ειναι δυνατον????

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 31/01/2011 4:55 μμ.

vagtyrp".η kawasaki απέσυρε όλα τα καινουργια ss για ΠΙΘΑΝΟ πρόβλημα στα πιστόνια στο μέλλον, αν θυμάσαι καλά δημήτρη............

"


Δεν απέσυρε τίποτε, γιατί δεν είχε πουλήσει. Ανέστειλε τις πωλήσεις. Και ήταν θεμα βαλβίδων / εκκεντροφόρων όχι πιστονιών (άσχετο, αλλά να τα λέμε σωστά).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 31/01/2011 5:04 μμ.

έχεις δίκιο νίκο τώρα που το ξαναέψαξα...αλλά αυτό δεν αλλάζει το λόγο που το ανέφερα, όπως με καταλαβαίνεις σίγουρα

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: patapios στις 31/01/2011 5:37 μμ.

vagtyrp"

σήμερα πήγα μαζί με τον johntar στο συνεργείο και στη μισή ώρα που κάθησα εκεί ΟΥΠΣ .......τυχαία πάντα εμφανίστηκαν άλλα δύο τιγράκια με ψιλοσπασμένα πιστονάκια........


"



Και τελικα???

Τι εγινε???

Ρε με το τσιγκελι?

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: psilo_paidi στις 31/01/2011 6:31 μμ.

Πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζεται η TRIUMPH με τα πιστόνια..... Είμαι περίεργος τι θα λένε όταν λήξουν οι εγγυήσεις

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: alexandros.s στις 31/01/2011 7:12 μμ.

τελικα τα tiger ειναι αυτο που λεμε απ'εξω κουκλα και απο μεσα πανουκλα!
και οσο περναει ο καιρος πιστευω οτι τα tiger ειναι προτιμοτερο να τα θαυμαζεις σε αλλουνου τα χερια, παρα στα δικα σου!!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: tigerchios στις 31/01/2011 8:07 μμ.

Τωρα με τετοια κριση σιγα να μην αλλαζουν πιστονια μετα την ληξη τηs εγγυησηs οσοι προλαβαν προλαβαν!
To θεμα παραμενει κ εμειs καθομαστε κ μετραμε πεγμενα τιγρακια.Να μαζευτουμε κ να παρουμε μετρα ΝΟΜΙΚΑ μπαs κ
βγαλουμε ΑΚΡΗ!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: vagtyrp στις 01/02/2011 8:54 πμ.

igerchios"Τωρα με τετοια κριση σιγα να μην αλλαζουν πιστονια μετα την ληξη τηs εγγυησηs οσοι προλαβαν προλαβαν!
To θεμα παραμενει κ εμειs καθομαστε κ μετραμε πεγμενα τιγρακια.Να μαζευτουμε κ να παρουμε μετρα ΝΟΜΙΚΑ μπαs κ
βγαλουμε ΑΚΡΗ!! "


αυτό θα ήταν μία καλή πιθανή λύση......να μαζευτούμε και να κινηθούμε διαφορετικά....ήδη ξέρω αρκετούς και με τα τηλέφωνά τους....αν ενδιαφέρεστε να συνεχιστεί το θέμα επικοινωνήστε μαζί μου με πμ ( αν και πολλοί έχετε και το τηλ μου ), να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε, ώστε η εταιρία να πάρει κάποια θέση.

patapios την παρασκευή θα ξέρουμε λεπτομέρειες που ο μαστροσάκης θα ανοίξει και τα δύο τιγράκια....

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Native στις 01/02/2011 9:14 πμ.

Πιστευω πάντως οτι πλέον το σεναριο για ελαττωματικη παρτιδα πιστονια να έχει ξεπεραστει...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 01/02/2011 9:27 πμ.

Native"Πιστευω πάντως οτι πλέον το σεναριο για ελαττωματικη παρτιδα πιστονια να έχει ξεπεραστει..."


Γιατι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 01/02/2011 9:32 πμ.

vagtyrp"
igerchios"Τωρα με τετοια κριση σιγα να μην αλλαζουν πιστονια μετα την ληξη τηs εγγυησηs οσοι προλαβαν προλαβαν!
To θεμα παραμενει κ εμειs καθομαστε κ μετραμε πεγμενα τιγρακια.Να μαζευτουμε κ να παρουμε μετρα ΝΟΜΙΚΑ μπαs κ
βγαλουμε ΑΚΡΗ!! "


αυτό θα ήταν μία καλή πιθανή λύση......να μαζευτούμε και να κινηθούμε διαφορετικά....ήδη ξέρω αρκετούς και με τα τηλέφωνά τους....αν ενδιαφέρεστε να συνεχιστεί το θέμα επικοινωνήστε μαζί μου με πμ ( αν και πολλοί έχετε και το τηλ μου ), να δούμε τί μπορούμε να κάνουμε, ώστε η εταιρία να πάρει κάποια θέση.

patapios την παρασκευή θα ξέρουμε λεπτομέρειες που ο μαστροσάκης θα ανοίξει και τα δύο τιγράκια...."




