ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: dbdrag στις 04/05/2008 12:34 μμ.

Σίγουρα είμαστε τυχεροί!
Και δεν έχω απογοητευτεί καθόλου!

Πως το μετράω?Δεν το μετράω....το βλέπω.
Βγάζει μπόλικο λαδάκι!
Και σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό!

Αλλά συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες και αν είναι αλήθεια η Triumph έχει τα μικρότερα
ποσοστά αστοχίας....

Είπαμε,άτυχος ΤΥΧΕΡΟΣ!

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: Sprinter στις 04/05/2008 7:39 μμ.

Οπως νομίζεις. Εγω έχω την άποψη ότι είναι φυσιολογικό. Εχεις τσεκάρει και το φιλτροκούτι σου? Αν δεν κάνω λάθος και στην Ευρωπη πρέπει να υπάρχει το σύστημα ανακύκλωσης των λαδιών που υπερχειλίζουν από το κάρτερ πρός το φιλτροκούτι. Τσεκάρισες αν είναι από εκεί που επιστρέφουν τα λάδια στο θάλαμο καύσης και βγαίνουν ακαφτα οσο ο κινητήρας είναι κρύος?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: Case στις 05/05/2008 1:22 πμ.

Γειά σου ρε Sprinter με τα απίθανα tech info σου.

Για όσους είναι νέοι και δεν ξέρουν, ο Sprinter είναι γνωστός και στους "κοινοτικούς" για τις απίθανες λεπτομέριες και το φοβερό απόθεμα γνώσεών του πάνω σε τεχνικής φύσεως θέμματα.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ στις 05/05/2008 12:32 μμ.

ΦΥΣΙΚΑ Η ΠΕΙΡΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: Sprinter στις 05/05/2008 1:34 μμ.

Μικρέ,

Με φθονείς όχι μόνο για τις κατακτήσεις μου αλλά και και για το χρώμα του Σπριντ μου

Οτι και να λές εσένα θα φωνάζουν παπού! Εγώ δείχνω τζόβενο.

ΥΓ. Που έβαλα τα χάπια για την πίεση
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: dbdrag στις 05/05/2008 3:55 μμ.

Ευχαριστώ πολύ Sprinter για το ενδιαφέρον σου!Μακάρι να έχεις δίκιο!

Κάτι αντίστοιχο υποστηρίζει και ο αδερφός μου ότι συμβαίνει, σπάνια όμως, σε κινητήρες αυτοκινήτων που έχουν υπερβολικό λάδι.
Αύριο, μεθαύριο θα το κρατήσει ο Σάκης για έλεγχο....οπότε θα ξέρουμε σίγουρα.

Και πάλι ευχαριστώ!

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: stoupi στις 08/05/2008 7:42 μμ.

Και μένα μου καίει λίγα στην εκκίνηση, και μέχρι σήμερα νόμιζα οτι ήταν φυσιολογικο και γω.
Για να δούμε τι θα πει και αυτος ο Σάκης!!!
[size=150:quxslwvd]3 > 4

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: mixalakis στις 08/05/2008 8:36 μμ.

Ρε παιδιά όταν λέτε ότι καίει λάδια στην εκκίνηση, μήπως εννοείτε τους υδρατμούς που βγαίνουν από την εξάτμιση όταν είναι κρύο;

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: ANDREAS στις 08/05/2008 9:06 μμ.

Παιδιά άσχημα τα νέα. Το μηχανάκι λύθηκε. Αγνώριστο έγινε.Περιμένουμε τώρα το πόρισμα. Απ' ότι φαίνεται είμαι πραγματικά άτυχος. Θα χρειαστεί μεγάλη ψυχολογική υποστήριξη να το ξεπεράσω. Ας ελπίσουμε ο Σάκης να είναι όσο καλός μου λέτε και να μείνει μόνο ως μία κακή ανάμνηση.

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: HelenKoR στις 08/05/2008 9:11 μμ.

ANDREAS"Παιδιά άσχημα τα νέα. Το μηχανάκι λύθηκε. Αγνώριστο έγινε.Περιμένουμε τώρα το πόρισμα. Απ' ότι φαίνεται είμαι πραγματικά άτυχος. Θα χρειαστεί μεγάλη ψυχολογική υποστήριξη να το ξεπεράσω. Ας ελπίσουμε ο Σάκης να είναι όσο καλός μου λέτε και να μείνει μόνο ως μία κακή ανάμνηση. "


αναγκαίο το λύσιμο της μηχανής αλλα οχι και τοσο κακό ...
απλα σαστίζεις λιγο οταν βλέπεις για πρώτη φορα την μοτο σου ανοιχτή .
δεν θα ξεχάσω οταν ειδα το scooter μου για πρώτη φορά open !

ετσι ειναι αυτα τα πραγματα .
θα βρεθει ακρη . μην σκας
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: coot στις 08/05/2008 9:24 μμ.

Γυμνό scooter δηλαδή;;; Πρέπει να είναι πολύ
Αν κάποιος μπορεί να το φτιάξει αυτός είναι. μην ανησυχείς.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: ANDREAS στις 08/05/2008 9:26 μμ.

Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω το σκούτερ σου, άλλο να βλέπεις ένα μονοκύλινδρο δίχρονο πενηντάρι και άλλο ένα 1050 δωδεκαβάλβιδο. Thanks πάντως για την υποστήρηξη.

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: Costas στις 08/05/2008 9:29 μμ.

Ποτέ μην υποτιμάς τα σκούτερ

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: HelenKoR στις 08/05/2008 9:32 μμ.

Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω το 1050 δωδεκαβάλβιδο σου αλλα οπως και να χει η αγαπη σου για το δικο σου μηχάνημα δεν μετράτε σε κυβικά

συμφωνω οτι εχουν διαφορετικες αντικειμενικες αξιες αλλα κι εσυ μην γινεσαι υπερβολικος .
ειναι η πρωτη σου μηχανη ? 'Η μηπως δεν εχεις ξαναβρεθει σε σέρβις της προηγούμενης μοτο σου ?

επειδη ξερω οτι ο γραπτος λογος ειναι παρεξηγήσιμος , μιλάω παντα με φιλική διάθεση !
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ;;;  

  Από: ANDREAS στις 08/05/2008 9:46 μμ.

Συγνώμη άμα σε πρόσβαλα αλλά όπως είπα παραπάνω δεν το υποτιμώ το σκούτερ σου, άλλωστε έχω και εγώ ένα παπί και μπορώ να πω ότι είναι πολύ εξυπηρετικό το μικρό μότο. Έχω αλλάξει 12 μηχανές χωρίς πρόβλημα και γι' αυτό τα έχω πάρει με την TRIUMPH.