Συναγερμός για Street Triple

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: takis1964 στις 16/05/2008 11:24 πμ.

Δεν ξερω αν θα πετυχουμε κατι , λογω τελωνειου ,θα πρεπει να ερθουν στον καθενα με ξεχωριστη αποστολη!
Εγω ψημενος ειμαι

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: john_street_triple675 στις 16/05/2008 11:27 μμ.

stang"Εγώ παράγγειλα τον SR-i900 μέσω ebay από το κατάστημα που έχει αυτό το site ttp://www.biohazardcycles.com/,μου βγήκε 398 δολάρια full extra με την καλωδίωση για Triumph και τα μεταφορικά.
Τον περιμένω θα σας ενημερώσω τι έγινε με το τελωνείο όταν το παραλάβω."


Κι εγώ μόλις τον παρήγγειλα κατευθείαν απο το site αυτό.Το ίδιο μου βγήκε κι εμάνα.Μου είπε ότι θα γράψει επάνω ''δώρο'' οπότε δεν θα εχω φόρους. Επίσης αυτός τα στέλνει με USPS οπότε πιστεύω να μην έχουμε πρόβλημα.
Θα ενημερώσω όταν έχω κάποιο νέο...

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: argy_kap στις 18/02/2010 9:08 μμ.

Επαναφέρω το ζήτημα......έχουμε κανένα νέο? πως είναι ο συναγερμός? πληρώσατε τελωνείο? για το tiger έχει φύσα?

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: denthnpalevw στις 18/02/2010 9:17 μμ.

εχω παρει τον ιδιο συναγερμο απο αμερικα και με το γνωστο κολπο ηρθε κανονικα χωρις θεματα. για το αλλο παλικαρι δεν ξερω να σου πω.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: noxelikos στις 19/02/2010 12:35 πμ.

denthnpalevw"εχω παρει τον ιδιο συναγερμο απο αμερικα και με το γνωστο κολπο ηρθε κανονικα χωρις θεματα. για το αλλο παλικαρι δεν ξερω να σου πω."


Καλησπερα φιλε!

Αν θελεις ενημερωσε μας λιγο με μερικες λεπτομερειες οπως τιμη,αν χρειαστηκε να κοπει καποιο καλωδιο ή σου ειχαν ανταπτορα(σημαντικοτατο),για το λινκ..
Και βεβαια αν ειναι καλος ο συναργεμος..

Ευχαριστω!!

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: grgasteus στις 19/02/2010 9:06 πμ.

δεν βλέπω πουθενά να έχει αντάπτορα για street triple, μήπως κάνει και του speed triple;;;
για το παρακάτω site αναφέρομαι,
http://www.biohazardcycles.com/
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: denthnpalevw στις 19/02/2010 10:48 πμ.

και εγω απο biohazard τον ειχα παρει. απλα μερικες φορεσ στο ebay βαζει τον ιδιο συναγερμο σε διαφορετικες τιμες. για να σου πω τιμη δεν θυμαμαι αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν περασε τα 300 ευρω. μαζι με τον συναγερμο, ο οποιος περιλαμβανει ενα universal cable connector που απαιτει κοψιμο, αγορασα και το connector του daytona 675. κουμπωσε αμεσα, η εγκατασταση εγινε απο μενα. ο συναγερμος ειναι αρκετα καλος θα λεγα. απλα εχει ενα μικρο θεματακι. 5% των περιπτωσεων ισως και λιγοτερο ενω οπλιζει ο συναγερμος δεν επικοινωνει με το remote. λυνεται ευκολα με την απενεργοποιηση/ενεργοποιηση του συναγερμου. δεν το κανει συχνα . εχω καταληξει οτι φταιει μια κεραια. το manual λεει να ειναι μακρια απο μεταλλικα μερη αλλα δεν γινεται. μαλλον το επηρεάζει.
εχει μεγαλη εμβελεια, η μεγιστη που το εχω δοκιμασει ειναι κοντα στα 200 μετρα μεσα σε σπιτι εγω σε στενακι. δεν δοκιμασα σε μεγαλυτερη αποσταση.

γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: argy_kap στις 19/02/2010 11:14 πμ.

Ευχαριστώ για το feedback..

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: noxelikos στις 19/02/2010 2:41 μμ.

Ευχαριστουμε πολυ!!

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: Aris. στις 19/02/2010 3 μμ.

Με 250 € εβαλα απο το μαγαζι της γειτονιας μου(με περαστικα) τον ELSER LCD 2085/2 , με 2 control , το ενα με οθονη με ενδειξεις για το τι ακριβως συμβαινει , αν π.χ. χτυπηθηκε η μηχανη , αμα καποιος την σηκωσε σε ορθια θεση (ενω ηταν στο πλευρικο σταντ) αν καποιος γυρισε τον κεντρικο διακοπτη σε θεση ΟΝ , επισεις εχει και TILT για τυχον μικροκουνηματα απο περαστικους (χτυπαει πιο "χαλαρα" για 5 sec) , τα παντα εχουν ρυθμισεις ευαισθησιας ενω η καταναλωση του εν λειτουργεια ειναι σχεδον μηδαμινη.
Μπορεις να χειριστεις τον συναγερμο σου 100% μεχρι και σε αποσταση 50 μετρων ευθειας , ενω η εμβελεια ενημερωσης της καταστασης του συναγερμου στο control φτανει μεχρι τα 200 μετρα ευθειας ,χωρις βεβαια να μπορεις να επεμβεις , π.χ. να τον κλεισεις.
Επισεις πλεον μπορω να εχω και αλαρμ σταθμευσης απο τον συναγερμο μιας που το Street triple δεν εχει.
Επισεις ενα διακριτικο *Μπιπ* ανα διαστηματα 5 sec με ενημερωνει πως εχω ξεχασει καποιο φλας ανοιχτο για περισσοτερο απο 1λεπτο
Αξιοσημειωτο ειναι πως το remote control εχει και δονηση.... Και μεσα στο club -που λεει ο λογος- να εισαι, αφηνοντας το control στην τσεπη του παντελονιου σου δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβεις οτι ο συναγερμος χτυπαει!

Εχει κιαλλες ενδιαφερουσες ρυθμισεις που απλως βαριεμαι να τις ψαξω ...

Μη εχοντας πειρα απο συναγερμους , τον συνιστω ανεπιφυλακτα.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: john_street_triple675 στις 19/02/2010 3:56 μμ.

Aris."Με 250 € εβαλα απο το μαγαζι της γειτονιας μου(με περαστικα) τον ELSER LCD 2085/2 , με 2 control , το ενα με οθονη με ενδειξεις για το τι ακριβως συμβαινει , αν π.χ. χτυπηθηκε η μηχανη , αμα καποιος την σηκωσε σε ορθια θεση (ενω ηταν στο πλευρικο σταντ) αν καποιος γυρισε τον κεντρικο διακοπτη σε θεση ΟΝ , επισεις εχει και TILT για τυχον μικροκουνηματα απο περαστικους (χτυπαει πιο "χαλαρα" για 5 sec) , τα παντα εχουν ρυθμισεις ευαισθησιας ενω η καταναλωση του εν λειτουργεια ειναι σχεδον μηδαμινη.
Μπορεις να χειριστεις τον συναγερμο σου 100% μεχρι και σε αποσταση 50 μετρων ευθειας , ενω η εμβελεια ενημερωσης της καταστασης του συναγερμου στο control φτανει μεχρι τα 200 μετρα ευθειας ,χωρις βεβαια να μπορεις να επεμβεις , π.χ. να τον κλεισεις.
Επισεις πλεον μπορω να εχω και αλαρμ σταθμευσης απο τον συναγερμο μιας που το Street triple δεν εχει.
Επισεις ενα διακριτικο *Μπιπ* ανα διαστηματα 5 sec με ενημερωνει πως εχω ξεχασει καποιο φλας ανοιχτο για περισσοτερο απο 1λεπτο
Αξιοσημειωτο ειναι πως το remote control εχει και δονηση.... Και μεσα στο club -που λεει ο λογος- να εισαι, αφηνοντας το control στην τσεπη του παντελονιου σου δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβεις οτι ο συναγερμος χτυπαει!

