Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: alki_viades στις 15/09/2008 5:51 μμ.

spyr"Μας κοροϊδεύεις ρε συ British 226pounds από mandp. τουτέστιν 284€ + μεταφορικά= 314€ + τοποθέτηση 20-30€ μας κάνουν €334 - €344. Βάλε και τις εργατοώρες που βάζεις εσύ για την μεταφορά και διαδικασία αναζήτησης για την τοποθέτηση….

και έχεις ένα μαγαζί με το οποίο τα βάζεις αμέσως χωρίς να περιμένεις και στο οποίο δεν περνάς την ταλαιπωρία να βρεις ποιος θα στα βάλει και στο οποίο μπορείς να δεις και ημερομηνία παραγωγής στα λάστιχα και στο οποίο αποκτάς και μια υποτυπώδης σχέση για τα μελλοντικά σου σχέδια στα δίνει με €30-40 διαφορά δεν είναι καλή τιμή?

Εχτές που το έλεγα σε έναν φίλο μου υποσχέθηκε ότι θα βρει κάποιον γνωστό του γνωστού λέει και θα μου τα βάλει με €350. Χέ@τηκα του είπα του φίλου μου γιατί ο Ψυχογιός ενώ του ήμουν άγνωστος μου είπε μια αξιοπρεπέστατη τιμή και δεν ήθελε να με κλέψει. Να βγάλει και αυτός να μείνω και εγώ ευχαριστημένος. Χαλάλι του τα έξτρα 30 -40 € όταν σε μια αγορά (αξεσουάρ, ανταλλακτικά κτλ) χρεώνουν 100% από ότι πουλάει η Ευρώπη.

Μιχάλη θα τον πάρω τηλέφωνο για τα Metzeler."


Φιλε Σπυρο αυτοι που δεν ειναι σοβαροι ειναι οι εμποροι στην ελλαδα, η τιμη που παραθετεις για τον Ψυχογιο ειναι οντως εξαιρετικη για ελληνικα δεδομενα, εγω παντως εχοντας ρωτησει μεχρι στιγμης 3 αλλους εχω παρει τιμες απο 405 και πανω. Θα μου πεις ψαξε και βρες αλλα για πες μου απο που ειναι πιο ευκολο, απο το pc στο ebay ή να παρω σβαρνα ολη την αθηνα;

Επισης για το ποσο μιας τα πιανουν εδω μη λαμβανεις υποψη τα ταχυδρομικα, σκεψου πως ο αγγλος θα τα παρει 284+πχ30=314 φορεμενα ενω εσυ στη σουπερ γαματη τιμη 55€ ακριβοτερα. Για ποιο λογο; Επισης σημειωσε πως γενικα η Αγγλια ειναι ακριβουτσικη και στα προιοντα και στα ταχυδρομικα, εγω συνηθως αγοραζω απο Γερμανια οποτε μιλαμε για ακομα μεγαλυτερη διαφορα τιμων.

Εχοντας καταλήξει στα diablo rosso, απο αγγλια τα εχω στην πορτα μου 299+30 τα μεταφορικα, εδω οσοι εχω ρωτησει μου λενε απο 420 και πανω!!! Θα ρωτησω και στον ψυχογιο αλλα πες πως μου λεει 390, εκει πια παιζεται στο "τα κουβαλαω απο το ταχυδρομειο" vs "60€", την απαντηση την δινει ο καθενας για την παρτη του....

