Arrow 3-1 (Street Triple) "POPING"

Re: Arrow 3-1 (Street Triple) "POPING"  

  Από: johnygalan στις 26/10/2010 3:19 μμ.

denthnpalevw"
Native"

Αλλίως πως θα φτάσουμε τον σε πόστ??? "



ειναι καλο να εχεις υψηλους στοχους, αρκει να ειναι εφικτοι.......... "

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Arrow 3-1 (Street Triple) "POPING"  

  Από: triplepower στις 05/11/2010 7:01 μμ.

Λοιπον,να πω κ εγω την γνωμη μου συμφωνα με το τι εχω παρατηρησει.......οταν βαζω βενζινη απλη,γινεται χαμος απο σκασιμο.Οταν βαζω 100αρα η 95+,vpower κ τετοια μειώνονται κατα πολυ στα σκασιματα.αυτο βλεπω με την δικια μου.....

Re: Arrow 3-1 (Street Triple) "POPING"  

  Από: tharis στις 05/11/2010 7:09 μμ.

riplepower"Λοιπον,να πω κ εγω την γνωμη μου συμφωνα με το τι εχω παρατηρησει.......οταν βαζω βενζινη απλη,γινεται χαμος απο σκασιμο.Οταν βαζω 100αρα η 95+,vpower κ τετοια μειώνονται κατα πολυ στα σκασιματα.αυτο βλεπω με την δικια μου....."


Αρα με 100αρα εχεις οντως καλυτερη-"πληρεστερη" καυση και δεν "χανεις" τοσο καυσιμο στα καυσαερια οσο με την απλη, αρα κατι κερδιζεις παραπανω τελικα με 100αρα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Arrow 3-1 (Street Triple) "POPING"  

  Από: jimdom στις 05/11/2010 7:27 μμ.

οσο αναφορα τις βενζινες....

Βαθμός Οκτανίου ονομάζεται ένας αριθμός ο οποίος εκφράζει τον βαθμό αντικροτικότητας (ή αντικρουστικότητας), δηλ. την ικανότητα αντίστασης στην αυτανάφλεξη, την οποία διαθέτει οποιαδήποτε ποιότητα βενζίνης.
Ο αριθμός Οκτανίου καθορίζεται από τις αναλογίες ενός πρότυπου μίγματος δυο Υδρογονανθράκων. Του Ισοοκτάνιου, το οποίο διαθέτει ισχυρό βαθμό αντίστασης στην αυτανάφλεξη, και του κανονικού επτάνιου, το οποίο διαθέτει μικρό βαθμό αντίστασης στην αυτανάφλεξη. Το μίγμα αυτό σε διάφορες αναλογίες, τροφοδοτεί έναν πρότυπο κινητήρα (ή κινητήρα C.F.R.), ο οποίος έχει δυνατότητα μεταβολής της συμπίεσής του κατά την λειτουργία του.
Έτσι βενζίνη 96 οκτανίων σημαίνει βενζίνη η οποία έχει βαθμό αντίστασης στην αυτανάφλεξη ίδιον με αυτόν του προτύπου μίγματος με αναλογίες 96% σε Ισοοκτάνιο και 4% σε κανονικό επτάνιο.

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me