βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: kwstas_del στις 10/05/2011 11:45 πμ.

Παιδες ευχαριστω για τα καλα σας λογια. Τελικα η ζημια ειναι απο τον τεντοτηρα. Εφυγε μια ασφαλεια λασκαρε και ξεχρονησε η καδενα. Οσο για το μαγαζι εχω ακουσει και εγω ασχημα σχολια αλλα τους βλεπω ξυγημενους απεναντι μου, αν δω καμμια λαμογια θα την κανω. Οσο για την ζημια παμε για καινουργιο μοτερ αρα κανα μηνα χωρις μηχανη καλοκαιριατικα!!! Τουλαχιστον ειμαι ορθιος μαγκες , αυτο ειναι το σημαντικο. Η μηχανη θα φτιαχτει. Και παλι να ειστε καλα και καλως σας βρηκα.

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: redfoot στις 10/05/2011 11:56 πμ.

Καινουριο μοτερ?
οσκαρ ατυχίας ρε φίλε!
αλλα και τυχης κατα καποιο τροπο (ορθιος, εγγυηση)
και μονο που μπορεις κ χαμογελας αξιος
the road is made clear when viewed from above..

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: tharis στις 10/05/2011 12:03 μμ.

kwstas_del"Οσο για την ζημια παμε για καινουργιο μοτερ "



Ετσι μπραβο !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: kyrkyriakos στις 10/05/2011 12:06 μμ.

kwstas_del" Οσο για την ζημια παμε για καινουργιο μοτερ. "


Άντε να το στρώσεις πάλι........

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: Native στις 10/05/2011 12:06 μμ.

Στο είπα οτι δεν έχει περιθώριο για ένα δοντι (που μπορει να μην ηταν και 1 μονο), η βαλβίδες κατεβαίνουν οριακα στις πατουρες των πιστονιων, λογω μεγαλης συμπιεσης....παντρεμα λοιπον ολών αυτων και πιθανον να την ακουσαν και οι μπιέλες...

Στελνουν καινουργιο μοτερ απο Αγγλια σε κούτα δηλαδη κομπλέ???

Αυτο πρώτη φορά το ακούω....κατ'εξαίρεση μπορει ίσως, γιατι δεν νομιζω να υπάρχει τετοιος κωδικός ανταλλακτικου...

Βασικα αν είναι να σου αλλάξουν το μοτερ γιατι δεν σου δίνουν ενα καινούργιο μηχανάκι?

Προσεξε μην σου βάλουν μοτερ απο κανα τρακαρισμένο....

Καλο κουραγιο και οτι χρειαστεις να μας πεις
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: akile ! στις 10/05/2011 2:39 μμ.

Μήπως, λεω μήπως να απαιτήσεις να σου αλλάξουν ολη το μηχανάκι ????

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: doohan στις 10/05/2011 2:56 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: Native στις 10/05/2011 3:15 μμ.

Δεν νομίζω οτι υπάρχει DOA σε αυτες τις κατηγοριες προιόντων...και να υπήρχε όμως ειναι πολυ δυσκολο να εφαρμοστεί, δεν είναι συσκευή κινητού....

Φυσικα και πρεπει κατα την γνώμη μου να σου αλλάξουν το ολο το μηχανάκι...απλα ξερω κατα πόσο στέκει νομικα αυτο, απο την στιγμη που υπάρχει εγγύηση.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: doohan στις 10/05/2011 3:18 μμ.

....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: kwstas_del στις 10/05/2011 6:38 μμ.

Μου τα γυρισανε μαγκες. Δεν δεχτηκε λεει ο τεχνικος διευυντης την αλλαγη του μοτερ γιατι λεει δεν ειναι εκτεταμενη ζημια στο μοτερ και οτι θα μου φτιαξουν την βλαβη και ισως μου δωσουν ενα χρονο παραπανω εγγυηση. θα γινει χαμος. ξερει κανεις να μου πει σιγουρα τι δικαιουμε νομικα?

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: nafpaktios στις 10/05/2011 6:54 μμ.

kwstas_del"Μου τα γυρισανε μαγκες. Δεν δεχτηκε λεει ο τεχνικος διευυντης την αλλαγη του μοτερ γιατι λεει δεν ειναι εκτεταμενη ζημια στο μοτερ και οτι θα μου φτιαξουν την βλαβη και ισως μου δωσουν ενα χρονο παραπανω εγγυηση. θα γινει χαμος. ξερει κανεις να μου πει σιγουρα τι δικαιουμε νομικα?"

Για εμενα φιλε καλυτερα να απευθυνθεις απευθειας στην ΗΛΙΟΦΙΛ και να τους απαιτησεις να σου δωσουν καινουριο μηχανακι για αρχη και μη συζητας τιποτα με το συγκεκριμενο συνεργειο!Στο λεω σαν πρωην πελατης του!
If it works don't fix it!!!

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: vagtyrp στις 10/05/2011 8:16 μμ.

φίλε......κατευθείαν τηλέφωνο και γραμματάκι στην αγγλία....επικοινωνία με τη MOTEK όπου ο φάκελος triumph όλο και μεγαλώνει...... και μην αφήσεις να σου αγγιξουν το μηχανάκι μέχρι τότε.......


σε ανάλογη περίπτωση με γερμανικό μηχανάκι ο ιδιοκτήτης πέτυχε την πλήρη αντικατάσταση της μηχανής του μετά από επικοινωνία απευθείας με τη γερμανία....


και ένα εξωδικάκι δεν θα έβλαπτε.......λέμε τώρα.....

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: Sprinter στις 10/05/2011 8:28 μμ.

Πρώτα αυτό που λέει ο Ναυπάκτιος και καπάκι αυτό που λέει ο Βαγγέλης με το πρώτο μα-μού. Από εκεί μέσα φύγε κατ΄αρχήν άμμεσα και πήγαινε στην Ηλιοφίλ στη Λυκόβρυση.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: patapios στις 10/05/2011 8:36 μμ.

Καλα ξεμπερδεματα...


...φιλε μην μασησεις κινησου γρηγορα-εξυπνα!

Re: βλαβη στον τιγρη πριν καν στρωθει!!!  

  Από: psilo_paidi στις 10/05/2011 8:58 μμ.

Μου φαίνεται η Τ στην Ελλάδα θα ξαναγίνει ενα κλειστό club για λίγους όπως ήταν πριν 10 χρόνια...
Κλείσιμο αντιπροσωπειών (κάθετες μονάδες ) , after sales για κλάματα... Σε όποιο συνεργείο πας υπάρχει τίγρης ανοιγμένος που περιμένει πιστόνια
Σορυ που γκρινιάζω αλλά τι πρέπει να γίνει για να αλλάξουν μοτέρ???? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