QUICK SHIFTER Η ΜΑΜΑ?

Re: QUICK SHIFTER Η ΜΑΜΑ?  

  Από: DION ST στις 16/05/2013 11:38 μμ.

Νικο μετα την απογευματινη μας κουβεντα το εψαξα λιγο το θεμα με το qs!το μηχανακι μου οντως δεν εχει ετοιμη φησα αναμονης για qs καθως ειναι μοντελο του 08 αλλα η πρωτη αδεια ειναι του 09.Το qs της triumph κανεια για τα daytona αλλα οχι για ολλα τα street triple μονο για καποια με συγκεκριμενο αριθμο πλαισιου του 09 και μετα.Ο μηχανικος σου στο ειπε αυτο?για αυτο και το qs δεν λειτουργουσε γιατι πολυ απλα δεν ηταν πουθενα συνδεδεμενο!δεν ξερω αν το παιδι που το ειχε το ηξερε οτι στο μηχανακι του δεν κανει τιποτα οπως και ελπιζω και να μην αλαζε ταχυτητες χωρις συμπλεκτη νομιζοντας οτι λειτουργει.Μαλλον το κιβωτιο εχει ταλαιπωρηθει απο κακη χρηση λοιπον για αυτο και εχει γινει λιγο δυσκολο,θα παω να το κοιταξω και αλλου παντως και ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο.

Re: QUICK SHIFTER Η ΜΑΜΑ?  

  Από: NikosV στις 17/05/2013 10:46 πμ.

DION ST"Νικο μετα την απογευματινη μας κουβεντα το εψαξα λιγο το θεμα με το qs!το μηχανακι μου οντως δεν εχει ετοιμη φησα αναμονης για qs καθως ειναι μοντελο του 08 αλλα η πρωτη αδεια ειναι του 09.Το qs της triumph κανεια για τα daytona αλλα οχι για ολλα τα street triple μονο για καποια με συγκεκριμενο αριθμο πλαισιου του 09 και μετα.Ο μηχανικος σου στο ειπε αυτο?για αυτο και το qs δεν λειτουργουσε γιατι πολυ απλα δεν ηταν πουθενα συνδεδεμενο!δεν ξερω αν το παιδι που το ειχε το ηξερε οτι στο μηχανακι του δεν κανει τιποτα οπως και ελπιζω και να μην αλαζε ταχυτητες χωρις συμπλεκτη νομιζοντας οτι λειτουργει.Μαλλον το κιβωτιο εχει ταλαιπωρηθει απο κακη χρηση λοιπον για αυτο και εχει γινει λιγο δυσκολο,θα παω να το κοιταξω και αλλου παντως και ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο."

βάση του αριθμού πλαισίου είναι μοντέλο του 9
(7ο ψηφίο από το τέλος αν θυμάμαι καλά)
Οπότε στο σέρβις Κοίταξε φησες σασμαν κλπ..
Μετά το σέρβις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα
Έτσι όπως ήταν το μηχανάκι όταν το πηρα δεν χρειαζόταν να δούμε αν έχει φυσα
http://mototriumphhellas.blogspot.com/