Προβλημα με STREET TRIPLE

Re: Προβλημα με STREET TRIPLE  

  Από: giorgos17 στις 23/06/2014 5:08 μμ.

Ευχαριστω και τους δυο για τη βοηθεια. Για αρχη θα κατσω στα αβγα μου γιατι εχει να το κανει καμια βδομαδα.
Αν το ξανακανει θα βγαλω να καθαρισω το τεποζιτο να δω αν εχει μεσα σκουπιδακια και αν οντως εχει το τεποζιτο οταν το καθαρισω θα προχωρησω και σε καθαρισμα της τρομπας.

Re: Προβλημα με STREET TRIPLE  

  Από: sprint900 στις 23/06/2014 5:50 μμ.

giorgos17"Ευχαριστω και τους δυο για τη βοηθεια. Για αρχη θα κατσω στα αβγα μου γιατι εχει να το κανει καμια βδομαδα.
Αν το ξανακανει θα βγαλω να καθαρισω το τεποζιτο να δω αν εχει μεσα σκουπιδακια και αν οντως εχει το τεποζιτο οταν το καθαρισω θα προχωρησω και σε καθαρισμα της τρομπας. "


Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς φίλε , αλίμονο .
Το ρεζερβουάρ τώρα και να είχε κάποια βρωμιά , λογικά την έχει ρουφήξει η τρόμπα πια στο φίλτρο της .
Βέβαια και κακό δεν κανείς να ρίξεις μια ματιά .
Μόνο στην ελληνική πραγματικότητα πρόσεχε τα ευκαιριακά βενζινάδικα , κανονικά η βενζίνη που μας βάζουν παίρνει από φίλτρα να παρακρατάνε ότι μπορεί να έχει μια τσιμεντένια δεξαμενή βενζίνης .
Κάποιοι τα έχουν καταργήσει η τα συντηρούν πλημμελώς δυστυχώς .
Και οι ποιο επικίνδυνες βενζίνες είναι αυτές που έχουν καθαριστικά πρόσθετα και βγάζουν από της δεξαμενές ότι μπορείς να φανταστείς , ειδικά αν άλλαξαν χρήσει πρόσφατα απο απλή βενζίνη .
Και δυστυχώς πάντα υπάρχει και η νοθεία , με την μαγική μετατροπή σε καύσιμο καμένων λαδιών , το τι καύσιμο βγαίνει το φαντάζεσαι πιστεύω.
Μπορεί να έπεσες σε τίποτα τέτοιο νοθευμένο καύσιμο και να στο έκανε το πρόβλημα , αν δεν στο ξανακάνει λογικά δεν έχεις πρόβλημα σε κάτι , εύχομαι .

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: Προβλημα με STREET TRIPLE  

  Από: giorgos17 στις 25/06/2014 5:01 μμ.

Βενζινη βαζω απο διαφορα πρατηρια. Να αναφερω οτι στην Πατρα μου το κανε συνεχομενα οταν εβαλα απο 3 διαφορετικα shell ενω 3-4 φορες που εχω βαλει απο ΑΠ θωμα που ναι και πιο φθηνο δεν το εχει κανει. Μπορει να ναι και συμπτωση δεν ξερω...

Re: Προβλημα με STREET TRIPLE  

  Από: billis_patra1991 στις 25/06/2014 7:18 μμ.

giorgos17"Βενζινη βαζω απο διαφορα πρατηρια. Να αναφερω οτι στην Πατρα μου το κανε συνεχομενα οταν εβαλα απο 3 διαφορετικα shell ενω 3-4 φορες που εχω βαλει απο ΑΠ θωμα που ναι και πιο φθηνο δεν το εχει κανει. Μπορει να ναι και συμπτωση δεν ξερω..."


Φιλε μ μιας και ειμαι και εγω πατρινος και η παρεα μου αποτελείτε απο ατομα που εχουν ολοι μηχανες θα σου αναφερω οτι εξακριβομενο η SHELL στην πατρα αναφερομαι γενικα σε ολα τα πρατήρια εχει την χειροτερη βενζινη την εχουμε δοκιμασει ολοι και σταματησαμε τωρα πια... Δοκίμαζε σε αλλα βενζιναδικα και φουλαρετο καποια στιγμη και με 100αρα καλο θα του κανει να καθαρισει λιγακι και αμα συνεχισει να στο κανει μετα το βλεπεις....

Re: Προβλημα με STREET TRIPLE  

  Από: giorgos17 στις 08/09/2014 6:39 μμ.

Εχει αλλάξει κανένας τον μαμά τεντωτήρα με μηχανικό APE?
Άνοιξα τον μαμά δικό μου και το ελατήριο είχε τα χάλια του, μαμά ή μηχανικό? Ιδου το διλλημα..
Μηχανικός APE από ebay στα 50 ευρώ. Ξέρουμε μαμά τιμή?