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: spyro στις 16/09/2008 9:58 πμ.

alki_viades"Φιλε Σπυρο αυτοι που δεν ειναι σοβαροι ειναι οι εμποροι στην ελλαδα, η τιμη που παραθετεις για τον Ψυχογιο ειναι οντως εξαιρετικη για ελληνικα δεδομενα...
"


Συμφωνώ μαζί σου κια για αυτό τα έγραψα. Είμαι περισότερο τσαντισμένος απο εσένα για τον τρόπο που λειτουργεί η Ελληνική αγορά και ρώτα τον British ποιός ήταν αυτός που πίεσε να δούμε τι γίνεται με το mandp. Αλλά λόγω της τσαντίλας μου για τους Έλληνες εμπόρους που έφτασαν στο σημείο να ζητάν 500!!!! για τα ΒΤ16 δεν σου κρύβω οτι ψιλο ενθουσιάστηκα όταν ένας λαστιχάς χώρις να με ξέρει (ο κουμπάρος του μπατζανάκη της κουνιάδας της θείας μου, όπως λέει και η διαφήμιση) μου είπε μια αξιοπρεπέστατη τιμή. Ο Μιχάλης που θέλει τα Μ3 δέν τον συμφέρει. Τα δίνει €390 ενώ στο mandp του έρχονται χωρίς τοποθέτηση €285 οπότε φυσικά και δεν πρέπει να το συζητάει απο που.

Και μένα η κλεψιά των εμπόρων στην Ελληνική αγορά με τσαντίζει γι' αυτό είπα τα όσα είπα πιο πάνω. Μαζί σου είμαι Αλκιβιάδη

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: British_steel στις 16/09/2008 10:04 πμ.

alki_viades"
spyr"Μας κοροϊδεύεις ρε συ British 226pounds από mandp. τουτέστιν 284€ + μεταφορικά= 314€ + τοποθέτηση 20-30€ μας κάνουν €334 - €344. Βάλε και τις εργατοώρες που βάζεις εσύ για την μεταφορά και διαδικασία αναζήτησης για την τοποθέτηση….

και έχεις ένα μαγαζί με το οποίο τα βάζεις αμέσως χωρίς να περιμένεις και στο οποίο δεν περνάς την ταλαιπωρία να βρεις ποιος θα στα βάλει και στο οποίο μπορείς να δεις και ημερομηνία παραγωγής στα λάστιχα και στο οποίο αποκτάς και μια υποτυπώδης σχέση για τα μελλοντικά σου σχέδια στα δίνει με €30-40 διαφορά δεν είναι καλή τιμή?

Εχτές που το έλεγα σε έναν φίλο μου υποσχέθηκε ότι θα βρει κάποιον γνωστό του γνωστού λέει και θα μου τα βάλει με €350. Χέ@τηκα του είπα του φίλου μου γιατί ο Ψυχογιός ενώ του ήμουν άγνωστος μου είπε μια αξιοπρεπέστατη τιμή και δεν ήθελε να με κλέψει. Να βγάλει και αυτός να μείνω και εγώ ευχαριστημένος. Χαλάλι του τα έξτρα 30 -40 € όταν σε μια αγορά (αξεσουάρ, ανταλλακτικά κτλ) χρεώνουν 100% από ότι πουλάει η Ευρώπη.

Μιχάλη θα τον πάρω τηλέφωνο για τα Metzeler."


Φιλε Σπυρο αυτοι που δεν ειναι σοβαροι ειναι οι εμποροι στην ελλαδα, η τιμη που παραθετεις για τον Ψυχογιο ειναι οντως εξαιρετικη για ελληνικα δεδομενα, εγω παντως εχοντας ρωτησει μεχρι στιγμης 3 αλλους εχω παρει τιμες απο 405 και πανω. Θα μου πεις ψαξε και βρες αλλα για πες μου απο που ειναι πιο ευκολο, απο το pc στο ebay ή να παρω σβαρνα ολη την αθηνα;

Επισης για το ποσο μιας τα πιανουν εδω μη λαμβανεις υποψη τα ταχυδρομικα, σκεψου πως ο αγγλος θα τα παρει 284+πχ30=314 φορεμενα ενω εσυ στη σουπερ γαματη τιμη 55€ ακριβοτερα. Για ποιο λογο; Επισης σημειωσε πως γενικα η Αγγλια ειναι ακριβουτσικη και στα προιοντα και στα ταχυδρομικα, εγω συνηθως αγοραζω απο Γερμανια οποτε μιλαμε για ακομα μεγαλυτερη διαφορα τιμων.

