ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: Aris. στις 26/04/2009 8:49 μμ.

πηγα σημερα μια εκδρομουλα με 2 φιλους - 2μηχανες , το δικο μου και ενα aprilia shiver 750 , με εβλεπε ο φιλος με το shiver που επαιζα με τον συμπλεκτη και το σηκωνα με δευτέρα και τριτη.. και ειχε εκπλαγει..
Στο γυρισμο αλλαξαμε μηχανες με σκοπο να κανω το ιδιο με το shiver.. οπως με παρακαλεσε ο ιδιοκτητης του .
Το πηρα... και απλα ξενερωσα... μονο με 1η μπορουσα να το σηκωσω και με συμπλεκταρισμα....
και παλι... απο τα 20khm μεχρι τα 60-80κhm.. (με το street στην 1η δεν γινετε ο τροχος να ακουμπισει εδαφος, με ριχνει ο κοφτης δυστιχως καπου στα 110..)
Εκανα τον σταυρο μου που δεν εκανα το λαθος να αγορασω το shiver, μακραν καλυτερος κινητηρας το street και πιο απολαυστικος. με το shiver απλα ανοιγα γκαζι.. ετρεχα... αυτο... και μετα τις 8-10 χιλιαδες στροφες ηταν πεθαμενο. το street εκτος του οτι απο τις 4000 το μοτερ τραβαει δυνατα μετα τις 8-10 χιλιαδες απλα τρελενετε και χτυπαει κοφτες σε ανιποπτο χρονο "γραφωντας" καθ'ολη την διαρκεια..

Λιγο... αλλα επειδη ακουσα κατι για... "ειναι μονο για να τα κοιτας"

Τriumph FTW
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: fethry στις 27/04/2009 12:38 μμ.

και τα δικύλινδρα μοτέρ έχουν τη χάρη τους...
το οτι δε σηκώνει σούζα με δευτέρα δε σημαίνει οτι είναι σκάρτο το πράμα...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: Aris. στις 27/04/2009 1:33 μμ.

γιατι σηκωνει η 1η ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: miatas στις 27/10/2009 4:04 μμ.

miatas"ρε παιδια μηπως να μη παρω το σπιντ που εχω σκοπο?μετα απο αυτα που διαβασα φοβαμαι..
ducati ειχα πριν του 04 κ δεν ειχα κανενα προβλημα.τα triumph για να τα κοιτας ειναι μονο?"




Επειδη πηρα καινουριο σπιντ τελικα ,εχει πλεον 4700 χλμ,μου ετυχε 2 φορες διαρροη παραφλου απο 2 διαφορετικους σωληνες.
Ο λογος?
Μαλλον οι Αγγλοι φοβουντε να σφιξουν τα κολλαρα οσο πρεπει.Το διαπιστωσα οταν τα εσφιξα εγω.
Οι διαρροες συνεβησαν μετα απο στιψιμο.

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: Sprinter στις 27/10/2009 4:29 μμ.

Ε ρε φίλε και σύ ας πρόσεχες. Να ζήταγες μηχανάκι που δεν είχε συναρμολογηθεί Παρασκευή στις 5 παρά τέταρτο λίγο πρίν τις μπύρες...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: kyrkyriakos στις 27/10/2009 7:07 μμ.

miatas"
miatas"


Επειδη πηρα καινουριο σπιντ τελικα ,εχει πλεον 4700 χλμ,μου ετυχε 2 φορες διαρροη παραφλου απο 2 διαφορετικους σωληνες.
Ο λογος?
Μαλλον οι Αγγλοι φοβουντε να σφιξουν τα κολλαρα οσο πρεπει.Το διαπιστωσα οταν τα εσφιξα εγω.
Οι διαρροες συνεβησαν μετα απο στιψιμο."
"


Το ίδιο είχα πάθει και εγώ ,έχανε από το κολάρο που "πάει " στο ψυγείο! Το έσφυξα και όλα ΟΚ

Οι Άγγλοι το κάνουν για να έχουμε άποψη για την μοτοσυκλέτα και για να την "αγαπήσουμε "

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: grgasteus στις 29/10/2009 7:57 πμ.

Sprinter"Ε ρε φίλε και σύ ας πρόσεχες. Να ζήταγες μηχανάκι που δεν είχε συναρμολογηθεί Παρασκευή στις 5 παρά τέταρτο λίγο πρίν τις μπύρες..."



συγνώμη αλλά παρασκευή σχολάνε στις 16:00
όλοι στην ευρώπη ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: Tpap στις 03/11/2009 4:14 μμ.

Πού και πού, πιάνουμε ένα κατσαβιδάκι και τσεκάρουμε/σφίγγουμε και κανένα κολαράκι...θα διαπιστώσετε ότι μπορεί να πάρουν από λίγο έως αρκετά.
Μην τα περιμένουμε όλα, από τους άλλους.

Σημ:
σφίγγουμε σαν άνθρωποι...όχι σαν μέγγενη.

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: nfot στις 03/11/2009 4:39 μμ.

Tpap"...σφίγγουμε και κανένα κολαράκι..."


"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: Tpap στις 03/11/2009 4:44 μμ.

nf" "


Re: ΔΙΑΡΡΟΗ ΣΤΑ 350khm....  

  Από: tamis στις 03/11/2009 5:21 μμ.

White Tiger on the road...