εξατμιση

εξατμιση  

  Από: ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΧΑΝΙΑ στις 23/01/2015 9:46 πμ.

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ Σ ΟΛΟΥΣ..ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ Τ TIGER SPORT ME 3400 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΟΥΛΑ..ΔΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΝ ΝΑ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΩ..Ο DEALER MOY Π ΕΧΕΙ Κ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ Μ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΝ ARROW TRIUMPH Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΚΑΙ ΔΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΟΥ..ΕΠΕΙΤΑ ΔΝ Μ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ..Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΑΠΟ ΛΕΜΟΥΣ Κ LOW POSITION..ΕΧΕΤΕ Ν ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ..??

Re: εξατμιση  

  Από: Polymhxanos στις 23/01/2015 10:56 πμ.

Οι εξατμίσεις είναι ΠΕΤΑΜΕΝΑ λεφτά.

Δεν κερδίζεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ, ποτέ και πουθενά.

Χαλάς το μοτέρ σε λειτουργία, και επειδή κάνει βρουμ-βρουμ και εμφανίζει τρύπες και κλωτσιές, νομίζεις παντελώς εσφαλμένα ότι έχει δύναμη. Οι πιο ανόητοι τουλάχιστον.

Σκορπάς ΚΑΡΚΙΝΟ-ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ στο περιβάλλον αν βγάλεις καταλύτη.

Και όλα αυτά ΔΙΝΟΝΤΑΣ και λεφτά από την τσέπη σου.

Η συμβουλή μου: Μην γίνεσαι καταναλωτικός. Η εξάτμιση δεν πρόκειται να βελτιώσει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ στην ζωή σου. Δεν θα γίνεις πιο γρήγορος οδηγός, δεν θα γίνεις πιο ασφαλής. Ούτε θα πάρεις πρωτάθλημα από την εξάτμιση.

Αν θες να βελτιώσεις κάτι, δώσε τα χρήματα σε κάποιον δίπλα σου που έχει μεγάλη ανάγκη. Πάρε ένα υπολογιστή και χάρισέ τον σε ένα σχολείο. Πήγαινε μάθε κάτι. Πήγαινε ένα ταξίδι. Κάνε κάτι που θα σε κάνει καλύτερο άνθρωπο, μην τα πετάς σε άνευ νοήματος εξαρτήματα.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: εξατμιση  

  Από: kostas1975 στις 23/01/2015 12:20 μμ.

??????????

Re: εξατμιση  

  Από: Menkara στις 23/01/2015 1:35 μμ.

Καλησπέρα,
αφήνω ασχολίαστο και προσπερνάω το post του "Polymhxanos" μιας και δεν βοηθάει πολύ στην ερώτησή που κάνεις.
Στην ερώτησή σου τώρα, ένα από τα πρώτα που βρήκα στο internet ήταν αυτό
http://www.sc-projectshop.com/prodotto_ ... MIv_kesX_M
το οποίο είναι και αρκετά όμορφο.
see you

Re: εξατμιση  

  Από: ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΧΑΝΙΑ στις 23/01/2015 7:37 μμ.

ΝΑΙ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ POST TOY ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΥ ΔΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ..ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Κ ΑΦΕΡΟΥΜΕΝΟ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ..ΜΕ ΤΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ ΦΙΛΕ ΜΕΝΚΑΡΑ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ Η ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ Κ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..?

Re: εξατμιση  

  Από: voyager1970 στις 23/01/2015 8:37 μμ.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΧΑΝΙΑ"ΝΑΙ..Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ POST TOY ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΥ ΔΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ..ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Κ ΑΦΕΡΟΥΜΕΝΟ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ..ΜΕ ΤΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΞΑΤΜΗΣΗΣ ΦΙΛΕ ΜΕΝΚΑΡΑ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ Η ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΒΑΖΟΝΤΑΣ Κ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ..?"



Φίλε Κυριάκο,

Το πιο σωστό είναι να πας σε συνεργείο που έχει το σχετικό πρόγραμμα, ώστε να σου το περάσει με laptop στην ηλεκτρονική σου το νέο χάρτη ψεκασμού, μέσα σε 5'.
Τουλάχιστον, έτσι με το σωστό χάρτη και το νέο τελικό της εξάτμισης, θα λειτουργεί σωστά ο ψεκασμός σου.

Τώρα, από πλευράς ιπποδύναμης, μην περιμένεις ουσιαστική διαφορά (+1~2 ίπποι).
Απλά θα ακούγεσαι πιο έντονα σε σχέση με την εργοστασιακή...

Τον "σιγαστήρα" ή τάπα μην βγάλεις για τους εξής λόγους:
1) Η ρύθμιση/ χάρτης, είναι ρυθμισμένος με αυτήν την τάπα. Άρα πάλι δεν θα λειτουργεί σωστά.
2) Ο ΘΟΡΥΒΟΣ θα γίνει ανελέητος και θα σε βρίζει/ μπινελικώνει πολύς κόσμος!
3) Το αριστερό φλάς σύντομα θα μαυρίσει και θα «ξεραθεί» το πλαστικό από την θερμοκρασία.
4) Η τάπα αυτή είναι ασφαλισμένη με βίδα που είναι "πονταρισμένη" (τοπική μικρή ηλεκτροσυγκόλληση). Για να την αφαιρέσεις την "πόντα" θέλει προσοχή με τροχό μικρό (dremel) γιατί πολύ πιθανό να γδάρεις το σημείο αυτό.
Εάν την αφαιρέσεις και στο μέλλον το μετανιώσεις, η βίδα μπορεί να λασκάρει από τους κραδασμούς και σε κάποια διαδρομή να σου φύγει!!!