Εχοντας καταλήξει στα diablo rosso, απο αγγλια τα εχω στην πορτα μου 299+30 τα μεταφορικα, εδω οσοι εχω ρωτησει μου λενε απο 420 και πανω!!! Θα ρωτησω και στον ψυχογιο αλλα πες πως μου λεει 390, εκει πια παιζεται στο "τα κουβαλαω απο το ταχυδρομειο" vs "60€", την απαντηση την δινει ο καθενας για την παρτη του...."



Spyro ο alki_viades μπορώ να πώ πως σου απάντησε για ΄μένα..
Η σχέση η οποία αναφέρεις έμπορου-πελάτη (εκτός του "φιλικού πνεύματος" για να σε "κερδίσει" σαν πελάτη και να ξαναπάς) είναι ΠΑΝΤΑ οικονομική...
και ΝΑΙ.. θα προτιμήσω να πάρω τα λάστιχα παραμάσχαλα και να τα πάω με 20 ευρουλάκια να τα τοποθετήσουν (που στο κάτω κάτω αυτός που τα τοποθετεί κανει κάποια "δουλεια" χειροπιαστή και χαλάλι του να χρεώσει αυτά τα 20 ευρό...)και να μου μείνουν στην τσέπη τα υπόλοιπα 30-40 παρά να τα πάρει ο έμπορος... Γιατί όσο υπάρχουν "πελάτες" που του ακουμπάνε 40ευρό χ "Ψ"λάστιχα την ημέρα αυτός θα κοιμάται χαρούμενος κάθε βράδυ
Καλός ή κακός το ίντερνετ αν και άργησε να μπει στην ζωή του μέσου Ελληνα εν τέλη μπήκε..
και όσο μπορώ να ψωνίζω απ'έξω και να γλυτώνει η τσέπη μου το γδάρσιμο το εμπόρου... θα το γλυτώνω ακόμα και για 40 ευρό. Δεν νομίζω οτι χρωστάω σε κανέναν έμπορο το μεροκάματο μίας μέρας...
[url=http://imageshack.gr/view.php?file=uao932nyoloyr0uvwurk.jpg:3spmqfc5]

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: mixalakis στις 24/09/2008 10:49 πμ.

Εμένα τα λαστιχάκια μου ήρθαν!
Ξέρει κανείς που μπορώ να πάω να μου τα περάσουν; Γιατί ακούω τιμές από 20€ μέχρι 40€.

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: British_steel στις 24/09/2008 11:02 πμ.

Και εμένα μου ήρθαν την Δευτέρα, αλλα απο την χαρά μου ξέχασα να το γράψω
Ημερομηνίες:
Πίσω ελαστικό 2808
μπροστά ελαστικό 3308

Τα 20€ νομίζω πως είναι καλά.
[url=http://imageshack.gr/view.php?file=uao932nyoloyr0uvwurk.jpg:3spmqfc5]

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: SPEED στις 25/09/2008 11:07 πμ.

Kalopatita ta nea lastixakai. Symfono me steel gia oti eipe sxetika me emporoys kai internet.
Parelaba xthes tin kainouria mou exatmisi apo to internet. Tora pou ematha pos... teleiose. Se emporo mono gia sprey alisidas.
Apo to M & P pires ta lastixa?

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 12/10/2008 2:12 πμ.

παιδια αυτον τον ξερετε?--> www.moto-endisi.gr ειναι στην καβαλα πως τις βλεπετε τις τιμες του?
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: Sprinter στις 14/10/2008 12:31 μμ.

FWIW δε φταίνε οι λαστιχάδες για τις εξωφρενικές τιμές στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δε φταίνε κυρίως αυτοί). Οι εισαγωγείς φταίνε, αλλά που θα πάνε θα πάθουν και θα μάθουν. Μόνο θα αργήσουν γιατί το ιντερνετ το χρησιμοποιούν τώρα τελευταία οι μηχανόβιοι αλλά ο μέσος αυτοκινητάκιας που φέρνει και τα λεφτά αγρόν αγοράζει.

