.....[/quote:2gwx51xz]

από που τα πήρες μόνο 15...δεν λες και σε μας!

[quote:2gwx51xz]Δεν υπήρχε ιμιτασιόν;[/quote:2gwx51xz]

δεν το εχω κοιτάξει ακόμα...είναι μαγνητική και πάει με τον μαγνήτη μαζί γι αυτό έχει τόσο αλλά και πάλι ..... πολλά είναι!!


ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

 

  Από: Sprinter στις 27/11/2007 8:09 πμ.

nf"Χμμμμ, να ρωτησω βρε παιδια. Και εκτος Ελλαδας εχει τοσο ακριβες τιμες η Τ στα ανταλλακτικα - αναλωσιμα ή ειναι πολιτικη της εδω αντιπροσωπειας;"


Από όσο έχω τσεκάρει οι τιμές είναι πολύ κοντά σε όλη την Ευρώπη. Στην Αμερική (ώς συνήθως) είναι κάπως φθηνότερες.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

 

  Από: nfot στις 27/11/2007 4:14 μμ.

Οι ΗΠΑ ειναι αλλος πλανητης, αστο. Εκει ο ανταγωνισμος ΔΟΥΛΕΥΕΙ.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re:  

  Από: LevelOne στις 28/02/2008 8:58 μμ.

free tiger"πάντως στα αναλώσιμα είναι ακριβή...μου χάλασε η ντίζα του κοντέρ και έχει 141euro είναι πολλά...για τίγρη του 2000 "

Αν το Tiger σου ειναι 2000 μοντελο,τοτε δεν εχει ντιζα στο κοντερ αλλα ηλετρονικο ατερμονα και αυτος ειναι και ο λογος που κοστιζει τοσο.

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: skoyliki στις 29/02/2008 4:38 μμ.

LevelOne"
Αν το Tiger σου ειναι 2000 μοντελο,τοτε δεν εχει ντιζα στο κοντερ αλλα ηλετρονικο ατερμονα και αυτος ειναι και ο λογος που κοστιζει τοσο."


και παλι ακριβως ειναι ομως!!


ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

Re:  

  Από: spypetr στις 03/03/2008 12:31 μμ.

[quote="free tiger":2ej27ufu][quote:2ej27ufu]Μαρσπιέ, μόνο το μέταλο και μόνο αυτό, πάνω από 40 ευρώ.
Αγόρασα και εγώ δύο, πλήρη μαρσπιέ, με τα λαστιχάκια με τις μπίλιες και όχι μόνο το μέταλλο, 15 ευρώ.
Χμ.....
Μεγάλη διαφορά ρε παίδες.....[/quote:2ej27ufu]

από που τα πήρες μόνο 15...δεν λες και σε μας!

[quote:2ej27ufu]Δεν υπήρχε ιμιτασιόν;[/quote:2ej27ufu]

δεν το εχω κοιτάξει ακόμα...είναι μαγνητική και πάει με τον μαγνήτη μαζί γι αυτό έχει τόσο αλλά και πάλι ..... πολλά είναι!![/quote:2ej27ufu]

Τα πήρα από μαγαζί με after market ανταλλακτικά.
Στη Θεσ/νικη, πάνω στην Λαγκαδά.
Τα τακάκια, για το Tiger 955, τα πήρα από την ferodo (Μοναστηρίου) και μου στοίχισε όλο το σετ μαζί με υγρά, 65 ευρώ.
Προφανώς τα γνήσια να είναι πολύ ακριβά, αλλά δε νομίζω να ευθύνεται η triumph για αυτό.....
Για το μαρσπιέ βέβαια, είναι πανάκριβο.....

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: LevelOne στις 07/03/2008 10:53 μμ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΘΕΟΛΟΓΟΥ"ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑ SPRINT 1050ST ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 30 ΕΥΡΩ.
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΕΜΠΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ...."

Απ'οσο ξερω,κανενα γνησιο τακακι triumph(Nissin)δεν εχει κατω απο 50 ευρω.Μαλον μιλας για aftermarket.

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: Sprinter στις 15/03/2008 6:45 μμ.

Για λέγε μαρκα γιατί και εγώ κοντεύω για πίσω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: stoupi στις 16/03/2008 11:49 μμ.

Ο ΤΙΓΡΗΣ μου μεγάλωσε παιδιά!!
Έφτασε τα 800km, (άργησε λιγάκι αλλά τα καταφερε) και τον πήγα στις "Πουτά_ες"..
..95ευρώ και δεν "τέλειωσε"* κιόλας!!!

Ο μάστορας πάντος επιμένει για xenon 440 ευρώ λέει Γιαπωνέζικα κόλπα!!
Δεν θα τον προτιμήσω!
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: mixalakis στις 16/03/2008 11:52 μμ.

Αφού τα είπαμε. Σάκης!

Re: ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗΣ TIGER 1050!  

  Από: Sprinter στις 10/05/2008 2:47 μμ.

Τα after market της Nissin ΔΕΝ ειναι 'ακριβώς τα ίδια' με της T (που είναι OEM Nissin νομίζω) όπως δεν είναι τα ιδια και με τα ΟΕΜ της Honda (οι Χοντάκηδες το ξέρουν καλά). Μια ζωή Nissin έβαζα στα Τ και δεν είναι τα ίδια. Με αυτό δεν λέω ουτε οτι ειναι καλύτερα ή χειρότερα ουτε φυσικά πάω να δικαιολογήσω το αδικαιλόγητο κόστος των μαμίσιων.

Αν σ' αρέσουν τα Nissin, γνώριζε ότι τα εισάγει η Μοτορόδα και επίσης ότι αυτα βάζει και ο Σάκης αν δεν θέλεις να σου βάλει μαμίσια.

Τα μαμίσια τα θεωρώ εξαιρετικά τακάκια αλλά υπερβολικά ακριβά για αυτό και εγώ δεν τα βάζω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε