ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: tharis στις 16/11/2010 4:16 μμ.

Γι αυτο λεω οτι ειναι θεμα εγγυησης, γιατι πρεπει να εγκριθει πρωτα στην Αγγλια και να σου στειλουν το καινουργιο απο κει.
Δεν ξερω αν θα μπορουσε να σου βαλει απο stock (αν ειχει.. ) Αν ηταν 4ων ημερων ή 4ων χρονων δε παιζει ρολο.

Μετα ειναι και θεμα συνεργειου αν θα κανει κατι παραπανω για σενα (θα μπορουσε ακομα και να βγαλει απο καινουργιο και να στο αλλαξει που λεει ο λογος αλλα αυτα δυσκολα γινονται σε "κεντρικα" και αντιπροσωπιες)..

Τεσπα αφου εισαι κομπλε τωρα καλες βολτες απο δω και περα !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: dimchrist στις 16/11/2010 4:23 μμ.

Spyros Drakopoulos"τι εννοεις πλακα? για το προβλημα η για την περιοδο αναμονης?"

Τι να πω???
Μία βδομάδα... είναι σα να λέμε έδωσα ραντεβού με μια κοπέλα και ήρθε πριν τελειώσω το τσιγάρο της αναμονής.

Και δε μιλάω μόνο για Triumph αλλά γενικώς για ανταλλακτικά μηχανών. Δεν γίνεται να υπάρχει στοκ. Έχει συζητηθεί ακρετές φορές στο φόρουμ. Υπήρχαν περιπτώσεις που περίμεναν δύο και τρεις μήνες όταν είχε πρωτοβγει... Τι να πουν και αυτοί??? Και μην αρχίσουμε πάλι οι άγγλοι (ηλιοφίλ) δεν ενδιαφέρονται γιατί έχουμε δει και τους εδώ ιάπωνες (Σαρακάκης, Σφακιανάκης κτλ.) το δικό τους ενδιαφέρον από πρώτο χέρι. Και μην πας να συγκρίνεις με αυτοκίνητα. Άλλη η ζήτηση εκεί.
Τέσπα δε θα κρίνουμε πόση αναμονή πρέπει να υπάρχει το θέμα είναι ότι έπεσες σε ελλατωματικό ανορθωτή (έχει ξανασυμβεί αρκετές φορές σε 675) και αντικαταστάθηκε-τοποθετήθηκε άμεσα. Να μου πεις γκαντεμιά καινούριο μηχανάκι και μου συνέβει αυτό και αυτό. Έτσι το καταλαβαίνει αλλά τίποτα παραπάνω. Μει το πεις ούτε του παπά.

Triple Way

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: Spyros Drakopoulos στις 16/11/2010 4:42 μμ.

dimchris"
Spyros Drakopoulos"τι εννοεις πλακα? για το προβλημα η για την περιοδο αναμονης?"

Τι να πω???
Μία βδομάδα... είναι σα να λέμε έδωσα ραντεβού με μια κοπέλα και ήρθε πριν τελειώσω το τσιγάρο της αναμονής.

Και δε μιλάω μόνο για Triumph αλλά γενικώς για ανταλλακτικά μηχανών. Δεν γίνεται να υπάρχει στοκ. Έχει συζητηθεί ακρετές φορές στο φόρουμ. Υπήρχαν περιπτώσεις που περίμεναν δύο και τρεις μήνες όταν είχε πρωτοβγει... Τι να πουν και αυτοί??? Και μην αρχίσουμε πάλι οι άγγλοι (ηλιοφίλ) δεν ενδιαφέρονται γιατί έχουμε δει και τους εδώ ιάπωνες (Σαρακάκης, Σφακιανάκης κτλ.) το δικό τους ενδιαφέρον από πρώτο χέρι. Και μην πας να συγκρίνεις με αυτοκίνητα. Άλλη η ζήτηση εκεί.
Τέσπα δε θα κρίνουμε πόση αναμονή πρέπει να υπάρχει το θέμα είναι ότι έπεσες σε ελλατωματικό ανορθωτή (έχει ξανασυμβεί αρκετές φορές σε 675) και αντικαταστάθηκε-τοποθετήθηκε άμεσα. Να μου πεις γκαντεμιά καινούριο μηχανάκι και μου συνέβει αυτό και αυτό. Έτσι το καταλαβαίνει αλλά τίποτα παραπάνω. Μει το πεις ούτε του παπά.
"

κοιτα ομως ακριβως επειδη εχει ξανασυμβει δεν θα επρεπε να εχει γινει ανακλειση? εγω ας πουμε πηρα το μηχανακι 2 μηνες πριν μπει το 2011 και πληρωσα τα τελη του 2010 γιατι το χρειαζομουν αμεσα.φαντασου να μην το φερνανε και αμεσα τι θα γινοτανε.οσο για τα stock αντε να το καταλαβω μονο για την triumph ομως λογο του οτι δεν πουλαει σαν εταιρια αυτα που πουλανε οι ιαπωνες για να υπαρχει αρκετο stock αλλα και παλι γιατι ρε γαμωτο κριμα δεν ειναι.

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: tharis στις 16/11/2010 5:01 μμ.

Κοιτα, επειδη εχω μια σχετικη εμπειρια πανω στο θεμα των ανταλλακτικων, αν μια επιχειρηση αποφασισει να υποστιριξει πληρως το προιον της με stock ανταλλακτικα κατα 90% δεν θα βγαλει ποτε κερδος απο το προιον της. Μπορει να μην φαινεται αλλα το stock ειναι ΠΟΛΥ ακριβο για μια επιχειρηση και μονο με ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ζητηση μπορει να καλυφθει το εξοδο αυτο, που στην ελληνικη αγορα, σε συνδιασμο με τα ακριβα μεταφορικα, ελαχιστα προιοντα παρουσιαζουν.

Η σωστη ποσοτητα παραγγελιων και ανανεωση του stock στον σωστο χρονο ειναι κατι στο οποιο οι επιχειρησεις θα επρεπε να επενδυουν χρηματα, αλλα στην δυσκολη εποχη που περναμε το πιο ευκολο για τον Ελληνα, και οχι μονο, επιχειρηματια ειναι να περιορισει τα αποθεματα του στο ελαχιστο (ωστε να βρισκεται στην ασφαλη πλευρα) εισβαρως φυσικα του καταναλωτη και ρισκαροντας να δυσφημιστει για τις υπηρεσιες του, οπως και γινεται αλλωστε ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΝΑ ΤΑ ΒΡΑΣΩ ΤΑ STREET TRIPLE ΜΟΥ ΜΕΣΑ  

  Από: billis_patra1991 στις 07/06/2014 1:17 πμ.

Λοιπον παιδια θα χρειαστώ ξανα την πολύτιμη βοηθεια σας..!!Υπαρχει καποιος που να το εχει τυχει να μην περνει με τπτ το μηχανακι οταν ειναι κρυο....?? Και να γινω λιγο πιο αναλυτικος γυρναει κανονικα η μιζα κανει κανονικα τσεκ δουλευει κανονικα το ijection και η μπαταρια ειναι ολοκαινουρια...!! παταω το κουμπι γυρναει η μιζα και μαλιστα γυριζει και πολυ γρηγορα μιασ και ειναι καινουρια... αλλα το μοτερ τιποτα νεκρο καμια ανταπόκριση δεν ακουγετε καν να θελει να αναψει... ετσι ξαφνικα χωρις να εχει ένδειξη χωρις τιποτα...!!! ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ ξερει κανενας τι μπορει να ειναι γιατι εχω αγχωθει πολυ...??