Επισκευη fairing Tiger 1050

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: alki_viades στις 08/07/2011 9:56 μμ.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Οσο για το να μου κανει καποιος δηλωση δεν το σκεφτηκα σοβαρα καν, καθως αν υπολογισεις χαμενα bonus malus με τη συνεπαγομενη επιβαρυνση στην ασφαλεια αυτου που κανει τη φιλικη και το οτι δεν εγινε δηλωση ατυχηματος στην τροχαια μπλεκει το πραγμα. Αφου το βρηκα και φτηνα στο εβαυ πιστευω με μια 150αρα συνολικα θα εχω καθαρισει

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: chris34 στις 09/07/2011 10:01 πμ.

alki_viades"και το οτι δεν εγινε δηλωση ατυχηματος στην τροχαια μπλεκει το πραγμα. στο εβαυ πιστευω με μια "


Απο την στιγμη που δεν υπαρχει τραυματισμος δεν χρειαζεται να εμπλακει η τροχαια.
Δεν θα ειχες κανενα προβλημα!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: fpapad στις 09/07/2011 4:45 μμ.

alki_viades"Ευχαριστω για τις πληροφοριες! Οσο για το να μου κανει καποιος δηλωση δεν το σκεφτηκα σοβαρα καν, καθως αν υπολογισεις χαμενα bonus malus με τη συνεπαγομενη επιβαρυνση στην ασφαλεια αυτου που κανει τη φιλικη και το οτι δεν εγινε δηλωση ατυχηματος στην τροχαια μπλεκει το πραγμα. Αφου το βρηκα και φτηνα στο εβαυ πιστευω με μια 150αρα συνολικα θα εχω καθαρισει "



Δεν υπάρχει κανένα χαμένο Bonus Malus.
Όλες οι ασφάλειες τώρα ποια έχουν προστασία του bonus για μία δήλωση το χρόνο.
Επίσης δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός αφού δεν έχει δηλωθεί το τρακάρισμα δήλωσε το ότι έγινε χθες.

Αυτά

τώρα αν το έχεις ήδη αγοράσει . . . δεν έχει νόημα
καλή συνέχεια και να είναι το τελευταίο
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: alki_viades στις 10/07/2011 2:11 μμ.

chris34"
alki_viades"και το οτι δεν εγινε δηλωση ατυχηματος στην τροχαια μπλεκει το πραγμα. στο εβαυ πιστευω με μια "


Απο την στιγμη που δεν υπαρχει τραυματισμος δεν χρειαζεται να εμπλακει η τροχαια.
Δεν θα ειχες κανενα προβλημα!!"


Δυστυχως υπηρξε τραυματισμος, απλα επεσα μονος μου πολυ κοντα στο κατ και με πηγε ενας φιλος που μενει διπλα, οποτε δεν καλεσα τροχαια.

Οσο για το bm δεν το ηξερα... Τωρα το πηρα απο ebay, δεν θελω να μπλεκω αλλους. Την επομενα φορα (φτου φτου φτου) θα το εχω υποψη

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 11/07/2011 9:30 πμ.

fpapad"


Δεν υπάρχει κανένα χαμένο Bonus Malus.
Όλες οι ασφάλειες τώρα ποια έχουν προστασία του bonus για μία δήλωση το χρόνο.
"


Aπλά να συμπληρώσω ότι είναι για ΔΥΟ δηλώσεις το χρόνο το bonus malus.

ps:Αυτό ελπίζω να το διαβάζει ο αλήτης που με χτύπησε και μου έκανε αρνητική το μ@υν@πανο και θα έχουμε τρεχάματα στα δικαστηρια γιατι δεν εφερα τροχαία...ποτέ ξανα...και να φταιω τροχαια επιτοπου!!!
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: chris34 στις 11/07/2011 10:06 πμ.

TRIUMPHAKIAS"ps:Αυτό ελπίζω να το διαβάζει ο αλήτης που με χτύπησε και μου έκανε αρνητική το μ@υν@πανο και θα έχουμε τρεχάματα στα δικαστηρια γιατι δεν εφερα τροχαία...ποτέ ξανα...και να φταιω τροχαια επιτοπου!!!"


Να ξεκαθαρισουμε λιγο τα πραγματα!!
Οταν υπαρχει τροχαιο συμβαν χωρις τραυματισμο και την τροχαια να φωναξεις απλα θα σας αλλαξει τα στοιχεια!!
Δεν θα βγαλει πορισμα για το ποιος εφταιγε και ποιος οχι.
Οταν υπαρχει τραυματισμος ερχεται το ΤΟΤΑ και ασθενοφορο και γινεται σχεδιαγραμμα του τροχαιου το οποιο το χρησιμοποιεις στο δικαστηριο αν χρειαστει.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 11/07/2011 2:04 μμ.

Αλκη περαστικά φίλε μου
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: alki_viades στις 12/07/2011 9:48 μμ.

Οντως σχεδον περαστικα, σε 1-2 εβδομαδες θα βολταρω και παλι

Re: Επισκευη fairing Tiger 1050  

  Από: κωστας κυριακου στις 17/07/2011 2:40 μμ.

Είδα τό πρόβλημά σου σχετικά μέ τό σπασμένο κομμάτι τού fairing πού έχεις. Δέν χρειάζεται νά προβληματίζεσαι γι' αυτό,γιατί υπάρχει τό καλούπι του συγκεκριμένου εξαρτήματος όπως καί όλου τού Tiger συνολικά εκτός τής ουράς.
Με λίγα λόγια, όποιο καί να είναι το κομμάτι πού λείπει, μικρό ή μεγάλο δέν έχει σημασία,μπορεί νά αναπληρωθεί κάι όχι νά επισκευαστεί ακριβώς σάν τό ΄΄μαμά΄'.
Γιά ενημέρωση δική σου καί όχι μόνο αναφέρω ότι χρησιμοποιείται γιά τά συγκεκριμένα προβλήματα η μέθοδος
INFUSION HIGH TEMPERATURE AND AIRLESS METHOPE.
Ειδικά γιά τά μέλη τού φόρουμ οι τιμές τών επισκευών είναι απόλυτα φιλικές.
Γιά επικοινωνία καί περισότερες λεπτομέρειες, www.winnersforce.gr