Εχει τσεκάρει κανένας τιμές για λάστιχα αυτοκινήτων εδώ vs ιντερνετ?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: coot στις 18/10/2008 10:05 πμ.

Sprinter"FWIW δε φταίνε οι λαστιχάδες για τις εξωφρενικές τιμές στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δε φταίνε κυρίως αυτοί). Οι εισαγωγείς φταίνε, αλλά που θα πάνε θα πάθουν και θα μάθουν. Μόνο θα αργήσουν γιατί το ιντερνετ το χρησιμοποιούν τώρα τελευταία οι μηχανόβιοι αλλά ο μέσος αυτοκινητάκιας που φέρνει και τα λεφτά αγρόν αγοράζει.

Εχει τσεκάρει κανένας τιμές για λάστιχα αυτοκινήτων εδώ vs ιντερνετ?"

Αν και είμαι φανατικός αγοραστης μέσω ιντερνετ γιατί εδώ η αγορά μας είναι πολύ χάλια και δεν υπάρχει κανένας έλεγχος. Λάστιχα για αυτοκίνητο δεν έχω βρει κάτι που να συμφέρει από έξω. Έπίσης εχω ακούσει ότι για να σου περάσει τα λάστιχα θέλουν 100 ευρώ....
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 20/10/2008 12:50 μμ.

παιδια πηρα αυτην την προσφορα για το forum μας
AARON MOTOSHOP & FIT
www.aaron.gr



Αγαπητοί κύριοι



Η Εταιρία μας AARON MOTOSHOP & FIT προσφέρει στα μέλη της λέσχης σας :

TRIUMPH FORUM HELLAS



1 . Έκπτωση 25% Επί της λιανικής τιμής στην αλλαγή ελαστικών :

1) PIRELLI "DIABLO STRADA"

2) METZELER "SPORTEC M3 / M1 / ROADTEC Z6"




ΑΠΟ : 17/10/2008 - 09/11/2008





ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ

ΑΡΙΣΤΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΑ

ΔΩΡΕΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ & ΖΥΓΟΣΤΑΘΜΗΣΗ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ






Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων

Παπαδάκη Άννα

Λ. Βουλιαγμένης 242

Αγ. Δημήτριος 173 43

Αθήνα

Τηλ./Φαξ:210 9713577

@mail: aaron.motoshop@gmail.com

εγω εβαλα τα METZELER M3(ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες του sprinter)
360€ τοποθετηση+ζυγοσταθμιση δεν νομιζω να τα εβρισκα ποιο φτηνα αλλου καθως το καλυτερο που βρηκα ηταν 380€
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: British_steel στις 21/10/2008 10:29 πμ.

Υποθετικά.. με κόστος τοποθέτησης το μέγιστο (40 ευρό) έδωσες 30 ευρουλάκια παραπάνω..
Δεν ειναι και άσχημα..

Εγώ προσωπικά.. ουτε αυτά τα 30 θα τους έδινα..
[url=http://imageshack.gr/view.php?file=uao932nyoloyr0uvwurk.jpg:3spmqfc5]

Re: Ομαδική Παραγγελία Ελαστικών  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 21/10/2008 5:55 μμ.

πολυ σωστη η προσωπικη σου αποψη, αλλα μπροστα στο αγχος αν!!! θα ερθουν τα λαστιχα με "φρεσκια" ημερομηνια αν!!! δεν τα "τσακισουν" πουθενα στην μεταφορα αν!!!! και ποτε θα ερθουν και....
τελος παντων(αν η γιαγια μου ειχε αρ...... θα ηταν παππους μου) αντε βρες και καποιον λαστιχα να στα περασει χωρις να σου σπασει αυτα που δεν εχει η γιαγια μου επειδη δεν τα αγορασες απο αυτον, προτιμω να δωσω αυτα τα 30-40€ και να τελειωνω!! προσωπικη μου και......"πορτοφολικη" μου αποψη βεβαια παντα!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!