Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;

Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: harrysvr στις 11/11/2009 3:36 μμ.

Λοιπόν(φώτο1,2) για πέστε... (είναι πίσω από το χταπόδι)
Επίσης(φώτο3) αυτή η ημερομηνία που είναι κάτω από τη σέλα, τι εννοεί, κατασκευή της σέλας;

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: doohan στις 11/11/2009 4:02 μμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:36, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: tigerchios στις 11/11/2009 4:42 μμ.

συμφωνω με τον φιλο..ειχα παρομοια διαροη στο ψυγειο λαδιου(σωλινακια)σφυξιμο κ,ολα οκ.

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: harrysvr στις 11/11/2009 4:54 μμ.

Μόλις πριν κάνα μισάωρο σταμάτησε η βροχή εδώ και 5 μέρες συνέχεια και είπα να βάλω τη βάση της givi v46, την kr225 και βλέπω αυτές τις διαρροές(χωρίς να βλέπω σταγόνες από κάτω-5μέρες-που είναι παροπλισμένη), το θέμα είναι ότι τα είχα διαβάσει αυτά σε προηγούμενων χρόνων μηχανές, για δες που μου έλαχε και μένα...Αύριο πρωί πάω να το δει ο μάστορας.
Δε φτάνουν αυτά, μόλις τελειώνω με τη βάση, βλέπω και το πίσω λάστιχο του αυτοκινήτου σπασμένο, ΗΜΑΡΤΟΝ AGAIN...ένα ευχέλαιο ρε παιδιά

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: Aris. στις 11/11/2009 5:05 μμ.

Και 'γω με το street triple ενα ελαφρυ νοτισμα απο λαδι στο ιδιο σημειο με εσενα και γυρω απο το φιλτρο λαδιου το εχω.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: tripletech στις 11/11/2009 7:40 μμ.

Διαρροη λαδιου,να μην ανησυχεις,εγγλεζικο ειναι....

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: Sprinter στις 11/11/2009 7:43 μμ.

Δεν εχει διαροές ο 1050 και τριπλτεκ ασε τις προβοκάτσιες βαρέθηκα τη γκρίνια σου. Σφιξιματάκι θέλει 99% συμβαίνει σε πολλά καινούργια με τους πρώτους κραδασμούς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: tamis στις 11/11/2009 9:45 μμ.

Καλααα ρεε.... ακομα δε το πειρες το χαλασες???

Και εκτός αυτου... μας ποστάρεις τις πρώτες σου φωτό ΛΕΡΩΜΕΝΟΟ/?????

ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΜΕΣΑ!!!!!!

περαν τις πλακας παντως Χάρη καλα έκανες και το εστειλες ετσι λερωμένο αλλιώς δε θα μπορούσαμε να διακρίνουμε εύκολα την διαρρούλα!! οπως είπαν και τα παιδια... λίγο τις βίδες... δεν είναι τίποτα!
White Tiger on the road...

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: harrysvr στις 11/11/2009 10:26 μμ.

Βροχές έχει τι να κάνω, να`μαι με μια πετσέτα να καθαρίζω;
Εχουν περάσει και τα χρόνια και δεν ενθουσιάζεται τόσο ο άνθρωπος όσο παλιά με κάτι καινούριο...

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: Harris στις 11/11/2009 10:47 μμ.

μην τον τσικλάς ρε tami τον συνονόματο. σε καθε περίπτωση αφού δεν το παει βόλτα λογο βροχής ασ κάτσει να το πλυνει. εγώ αυτό κάνω .............

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: Aris. στις 12/11/2009 12:59 πμ.

Εγω ρε εχω 2 μηνες που εκανα την επετειο ενος χρονου της καλης μου και ακομα καθομαι και την χαλβαδιαζω λες και ειναι η πρωτη μερα , το πανακι στη τσεπη για κανα προχειρο γυαλισματακι υπαρχει παντα !


================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: tigerchios στις 12/11/2009 1:24 μμ.

χαιρετω!!μετα τιs foto του φιλου harrysvr για το θεμα ιχνη λαδιου, τσεκαρα κ,εγω το μοτερ μου οντωs ειχα (αχνα)λαδιου ακριβωs στα ιδια σημια.πιστευτε οτι με το σφυξιμο στιs βιδεs θα εχουμε αποτελεσματα? η θα χρειαστει να αλλαχουμε καμμια φλατζουλα απο τοσο νωριs.ΗΜΑΡΤΟΝ...1250ΧΛΜ.εχει το ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!!ειναι σοβαρο το θεμα?

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: chris34 στις 12/11/2009 2:52 μμ.

igerchios"χαιρετω!!μετα τιs foto του φιλου harrysvr για το θεμα ιχνη λαδιου, τσεκαρα κ,εγω το μοτερ μου οντωs ειχα (αχνα)λαδιου ακριβωs στα ιδια σημια.πιστευτε οτι με το σφυξιμο στιs βιδεs θα εχουμε αποτελεσματα? η θα χρειαστει να αλλαχουμε καμμια φλατζουλα απο τοσο νωριs.ΗΜΑΡΤΟΝ...1250ΧΛΜ.εχει το ΕΡΓΑΛΕΙΟ!!!!ειναι σοβαρο το θεμα? "


Οχι δεν ειναι σοβαρο!!Απλα θελει σφηξιμο με ενα δυναμοκλειδο και τιποτα αλλο!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: harrysvr στις 12/11/2009 3:42 μμ.

Εχουνε Nκλειδο τα συνεργεία;
Λοιπόν, αφού άνοιξε ο καιρός(που λέει ο λόγος), πήγα μια βόλτα(έκανα 180χλμ) για το καθιερωμένο στρώσιμο(να ξεφύγω κι απ`το όριο των 3500στροφών), κι όταν γύρισα ξαναέβγαλα φώτο τα ίδια σημεία, όπως βλέπετε έχει αναπτυχθεί η-έστω-μικρή διαρροή που παρατηρήθηκε στο πρώτο πόστ...
Οπως επίσης φαίνεται και από την άλλη πλευρά(2η φώτο)

Re: Διαρροή λαδιού ή να μην ανησυχώ;  

  Από: tigerchios στις 12/11/2009 5:40 μμ.

Παιδια καλησπερα,περασα απο το εξουσ....Τ και τσεκαραμε ολεs τιs βιδεs,μου ειπαν οτι αν δεν σταματιση θα περασουμε στην διαδηκασια οπωs ειχα πει.. τηs φλατζαs.αν εχει καποιοs κατι νεοτερο να μαs ενημερωση!