Περί ολόσωμης εξάτμισης, νομίζω είναι υπερβολή και πολλά τα χρήματα μια και η αύξηση της ιπποδύναμη τότε θα είναι περίπου (3~5 ίππους) και φυσικά πάει ο καταλύτης «περίπατο».

Αυτές οι λύσεις ενδείκνυνται για αγωνιστή χρήση μόνο όπου εκεί σε απασχολεί ο κάθε ίππος που κερδίζεις. Εννοείται πως εκεί δεν μιλάμε μόνο για ψεκασμό αλλά και καθαρά μηχανικά μέρη (εκκεντροφόρους, βαλβίδες, έμβολα, μπιέλες, κιβώτια, αναρτήσεις, φρένα… κλπ.)

Η απόφαση είναι δικιά σου!

Re: εξατμιση  

  Από: ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΧΑΝΙΑ στις 24/01/2015 1:32 πμ.

ΩΡΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ..ΟΠΟΤΕ ΤΝ ΟΛΟΣΩΜΗ ΤΝ ΞΕΧΝΑΜΕ..ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΜΕΤΑ Κ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ..ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ Τ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ..ΑΥΤΗ Η SC PROJECT ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΔΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΚΡΙΒΗ..ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΤΣΑΚΩΣΩ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΝ ΤΑΠΑ ΔΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Ν ΤΝ ΒΓΑΛΩ..ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ ΘΑ Μ ΒΡΙΖΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!

Re: εξατμιση  

  Από: kostas1975 στις 25/01/2015 9:55 μμ.

Καλησπέρα και απο εμένα
Εγω φοράω την εργοστασιακή ανοιχτή (tor) της Τ
Υπολόγισε σε οτι αγοράσεις οτι θα εχεις ..θόρυβο αρκετό πλέον .εγω ακόμη προσπαθώ να συνηθίσω την τορ
Αν μπορέσεις απο καποιο γνωστό τουλάχιστον να οδηγήσεις κάποιο τίγρη με τέτοια Εξατμιση .
Ξέρω πολλούς που μετα έψαχναν να τις δώσουν .αν ψάχνεις σε μεταχειρο παρε και τον Σάκη κανενα τηλ μήπως εχει
Καποια ευκαιρία .

Re: εξατμιση  

  Από: dirtygass στις 13/02/2015 5:10 μμ.

Καλησπέρα φιλαράκι..επειδή κ έγω είμαι στα χνάρια σου για εξάτμιση,έκανες κάποια κίνηση να μας πεις εντυπώσεις?
Ωραία κ η Sc για low εγώ σκεφτόμουν επίσης κ για mivv suono
κ μια ερώτηση αν βάλει κάποιος εξάτμιση low θα έχει θέμα σε περίπτωση που βάλει
σε κάποιο ταξίδι πλαινές βαλίτσες?

Re: εξατμιση  

  Από: maddog στις 13/02/2015 5:28 μμ.

dirtygass"Καλησπέρα φιλαράκι..επειδή κ έγω είμαι στα χνάρια σου για εξάτμιση,έκανες κάποια κίνηση να μας πεις εντυπώσεις?
Ωραία κ η Sc για low εγώ σκεφτόμουν επίσης κ για mivv suono
κ μια ερώτηση αν βάλει κάποιος εξάτμιση low θα έχει θέμα σε περίπτωση που βάλει
σε κάποιο ταξίδι πλαινές βαλίτσες?"

Καλησπερα.Σιγουρα θα εχεις θεμα με τις βαλιτσες(μαμα) αν βαλεις low εξατμιση.Εγω καθε φορα που ταξιδευω βαζω την μαμα για να μην παρουμε καμια φωτια!!!!!!!!

Re: εξατμιση  

  Από: dirtygass στις 13/02/2015 5:39 μμ.

Για αλουμινιου βαλιτσες θα παω εγω..

Re: εξατμιση  

  Από: galileos στις 14/02/2015 8:56 πμ.

dirtygass"Για αλουμινιου βαλιτσες θα παω εγω.."


Με τις αλουμινίου ενδεχομένως να έχεις πάλι θέμα γιατί είναι χαμηλές. Διπλοτσέκαρε ...
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: εξατμιση  

  Από: Papasouzas στις 15/02/2015 7:27 μμ.

sc project προκειται να βαλω εγω. Εχει καλη τιμη και ωραιο ηχο

Re: εξατμιση  

  Από: dirtygass στις 17/02/2015 11:09 μμ.

Σμρ έτυχε να δω στον δρόμο κ ένα Tiger sport με remus low cone κ μ'αρεσε πολυ...

Re: εξατμιση  

  Από: gpal στις 17/03/2015 9:29 μμ.

Με την ανοικτή μαμά έκαψα το ποδαράκι από την κεντρική βαλίτσα, έλιωσε λέμε.
Γι αυτό προσοχή. Το πλεονέκτημα με την ΤΟR είναι ότι αν δε δουλεύει το μοτέρ ώστε να την ακούς δεν την καταλαβαίνεις.