Λάστιχα από Αγγλία

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: JOSBI στις 31/12/2008 8:30 πμ.

Ειμαι και εγω μεσα για τα corsa 3 180 πισω και 120 εμπρος.
VALE FOR EVER

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: rAnger στις 31/12/2008 10:19 πμ.

Παιδια θα πρότεινα το εξής:
Λόγω του ότι η Λίρα ενδέχεται μετά τις γιορτές να παρει τα πάνω της, ενώ ψιλοαποκλείεται να πέσει περισσότερο και λόγω του ότι ο Άγγλος με τα λάστιχα μπορεί σύντομα να ξεμείνει από στοκ, να μην το καθυστερήσουμε με την παραγγελία. Παρασκευή 2-Ιαν το αργότερο να την κάνουμε.
Αν τελειώσει το στοκ του Άγγλου και χρειαστεί να παραγγείλει θα αγοράσει σε ευρώ λογικά ή σε δολάρια και δε νομίζω να μπορεί να κρατήσει την τρέχουσα τιμή, αναγκαστικά θα την ανεβάσει.

Οπότε δε συμφωνείτε να το επισπεύσουμε λιγάκι;
Να συνεννοηθούμε λίγο για τα χρήματα;
Προφανώς δε νομίζω να έχει κανείς το ποσό που θα χρειαστεί για 10-15 ζευγάρια λάστιχα (μιλάμε για καποιες χιλιάδες ευρώ, οπότε προτείνω να κάνουμε μια συνάντηση όπου θα συγκεντρωθούν τα χρήματα, ή να κάνουμε κατάθεση σε κάποιο λογαριασμό για να γίνει η παραγγελία.

Απλά, επειδή είναι μεγάλο το ποσό, θα έλεγα όποιος αναλάβει την παραγγελία να φτιάξει ένα χαρτί με τα ονόματα όσων του βάλουν χρήματα και το αντίστοιχο ποσό και να αναφέρει ότι προορίζονται για την αγορά ελαστικών και το χαρτί να το κανουμε όσες φωτοτυπίες είμαστε για να το έχουμε. Για τυπικούς λόγους, καταλαβαίνετε.

Αυτή είναι μια πρόταση, δεν είναι ότι έχω καμια αμφιβολία για τη φερεγγυότητα των μελών, εννοείται ότι εμπιστεύομαι τα παιδιά, αλλά κι εγω αν ήμουν που θα αναλάμβανα την αγορά, θα το έκανα για τυπικούς λόγους για να είμαι κατοχυρωμένος. Δεν ξέρω τι κάνουμε στην περιπτωση μεγάλων παραγγελιών..

Εχετε κάποια άλλη πρόταση?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: chris34 στις 31/12/2008 11:34 πμ.

Πρωτα απο ολα πρεπει να του γραψουμε να μας κανει μια προσφορα για τοσα πολλα ζευγαρια ελαστικων!Παντα κανουν καλυτερη τιμη.Πρεπει να μας πει μετα το κοστος της αποστολης για να την μοιραστουμε εμεις μετα.
Απο παραγγελιες μεγαλες ξερει ο τακης1964 και μπορει να μας βοηθησει.Με καταθεση σε λογαριασμο εισαι κατοχυρομενος και δεν χρειαζεται φωτοτυπια και τετοια.Οποτε βγαλτε μια λιστα(μπορει να την βγαλει και ο moderator μας αν θελει) και κανονιζουμε μετα!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: antoine στις 31/12/2008 11:35 πμ.

Εγώ είμαι μέσα, περνάω και σήμερα κιόλας ή την Παρασκευή να τα αφήσω στο παλικάρι.

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: rAnger στις 31/12/2008 11:54 πμ.

chris34"Πρωτα απο ολα πρεπει να του γραψουμε να μας κανει μια προσφορα για τοσα πολλα ζευγαρια ελαστικων!Παντα κανουν καλυτερη τιμη.Πρεπει να μας πει μετα το κοστος της αποστολης για να την μοιραστουμε εμεις μετα.
Απο παραγγελιες μεγαλες ξερει ο τακης1964 και μπορει να μας βοηθησει.Με καταθεση σε λογαριασμο εισαι κατοχυρομενος και δεν χρειαζεται φωτοτυπια και τετοια.Οποτε βγαλτε μια λιστα(μπορει να την βγαλει και ο moderator μας αν θελει) και κανονιζουμε μετα!"


