Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: Aris. στις 18/11/2009 4:40 μμ.

Χαλαρα , ενοειτε οτι θα περασει free 100% .
Βρηκες dealer που στα εκανε ολα !
Ενα ταληρακι θα δωσεις μονο για την γνωστη ταριφα

Περιμενω update με φορεμενο το αμορτισερ σε φωτο, λινκ απο ποιο site το πηρες εντελη , ποσο σου πηρε ο μαστορας να στο περασει , εντυπωσεις , αισθηση στο δρομο.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: harrysvr στις 25/01/2010 10:31 μμ.

denthnpalevw"ειμαι σιγουρος οτι θα περασει. σταλθηκε με usps χωρις συσκευασια χαρακτηρισμενο used και με αποδειξη 80 δολαριων. πιστευω οτι ειμαι καλυμενος. που να ξερουν ποσο κανει εξω. και περιτυλιγμα χωρις χαρακτηριστικα καταστηματος. τι αλλο να κανω."

Τι έγινε, ήρθε;

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: denthnpalevw στις 10/02/2010 7:13 πμ.

τελικα την πηρα την αποφαση και θα γραψω την ιστορια του αμορτισερ μου.

Με τον τυπο απο us ειχαμε ερθει σε συμφωνια να το αγορασω και αυτος να μου το στειλει με usps χωρις συσκευασια, να το μαρκαρει used και με αποδειξη μεσα 80 δολλαριων. Μου στελνει το paypal ticket και εγω αποτην πλευρα μου τον πληρωνω αμεσα. Αφου ειχα κανει την πληρωμη μεσω paypal ημουν και σχετικα ησυχος. Μου στελνει και ενα email με τα ευχαροστω για την πληρωμη, αυριο θα το στειλω κτλ κτλ. Οποτε και εγω του απανταω να μου στειλει το tracking number οταν το στειλει. περναει καμια εβδομαδα και μειλ με το Tracking number δεν ειδα ποτε. του στελνω mail ξανα και η απαντηση του ηταν οτι τελικα δεν μπορει να το στειλει οπως συμφωνισαμε και αν θελω να το στειλει κανονικα. με συσκευασια,αποδειξη αλλα ως gift. φυσικα δεν συμφωνισα και σχεδον αμεσα, μετα απο 2-3 ωρες μου ειχε επιστρεψει τα χρηματα.
στην εβδομαδα που περιμενα το Tracking number ειχα πεσει πανω σε ενα μεταχειρισμενο ohlins ttx36 για daytona 675 που απο ελεγε ο τυπος με αυτο ειχε κανει 3 διήμερα trackdays και ενα αγωνα. οποτε αφου ημουν ψημενος για αγορα και χαλασε η προηγουμενη ηρθα σε επαφη με αυτον και τελικα αγοραστηκε το δικο του αμορτισερ που ηταν σε αψογη κατασταση.
τοποθετηθηκε απο τον μηχανικο μου στην Θεσσαλονικη.
Το καλο με το μεταχειρισμενο ειναι οτι εχει αλλαγμενο ελατηριο για αναβατη 100 κιλων και μου ειναι κουτι. με εξοπλισμο παιζω στα 105-110 κιλα. συγκριση με το προηγουμενο δεν κανω γιατι ειναι η μερα με την νυχτα.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: Aris. στις 10/02/2010 11:31 πμ.

εν τελει ποσο πληρωσες για το μεταχειρο ?

Εισαι για εξατμιση στα πλανα ?

Καλοριζικο και παλι
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: denthnpalevw στις 10/02/2010 11:35 πμ.

με μεταφορικα περιπου 550 ευρω, με την τοτε αναλογια

οσο για εξατμιση μονο 2 εχω στο μυαλο μου.
zard 3>1
leo 3>1
αν βρεθει καμια με κατω απο χιλιαρικο ισως να το σκεφτω
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: Aris. στις 10/02/2010 1:12 μμ.

Να ξερεις αυτες οι εξατμισεις που ειπες κατω απο χιλιαρικο ειναι stainless steel και οχι titanium μιας που βρηκα -στο ebay νομιζω- zard titanium 3-1 για street triple στην προνομιακη τιμη των 2200 ευρο
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: denthnpalevw στις 10/02/2010 1:25 μμ.

και η arrow 3>1 stainless steel ειναι.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Ohlins shocks απο US ενδιαφερεται κανεις????  

  Από: Aris. στις 10/02/2010 3:35 μμ.

denthnpalevw"και η arrow 3>1 stainless steel ειναι."


Ναι το ξερω , υπαρχουν μερικοι ομως που επειδη τα slip ons ειναι τιτανιου θεωρουν πως και η 3-1ειναι τιτανιου και αυτην.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.