θα ενδιεφερε καποιον.....

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: tharis στις 04/05/2011 6:29 μμ.

Απ οτι καταλαβα μιλαμε για 300-325 ο καθενας.. Τωρα αυτο το αποκλειστικα για ΚΤΜ ή ΒΜW μαλλον ειναι λιγο μουφα..

edit: με προλαβε κι ο Πετρος..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: doohan στις 04/05/2011 6:38 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: denthnpalevw στις 04/05/2011 6:42 μμ.

Ναι για stand ισως να μπορεις να κανεις κατι αναλογα το μοντελο δεν αντιλεγω. ειδικα για το μπροστα. το πισω πανω κατω σε ολα το ιδιο ειναι. το μπροστα μπορει να εχει ιδιαιτεροτητες. 300 ευρω μαζι με κουβερτες δεν ειναι ασχημα και αν τα βρηκατε με σετακι σταντ τοτε παρτε τα. Αλλα οι κουβερτες οτι και να παρεις ταιριαζει παντου.
Παρεξηγησα.......

Edit αν και πιστευω αν βαλεις φωτο ισως να μοιαζουν πολυ με τα universal με τα λαστιχακια για να πιανουν στις ωασεις στηριξης των φρενων. Αν ηταν αυτα με τις ακιδες τοτε δεν τα προτεινω ουτε εγω.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: tharis στις 04/05/2011 6:47 μμ.

Για τα σταντ λες μωρε ή για τις κουβερτες??

Εγω για τις κουβερτες ελεγα.. για τα σταντ σιγουρα παιζει αυτο που λες..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: doohan στις 04/05/2011 6:57 μμ.

.....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: nfot στις 04/05/2011 7:37 μμ.

Να ρωτησω κατι ο ασχετος. Οι κουβερτες εχουν νοημα μονο για σλικ ή χρειαζονται και για γομες, με δρομισια χαραξη;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: denthnpalevw στις 04/05/2011 8:11 μμ.

εχουν ενα νοημα πιο πολυ οχι για να εχεις τα λαστιχα στην σωστη θερμοκρασια οταν μπαινεις αλλα να μην κρυωνουν γρηγορα οταν βγαινεις. εκει ειναι που την ακουει ασχημα το λαστιχο. Αρκετος κοσμο πριν βγει κανει 1 γυρο χαλαρο για να ψυξει τα λαστιχα του.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: dimchrist στις 04/05/2011 9:29 μμ.

Γόμες και σλικ ελαστικά πέφτουν η απόδοσή τους ανάλογα με το πόσους θερμικούς κύκλους (από κρύα σε ζεστά και μετά πάλι κρύα = ένας θερμικός κύκλος) έχουν κάνει. Για να περιορίσουμε την πτώση της απόδοσης χρησιμοποιούμε κουβέρτες. Ένας ακόμα σημαντικός λόγος για τη χρήση κουβέρτας είναι ότι δε χάνουμε χρόνο για να ζεστάνουμε στους πρώτους 2-3 γύρους και ανάποδα να κρυώσουμε στον τελευταίο γύρο τα ελαστικά μας.

Πέτρο δε θα κοιτούσα αν είναι σχεδιασμένες ειδικά για ktm ή bmw. Όλες μπαίνουν εύκολα όταν είναι στα σταντ. Δε θέλει κόπο, θέλει τρόπο.

Triple Way

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: doohan στις 04/05/2011 9:56 μμ.

.....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:49, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: θα ενδιεφερε καποιον.....  

  Από: dimchrist στις 04/05/2011 10:36 μμ.

Γράψε λάθος...
Αλλά και πάλι... Πήγαινε να πάρεις ένα που να ρυθμίζουν οι αντάπτωρες όπως αυτό που έχω πάρει της bike-lift. Το ρυθμίζεις μία φορά εκεί που πρέπει και μετά τέλος.

Triple Way