Προβλημα μπαταριας?

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Lambros_ST στις 27/01/2011 3:22 μμ.

Σε αυτη την περιπτωση τσεκαρεις την μπαταρια γιατι τωρα με το κρυο χανει την δυναμη της, και εγω δυσκολευομαι να την βαλω μπροστα αλλα γυριζει η μιζα.Σε αλλη περιπτωση αν ακους καποιον 8ορυβο απο την μιζα σαν να εχει σπασει κατι τοτε θες και μιζα φιλε....χοντρικα μπαταρια 100περιπου και μιζα 700 περιπου...την μιζα την αλλαξα ευτχως μου την καλυψε αυτος που αγορασα την μηχανη (μαγαζι).

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: psilo_paidi στις 27/01/2011 5:15 μμ.

Να αποσυνδέσω τη μπαταρία για την υπόλοιπη βδομάδα αφού δε θα κουνήσω τη μηχανή(πρώτα αρνητικό καλώδιο και μετα το θετικό) η θα την ακούσει ο ντατατουλ?? Τα έχει παίξει και μένα ήδη μη μείνει τελείως....
ΥΓ τι μπαταριοφάγος είναι ο Τίγρης ρε παιδιά?????
ΥΓ2 εχω και παπι...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Aris. στις 27/01/2011 5:22 μμ.

Δεν παθαινει τπτ ο συναγερμος , βγαλε/βαλε αφοβα.




@Lambros_ST τετοια προβληματα μιζας δεν υπαρχουν στα 675 , μονο σε 1050 υπαρχουν κρουσματα.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: patapios στις 27/01/2011 5:41 μμ.

psilo_paidi"
ΥΓ τι μπαταριοφάγος είναι ο Τίγρης ρε παιδιά?????
"


τι εννοεις???

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: alexandros.s στις 27/01/2011 10:49 μμ.

psilo_paidi"Να αποσυνδέσω τη μπαταρία για την υπόλοιπη βδομάδα αφού δε θα κουνήσω τη μηχανή(πρώτα αρνητικό καλώδιο και μετα το θετικό) η θα την ακούσει ο ντατατουλ?? Τα έχει παίξει και μένα ήδη μη μείνει τελείως....
ΥΓ τι μπαταριοφάγος είναι ο Τίγρης ρε παιδιά?????
ΥΓ2 εχω και παπι..."


μπαταριοφαγος,μιζοφαγος και πιστονοχιτονιοφαγος αλλα και λαδοφαγος.
ορεξη να μην εχεις και εχει αυτο...!

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: psilo_paidi στις 28/01/2011 12:54 πμ.

alexandros.s"
psilo_paidi"Να αποσυνδέσω τη μπαταρία για την υπόλοιπη βδομάδα αφού δε θα κουνήσω τη μηχανή(πρώτα αρνητικό καλώδιο και μετα το θετικό) η θα την ακούσει ο ντατατουλ?? Τα έχει παίξει και μένα ήδη μη μείνει τελείως....
ΥΓ τι μπαταριοφάγος είναι ο Τίγρης ρε παιδιά?????
ΥΓ2 εχω και παπι..."


μπαταριοφαγος,μιζοφαγος και πιστονοχιτονιοφαγος αλλα και λαδοφαγος.
ορεξη να μην εχεις και εχει αυτο...!"


Εμένα μου λες...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: black_power στις 28/01/2011 2:23 πμ.

ο datatool απ οσο θυμάμαι θέλει μια ρύθμιση πριν αποσυνδέσεις τη μπαταρία, αλλιως χτυπάει...
κοίτα το manual το λεει... αν δε σου χτυπήσει με την αποσύνδεση της μπαταρίας (χωρις να το ρυθμίσεις) έχει θέμα

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: johnygalan στις 28/01/2011 11:20 μμ.

alexandros.s"
μπαταριοφαγος,μιζοφαγος και πιστονοχιτονιοφαγος αλλα και λαδοφαγος.
ορεξη να μην εχεις και εχει αυτο...!"

Υπερβολές...
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: bonnie στις 30/01/2011 2:31 πμ.

alexandros.s"

μπαταριοφαγος,μιζοφαγος και πιστονοχιτονιοφαγος αλλα και λαδοφαγος.
"



το bonneville σε 2,5 χρονια μου εφαγε 3 μπαταριες.. α! κ εναν ανορθωτη!!! τι μου λετε τωρα εσεις!!
τωρα το πουλαω με φρεσκια μπαταρια τουλαχιστον...