Α! Πολύ ωραία λοιπόν, καταθεση στο λογαριασμό κάποιου θα ήταν το καλύτερο και απλά προτείνω να σημειώσει ο καθενας μας σαν αιτιολογία "Αγορά ελαστικών μπλαμπλα(pirelli corsa κλπ)"

Το θέμα είναι: Αυτή τη στιγμη το έχει αναλάβει ο Τ595 ή απλά έκανε μια πρόταση το παιδί και πρέπει να συνεννοηθούμε ποιος θα το προχωρήσει?

Το σημαντικό είναι 1)να επιβεβαιωθεί μια λίστα με όλους τους ενδιαφερόμενους για 2)να παρουμε μια τελική τιμή και να ξέρει ο 3)καθένας πόσα να καταθέσει και σε ποιο λογαριασμό
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: HelenKoR στις 31/12/2008 5:30 μμ.

αγαπητοί συμφορουμιτες

αυτο που προτεινω ειναι να μας δώσει εναν λογαριασμο κατάθεσης ο T595 (μιας και αυτος τα κανονιζει ολα) και μεχρι τις 2 Ιανουαριου να κανει την παραγγελία και μολις λαβει απαντηση (αρα και τελικη τιμη) να μας το αναφερει για να κανουμε αμεσως τις καταθέσεις . Νομιζω αυτονοητα ολα μεχρι εδω.

Οσο για την λιστα και την επιβεβαιωση της θα τα ετοιμασει ολα ο Τ595 μεσω αυτου του topic , προσωπικων μηνυματων και τηλεφωνου αλλά ειναι δικο μας θεμα να κρατησουμε τον λογο μας και τελευταια στιγμη να μην κρεμασουμε τον Τ595 .

Εγω περιμενω λογαριασμό κατάθεσης
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: Costas στις 01/01/2009 2:19 μμ.

Παιδιά sorry εγώ δε θα αγοράσω,προέκυψαν κάποια άλλα έξοδα.

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: JOSBI στις 02/01/2009 7:57 πμ.

τελικα εγω θελω 2 ζευγαρια corsa 3 180 πισω και 120 εμπρος.
και 1 DRAGON SUPERCORSA PRO πισω 180 με γομα 2 και εμπρος 120 με γομα 1
ευχαρηστω και καλη χρονια να εχουμε με πολλα και καλα χιλιομετρα!!!
VALE FOR EVER

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: seferx στις 02/01/2009 6:43 μμ.

προλαβαίνω και εγώ για τα λαστιχάκια?
πως θα γίνει η φάση τελικά.
και εγω πάντως τα corsa 3 θέλω

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: T595 στις 03/01/2009 10:30 πμ.

H παραγγελία έκλεισε! Περιμένω μόνο κάποιες διευκρινίσεις από κάποιους-κάποιους...
SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: antoine στις 03/01/2009 11:14 πμ.

Γαμώ... αυτά είναι ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε..!!

Μπράβο ρε Τ595. Αναμένουμε λογ/μους για να προχωρήσουμε στις μεταφορές χρημάτων. Έμαθες πόσο περίπου θα βγουν οι τιμές με τα μεταφορικά μαζί ανά ζεύγος;;

Καλημερααααααά

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: rAnger στις 03/01/2009 4:53 μμ.

Ωραια Τ595, ευχαριστούμε!
Να μας πεις ομως απο ποιους χρειαζεσαι διευκρινισεις για να τις κανουμε..
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: jimmisk στις 05/01/2009 8:39 πμ.

Παίδες καλημέρα, μετά από τόσο καιρό,τώρα ξαναέχω internet. Είχα εκφρασει την επιθυμία για λάστιχα αλλά δεν είχα internet.Αν μπορείτε να με βαλετε μεσα,οκ. Αν οχι πειτε μου για να κανονονσω κατι μονος μου.
Ενδιαφερομαι για corsa 3 διασστασεις 180 και 120 για τον Τιγρη. Απλά ενημερώστε με για να ξερω. Ευχαριστώ.

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: HelenKoR στις 08/01/2009 2:10 μμ.

κατεθεσα 238 e σημερα 8-1-2009 και ωρα 13:44:15 στο υποκαταστημα της Νικαιας .

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Λάστιχα από Αγγλία  

  Από: antoine στις 08/01/2009 5:04 μμ.

Και εγώ 226 στο Σύνταγμα χτες. Έλα γρήγορα και οι υπόλοιποιιιιιι!!!