Εχει κιαλλες ενδιαφερουσες ρυθμισεις που απλως βαριεμαι να τις ψαξω ...

Μη εχοντας πειρα απο συναγερμους , τον συνιστω ανεπιφυλακτα."



Πολύ καλός συναγερμός,τον ειχα στην προηγουμενη μηχανή κ καποια στιγμη θελω να τον βαλω στο παπί!! (εναμιση χρονο τωρα δηλ ακομα να το αποφασισω... )

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: denthnpalevw στις 19/02/2010 4:04 μμ.

250 ευρω συναγερμος στο παπι δεν ειναι πολλα???
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: noxelikos στις 20/02/2010 6:43 πμ.

Aris."Με 250 € εβαλα απο το μαγαζι της γειτονιας μου(με περαστικα) τον ELSER LCD 2085/2 , με 2 control , το ενα με οθονη με ενδειξεις για το τι ακριβως συμβαινει , αν π.χ. χτυπηθηκε η μηχανη , αμα καποιος την σηκωσε σε ορθια θεση (ενω ηταν στο πλευρικο σταντ) αν καποιος γυρισε τον κεντρικο διακοπτη σε θεση ΟΝ , επισεις εχει και TILT για τυχον μικροκουνηματα απο περαστικους (χτυπαει πιο "χαλαρα" για 5 sec) , τα παντα εχουν ρυθμισεις ευαισθησιας ενω η καταναλωση του εν λειτουργεια ειναι σχεδον μηδαμινη.
Μπορεις να χειριστεις τον συναγερμο σου 100% μεχρι και σε αποσταση 50 μετρων ευθειας , ενω η εμβελεια ενημερωσης της καταστασης του συναγερμου στο control φτανει μεχρι τα 200 μετρα ευθειας ,χωρις βεβαια να μπορεις να επεμβεις , π.χ. να τον κλεισεις.
Επισεις πλεον μπορω να εχω και αλαρμ σταθμευσης απο τον συναγερμο μιας που το Street triple δεν εχει.
Επισεις ενα διακριτικο *Μπιπ* ανα διαστηματα 5 sec με ενημερωνει πως εχω ξεχασει καποιο φλας ανοιχτο για περισσοτερο απο 1λεπτο
Αξιοσημειωτο ειναι πως το remote control εχει και δονηση.... Και μεσα στο club -που λεει ο λογος- να εισαι, αφηνοντας το control στην τσεπη του παντελονιου σου δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβεις οτι ο συναγερμος χτυπαει!

Εχει κιαλλες ενδιαφερουσες ρυθμισεις που απλως βαριεμαι να τις ψαξω ...

Μη εχοντας πειρα απο συναγερμους , τον συνιστω ανεπιφυλακτα."




Ακουγεται παρα πολυ ενδιαφερον ο συγκεκριμενος συναγερμος!!
Η συνδεση του εγινε με ανταπτορα ή κοπηκε καποιο καλωδιο;
Σημαντικο για την εγγυηση..

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: Aris. στις 20/02/2010 10:53 πμ.

Πλεον πρεπει να βγαινει και φισα , εμενα τοτε το μαγαζι μου εκοψε τα καλωδια λιγο πριν την φισα για να κανει τις διακλαδωσεις/ενωσεις. Μπορουσε να βγαλει ενα-ενα τα καλωδια απο την φισα και να τα συνδεε εκει. Γενικα δεν ειναι προβλημα αυτο , γινεται.
Οντως θα εχεις θεμα με την εγγυηση ,οσων αφορα τα ηλεκτρολογικα σου, αμα σου κοψει καλωδια.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Συναγερμός για Street Triple  

  Από: john_street_triple675 στις 20/02/2010 4:20 μμ.

denthnpalevw"250 ευρω συναγερμος στο παπι δεν ειναι πολλα???"



Συμφωνω Στεφανε , αλλα τον συναγερμο τον ειχα στην προηγουμενη μηχανη κι οταν την πουλησα τον εβγαλα,οποτε μου εχει μεινει.