γενικα ολα τα Τ εχουν ευαισθησια με τις μπαταριες απο οτι εχω καταλαβει. εστω κ αν δεν το κινεις για καμια βδομαδα, ή δεν εχεις συντηρητη μπαταριας, βαζε το μπροστα ενιοτε για να μην ψοφαει.
η κινηση μεσα στην πολη κ οι μικρες αποστασεις, την τσακιζουν την μπαταρια. αυτο το αναψε σβησε...

μακαρι να ειχα ενα παπι για μεσα στην πολη, θα μου ελυνε τα χερια..

α ψιτ... τσεκαρε κ ανορθωτη!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: redknife22 στις 30/01/2011 9:56 μμ.

παιδια βοηθεια!! εχω ενα triumph daytona 955i του 2002 μοντελο το πηρα μεταχειρισμενο με 6 μηνες εγγυηση το εχω 2 μηνες κ μου εμφανισε το πρωτο προβλημα ξαφνικα στον δρομο αρχισαν να τρεμοπαιζουν τα φωτα κ με αφησε τελειως φαινοταν σαν να ειναι μπαταρια την εβαλα μπροστα με σπρωξιμο αλλα ακομα συνεχιζει συνδεσα καλωδια κ την φορτισα κ πηρε μπροστα μετα παλι τα ιδια μηπωσ ξερει κανεις τι τρεχει?? να παρω καινουργια μπαταρια ή ειναι καπου αλλου το προβλημα κατι πηρε το αυτι μου για ανορθωτη..! please οποιος μπορει ας βοηθησει συγνωμη αν σας κουρασα κ ευχαριστω εκ των προτερων!

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: black_power στις 30/01/2011 10:50 μμ.

κοίτα αγαπητή bonnie, εγώ λόγω καύλας το παίρνω και το χω κάνει παπί(αν και έχω ενα μηχανοπαπο), σε μια απόσταση 3 χιλιομέτρων καθε μερα που το πάω δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέμα με τη μπαταρία(Δόξα το Θεο, φτου φτου φτου )...και μάλιστα καίνε και 2 φανάρια ...ηλεκτρολογικά δε στέκει.η μπαταρία μετα τη μιζιά φορτώνει στο μπαμ. άλλο να μιζάρεις 1 δεύτερο και άλλο να μιζάρεις 1 λεπτό βέβαια...

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Sprinter στις 30/01/2011 10:54 μμ.

Φίλε redknife, άνοιξες άλλο τόπικ για αυτό το θέμα. Θα σε βοηθήσει πολύ νομίζεις να ανοίξεις 200 θέματα?

Τεσπα για να τελειώνουμε. Πήγαινε στο μαγαζί που σου εχει δώσει την εγγύηση να κοιτάξουν και τη μπαταρία και τη φόρτιση. Είτε η μπαταρία σου τα έχει κλάσει λόγω παλαιότητας, είτε έχεις πρόβλημα στο κύκλωμα φόρτισης (και έχει κλάσει και η μπαταρία ως εκ τούτου).

Αλλά αφού έχεις εγγύηση μη τα σκαλίζεις και αντε εκεί που την πήρες.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: alexandros.s στις 30/01/2011 10:56 μμ.

black_power"κοίτα αγαπητή bonnie, εγώ λόγω καύλας το παίρνω και το χω κάνει παπί(αν και έχω ενα μηχανοπαπο), σε μια απόσταση 3 χιλιομέτρων καθε μερα που το πάω δεν έχω παρατηρήσει κανένα θέμα με τη μπαταρία(Δόξα το Θεο, φτου φτου φτου )...και μάλιστα καίνε και 2 φανάρια ...ηλεκτρολογικά δε στέκει.η μπαταρία μετα τη μιζιά φορτώνει στο μπαμ. άλλο να μιζάρεις 1 δεύτερο και άλλο να μιζάρεις 1 λεπτό βέβαια..."


το νου σου! ο καιρος γαρ εγγυς!!!

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: Sprinter στις 30/01/2011 10:58 μμ.

bonnie"
γενικα ολα τα Τ εχουν ευαισθησια με τις μπαταριες απο οτι εχω καταλαβει"


Μπά..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Προβλημα μπαταριας?  

  Από: lleonidas στις 02/02/2011 3:44 πμ.

Κ εγώ μάλλον για μπαταρία πάω στο δικό μου...
Κάνει ότι πάει να πάρει μπρος αλλά αντί να εκκινήσει η μηχανή κάνει έναν πνιχτό ήχο κ το''σκάει''.Αυτό μου έχει συμβεί 3-4 φορές τις τελευταίες 2 βδομάδες κ όλες σε βραδιές με πολύ κρύο.Μετά από κάποιες προσπάθειες παίρνει κανονικά.
Συμφέρει η αγορά μπαταρίας από internet ή κατευθείαν στο συνεργείο;Ποια μάρκα προτείνετε;