site για λαστιχα ..

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: kontizas giwrgos στις 31/08/2009 6:34 μμ.

παιδια περασα απο τον μπουκη ρωτησα για λαστιχα θα μου πει τιμες αυριο και 8α σας πω γιατι ανοιξε σημερα και απο οτι μουπε εχουν πεσει οι τιμες

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: NikosV στις 31/08/2009 8:07 μμ.

alki_viades"Νικο τα Μ3 εχουν ΠΟΛΛΗ γομα, δε ξερω ποσο τα βρισκεις αλλα ενα 10-15% παραπανω απο ενα "κανονικο" λαστιχο δικαιολογειται πιστευω."

τα Μ3 τα εβρισκα (μπρος - πισω) 215 - 220 ευρο σπιτι μου στην κρητη !!!
μια χαρα πιστευω ..
απο οτι εχω ακουσει μεχρι τωρα νομιζω πως ειναι το ιδανικο λαστιχο για τι χρηση που το θελω.
και εχω τρελαθει ..
δηλαδη 250e με την τοποθετηση ..


-- λογο του οτι βρισκομαι κρητη δεν με συμφερουν οι ομαδικες παραγελιες απο το forum . Θα εχω αλλα 30e στην καλυτερη (τοποθετηση με τσαμπα πες τα μεταφορικα λογο καραβιου)..
και στην χειροτερη 60 Ε ..
οποτε ιντερνετ κ παλι ιντερνετ ..

Sprinter"M3, Rosso και Qualifier II τα χέρια δίνουνε στα περισσότερα χαρακτηριστικά. Μαντευω πώς το Μ3 θα αντέχει κάπως περισσότερο από τα άλλα δύο. Εγώ τα άλλαξα δύο φορές στα 10-11000 λόγω τετραγωνισμου από την πολλή ΑΟ. Γόμα είχανε καμπόση ακόμα, ακόμα και το πίσω."


-επομενη δηλαδη επιλογη στο ιδιο στυλ ειναι τα ROSSO ??
thx again ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 02/09/2009 5:35 μμ.

nikosvergopoulos"αυτο ειναι η τελευταια μου ευκαιρια .. (δεν μου εχουν απαντησει ακομα ομως .. )
ειχα βρει και με 176 λιρες μπρος-πισω αλλα δεν στελνουν ελλαδα ..
8α περιμενω μεχρι τελος της βδομαδας για τα Μ3 ..


-εναλακτικο λαστιχο , παραπλησιο στο Μ3 ειναι το ΒΤ 016 ή λαθος εχω καταλαβει (και λιγο πιο SS)??

-ελεγα για τα angel st αλλα εχω την εντυπωση πως θα ειναι λιγο καλητερα απο τα μαμα (στην αρχη βεβαια θα ειναι κλασης ανωτερα !!)
~~~~~8ελω κατι πολυ καλυτερο απο τα μμαμα σε κρατημα αλλα να βγαζουν 10.000 τουλαχιστον (με αρκετη πιεση σε γρηγορη οδηγηση και 2-3 ταξιδακια ) ..

ευχαριστω και παλι .. "


ΤΑ Μ3 SPORTEC ειχα βαλει εγω αλλα μετα απο 5000 κλμ αρχιζε και γλυστραγε πολυ το μπροστινο και ειδικοτερα το πισω στην ευθεια γιατι η κορωνα του ηταν σκληρη ενω τα πλα'ι'να του ειναι ακομα ενταξει μονο σε αττικη οδο ομως!!! και εγω θελω να τα αλλαξω τα λαστιχα μου παντως και σκεφτομαι τα conti attack.
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: NikosV στις 02/09/2009 6:24 μμ.

[quote:2q7q6jxn]από ΑΓΓΕΛΟΣ την 02 Σεπ 2009 17:35
ΤΑ Μ3 SPORTEC ειχα βαλει εγω αλλα μετα απο 5000 κλμ αρχιζε και γλυστραγε πολυ το μπροστινο και ειδικοτερα το πισω στην ευθεια γιατι η κορωνα του ηταν σκληρη ενω τα πλα'ι'να του ειναι ακομα ενταξει μονο σε αττικη οδο ομως!!! και εγω θελω να τα αλλαξω τα λαστιχα μου παντως και σκεφτομαι τα conti attack.[/quote:2q7q6jxn]

λογικα θα αναφερεσαι στα conti "race" attack ..

εγω τελικα κατεληξα στα corsa τα απλα .. πιστευω να μου κρατησουν οσο θελω κ να με αφησουν ικανοποιημενο ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: spyro στις 21/12/2009 1:46 μμ.

Την Παρασκευη έβαλα τα Μ3 στον Ψυχογυιό με 290€ τοποθετημένα και ζυγοσταθμισμένα. Δέν ξέρω αν ειναι ανταγωνιστική η τιμή ακόμα αλλά μεχρι πρόσφατα ήξερα οτι πάνε πολυ ακριβότερα οπότε το αναφέρω και σε εσας...

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: spyro στις 22/12/2009 12:16 μμ.

spyr"Την Παρασκευη έβαλα τα Μ3 στον Ψυχογυιό με 290€ τοποθετημένα και ζυγοσταθμισμένα. Δέν ξέρω αν ειναι ανταγωνιστική η τιμή ακόμα αλλά μεχρι πρόσφατα ήξερα οτι πάνε πολυ ακριβότερα οπότε το αναφέρω και σε εσας...

"


απο οτι φαίνεται η τιμή δεν είναι και τόσο ανταγωνιστική πια γιατι αν το έλεγα αυτό πριν απο το καλοκαίρι θα γίνονταν χαμός εδω μέσα

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: maik30 στις 22/12/2009 12:44 μμ.

spyr"
spyr"Την Παρασκευη έβαλα τα Μ3 στον Ψυχογυιό με 290€ τοποθετημένα και ζυγοσταθμισμένα. Δέν ξέρω αν ειναι ανταγωνιστική η τιμή ακόμα αλλά μεχρι πρόσφατα ήξερα οτι πάνε πολυ ακριβότερα οπότε το αναφέρω και σε εσας...

"


απο οτι φαίνεται η τιμή δεν είναι και τόσο ανταγωνιστική πια γιατι αν το έλεγα αυτό πριν απο το καλοκαίρι θα γίνονταν χαμός εδω μέσα "

Σπυρο ανταγωνιστικη μπορει να ειναι αλλα αν δεν υπαρχει χρημα ειναι αστα να πανε

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: Native στις 30/12/2009 12:07 μμ.

Εχουνε πέσει λίγο οι τιμές στα M3 (metzeler) ή γενικά? Χτες που ρώτησα στον Μερεμέτη στην Βριλησσου λιγο πιο πάνω απο το Σάκη κι αυτός 290€ μου είπε. Πριν το καλοκαιρι τα έιχα βάλει 330€...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: site για λαστιχα ..  

  Από: Sprinter στις 30/12/2009 12:27 μμ.

Λογικό ειναι φαντάζομαι. Του 2005 λάστιχο ειναι, οπου ναναι πιστεύω πώς θα βγει καινούργιο μοντέλο.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε