Θερμοκρασια και ζεστη...

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: ndim στις 15/07/2011 3:12 μμ.

mastersam13""Κοκκινοπόδαρε"... σε χαιρετά ο "Καμμενοπόδαρος" "


Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: jimware στις 20/07/2011 10:23 πμ.

epistimon"εγω παντος απο τοτε που αλλαξα τα παραφλου στο tiger και εβαλα τα LIQUI MOLY (KFS 12) ειδα μεγαλη διαφορα στις θερμοκρασιες.δεν αναβει τοσο συχνα το βιντιλατερ μεσα στην πολυ οπως πρωτα.πρωτα ηταν μαρτυριο ειδικα το καλοκαιρι"


Σε τι αναλογία το έβαλες? Επίσης καμιά πρόταση για το που το βρίσκουμε?

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: Harrys στις 20/07/2011 12:47 μμ.

epistimon"εγω παντος απο τοτε που αλλαξα τα παραφλου στο tiger και εβαλα τα LIQUI MOLY (KFS 12) ειδα μεγαλη διαφορα στις θερμοκρασιες.δεν αναβει τοσο συχνα το βιντιλατερ μεσα στην πολυ οπως πρωτα.πρωτα ηταν μαρτυριο ειδικα το καλοκαιρι"


Εχω κανει 500 περίπου χιλ και σκέφτομαι στο 1ο σερβις να του πω να μου αλλάξει το παραφλού με το παραπάνω που ανέφερες. Κάνει δουλειά δηλ αξίζει τον κόπο να το αλλάξω? Γιατί καιαιαιγομαι...

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: guraki στις 20/07/2011 2:58 μμ.

ΕΙναι δυνατον να κανει διαφορα η μαρκα του παραφλου...?Ημαρτον!

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: epistimon στις 20/07/2011 11:09 μμ.

guraki"ΕΙναι δυνατον να κανει διαφορα η μαρκα του παραφλου...?Ημαρτον! "


σιγουρα τα παραφλου απο το βενζιναδικο που εχουν 5 ευρω τα 4 λιτρα δεν ειναι ιδια με αυτο που εχει 12 το λιτρο.ο καθενας επιλεγει και βαζει οτι κρινει αυτος.

jimware"
epistimon"εγω παντος απο τοτε που αλλαξα τα παραφλου στο tiger και εβαλα τα LIQUI MOLY (KFS 12) ειδα μεγαλη διαφορα στις θερμοκρασιες.δεν αναβει τοσο συχνα το βιντιλατερ μεσα στην πολυ οπως πρωτα.πρωτα ηταν μαρτυριο ειδικα το καλοκαιρι"


Σε τι αναλογία το έβαλες? Επίσης καμιά πρόταση για το που το βρίσκουμε?"


2 λιτρα εβαλα.μπορεις να βαλεις 1 λιτρο και το υπολοιπο απεσταγμενο νερο.
τα τηλ που μπορεις να το βρεις 2102752203(ιφιγενειας 79 νεα ιωνια)2109414650(θησως 363)
αν δεν βρεις τα kfs 12 υπαρχουν και τα lm 6921 lm 6920

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: gambit στις 24/07/2011 7:35 μμ.

Δηλαδη ρε παιδες με αυτο το παραφλου την παλευεις το καλοκαιρι?Ως ωρας με χαλαει και δεν μπορω να συνηθισω το καψιμο στα ποδια..Βγαινεις για μια βολτα να δροσιστεις και ιδρωνουν τα ποδια..Εχει διαφορα εκει?η απλα δεν αναβει το βετυλατερ αλλα εξανκολουθεις να καιγεσαι?
H ζωη δεν μετριεται με τις αναπνοες που παιρνεις,αλλα με τις στιγμές που σου κοβουν την ανασα..

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: Cpt. Haddock στις 24/07/2011 9:02 μμ.

Διαβάζω αυτο το θρεντ κι απορώ: δεν είχατε ποτέ άλλη μηχανή και σας κάνει εντύπωση που μια χιλιαρα στις τροπικες συνθήκες μιάς πόλης ζεσταινεται το καλοκαίρι;

Σας φαίνεται τόσο κουφο που ένας γυμνός κινητήρας χιλίων κυβικών βγάζει τόση ζέστη;

Αν θέλετε να φορατε βερμουδιτσα χωρίς να ζεσταινεται το πόδι, πάρτε σκουτερ, η μηχανή με φαιρινγκ (θα βράζει ολόκληρη αλλα δε θα το νιώθετε στη γαμπιτσα)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: ATN PANOS στις 24/07/2011 9:28 μμ.

εμ τα θελατε και τα ακουσατε........
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: epistimon στις 24/07/2011 10:11 μμ.

δεν νομιζω να ειπα καπου οτι με το να αλλαξεις τα παραφλου το μηχανακι θα ειναι σε θερμοκρασιες οπως τα σκουτερ και οτι τα παραφλου ειναι μαγικα απλα με αυτα τα παραφλου δεν αναβει τοσο ευκολα το βιντιλατερ οπως με τα παραφλου που εχει απο το εργοστασιο.αν ειμαι καπου λαθος ζητω συγνωμη

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: Harrys στις 27/07/2011 11:35 μμ.

Στην αντιπροσωπεία μου έιπαν να μην φοράω βερμούδες! Αυτή ειναι η λύση!!

Re: Θερμοκρασια και ζεστη...  

  Από: mastersam13 στις 27/07/2011 11:47 μμ.

Cpt. Haddock"Διαβάζω αυτο το θρεντ κι απορώ: δεν είχατε ποτέ άλλη μηχανή και σας κάνει εντύπωση που μια χιλιαρα στις τροπικες συνθήκες μιάς πόλης ζεσταινεται το καλοκαίρι;

Σας φαίνεται τόσο κουφο που ένας γυμνός κινητήρας χιλίων κυβικών βγάζει τόση ζέστη;

Αν θέλετε να φορατε βερμουδιτσα χωρίς να ζεσταινεται το πόδι, πάρτε σκουτερ, η μηχανή με φαιρινγκ (θα βράζει ολόκληρη αλλα δε θα το νιώθετε στη γαμπιτσα)
"

Respect

Harrys"Στην αντιπροσωπεία μου έιπαν να μην φοράω βερμούδες! Αυτή ειναι η λύση!! "

Θα μπορούσε και να είναι αλήθεια πάντως γιατί άλλη λύση δεν υπάρχει.
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