Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???

Re: Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???  

  Από: Native στις 01/06/2009 10 πμ.

Υπάρχει μια επιλογη Ο2 sensor on-off στο tuneboy, τι κερδίζω αμα το βάλω off???
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???  

  Από: Sprinter στις 01/06/2009 10:26 πμ.

Δεν δουλεύει το μηχανάκι ποτέ σε closed loop mode.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???  

  Από: Native στις 01/06/2009 10:36 πμ.

αυτο ειναι καλο η κακο? Σε συνδιασμο πάντα με το SAI...και τις επιδόσεις
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???  

  Από: Sprinter στις 01/06/2009 10:41 πμ.

Δε διαβάζεις λίγο να μάθεις πρώτα για το πώς δουλεύουν οι ψεκασμοί κλπ? Δεν απαντιούνται εύκολα αυτά που ρωτάς και οποιαδήποτε σύντομη απάντηση θα γεννήσει άλλες δυό - τρείς ερωτήσεις

Ξεκίνα από ένα παλιό ποστ δικό μου εδώ μέσα. Αν ψάξεις θα το βρείς.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Speed Triple 1050 SAI Block Off Plates ???  

  Από: GIANNIS@89 στις 17/02/2019 1:26 πμ.

καλησπερα παιδια καλως σας βρηκα.κατοχος speed triple 1050 2010 εδω και 3 βδομαδες,αρκετα ευχαριστημενος και εχω ξεκινησει να ψαχνω για αναβαθμιση.μεχρι στιγμης εχω βαλει ενα ελευθερο φιλτρο της DNA χωρις να αλαξω κατι αλλο. τα επομενα βηματα ειναι εξατμιση και προγραμμα.αλλα επειδη δε το γνωριζω ακομη το μηχανακι θα ηθελα την γνωμη σας.εψαξα και βρηκα απο εδω μεσα για το SAI BLOCK OFF PLATES που εναφερεται.τελικα εξιζει να γινει καταργηση?θα δουλευει σωστα το μηχανακι μετα , και αν κανω αυτη την αλαγη η διαφορα θα ειναι καθαρα στις θερμοκρασιες και τα σκασιματα,δε θα αναψει καποιο tsek αν το αποσυνδεσω? συγνωμη για το μεγαλο post!! ολες οι αποψεις δεκτες
ευχαριστω εκ των προτερων