Οταν κάποιου το πρόβλημα επισκευάζεται χωρίς κόστος, αδυνατώ να καταλάβω σε τι βάση θα κινηθεί νομικά. Για εξηγήστε μου.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Native στις 01/02/2011 9:37 πμ.

κουράστηκα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 01/02/2011 9:39 πμ.

Εγώ να δείς. Κάθε φορά που βγάζει κάποιος πρόβλημα, ανοίγετε ενα θρεντ και λέτε ακριβώς τα ίδια και τα ίδια, χωρίς να προχωράτε τη συζήτηση καθόλου. Γνωρίζετε πόσα 1050 έχουν πουληθεί? Πόσα έχουν βγάλει πρόβλημα? Τι μοντέλα είναι? Το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει στα μοντέλα του '10? Τι έχει γίνει με τα προβλήματα εκτός εγγύησης? Τι γίνεται έξω? Τι, τι, τι?

Ολα τα άλλα είναι απλώς ψυχική εκτόνωση. Δε πάω να υπερασπιστώ κανέναν. Το πρόβλημα είναι υπαρκτό, και στην Τ κοστίζει έτσι η αλλιώς. Αν όμως κάποιος θέλει να το παίξει σταυροφόρος, ας γίνει documented.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: patapios στις 01/02/2011 10:02 πμ.

Υποσχομαι αν βγαλουν προβλημα τα πιστονια μου να μην ανοιξω θεμα γιατι καποιοι κουραζονται κ δεν θελουν να διαβαζουν τα ιδια....... ΗΜΑΡΤΟΝ

Ρε παιδες ο αλλος εχει τον πονο του κ postαρει ενα θεμα μπας κ ακουσει καμια γνωμη, καμια αποψη, καμια συμβουλη, ακομα κ καμια παπατζα (παντα υπαρχουν και αυτες)...


....κ εσεις λετε κουραστηκα???

Προσωπικα δεν γνωριζω ποσα εχουν πουληθει , ποσα εχουν βγαλει προβλημα, κτλ κ αν καποιος ξερει ας βοηθησει ...
κ αν δεν διαβαζα αυτο το ρημαδο forum δεν θα ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο θεμα


Εγω παντως thread που με κουραζουν απλα δεν τα παρακολουθω ....


....φιλικα χωρις διαθεση για αντιπαραθεση κ με σεβασμο στις "σκοτουρες" που εχουν αυτοι με το ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: Sprinter στις 01/02/2011 10:08 πμ.

Φίλε μου, εγώ τουλάχιστον, δεν έχω πρόβλημα που άνοιξε το θέμα ο φίλος, το τί είχα με αυτά που είπε για τα συνεργεία του το είπα, το θέμα μου είναι το ότι μετα από εκεί το θρεντ κάθε φορά εξελίσσεται πανομοιότυπα με 42 άλλα θρεντ που υπάρχουν εδώ μέσα.

Προτείνω στον αντμιν να ανοίξει μια ξεχωριστή ενότητα 'Πιστόνια' να είναι μαζεμένα εκεί όλα τα θέματα, να ανοίγει ο καθένας και να εκτονώνεται. Που ξέρεις αν ειναι μαζεμένα εκεί, μπορεί να γλιτώσουμε και το άνοιγμα καμπόσων καινούργιων θρεντ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ειναι δυνατον????  

  Από: patapios στις 01/02/2011 10:16 πμ.

Σε αυτο με τα συνεργεια κ εγω συμφωνω...

...αλλα σε ενα forum μετα απο 2 3 χρονια τα θεματα αναγκαστικα επαναλαμβανονται...

Εχουν εξαντληθει παααρα πολλα θεματα αλλα τι να κανουμε?

Μιλαμε για λαδια.... οχι λαδια κουραστηκαμε.

Μιλαμε για πιστονια... οχι πιστονια κουραστηκαμε.

Μιλαμε για κρανη... κ αυτο το εχουμε ξεφτιλησει.

Κ παει λεγοντας...

Συμφωνω πως ειναι κουραστηκο να βλεπεις τα ιδια κ τα ιδια... αλλα θεωρω πολυ "κουραστικοτερο" να μην βλεπεις τιποτα.

Τελοσπαντων επειδη βγαινω κ off-topic θα πω καλη καρδια