ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.

Re: ζελατίνες.  

  Από: Barkos στις 29/06/2009 6:47 μμ.

ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ,
εχουμε και λέμε, μιλώντας με το μαγαζί σαν forum TRIUMPH έχουμε 15% έκπτωση στην αρχική τιμή
η οποία είναι 60 ευρώ. (άρα εμείς την πέρνουμε 51 ευρώ)

οπότε όποιος θέλει αυτές τις μέρες και μέχρι 15 ιουλίου ας έρθει σε επικοινωνία (προσωπικό μήνυμα)
μαζί μου γιατί θα αγοράσω και εγώ αυτές τις μέρες.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: Barkos στις 01/07/2009 10:08 πμ.

τελευταία φορά που αναφέρω το θέμα,
πηγαίνοντας από εκεί είδα ότι η ζελατίνα φτιάχνεται κατά το προσωπικό γούστο του καθενός
οπότε όποιος πάει για την έκπτωση ας του πει ότι είναι μέλος του forum. (σε περίπτωση που έχει μηχανή εκτός triumph δεν μπορώ να βοηθήσω).
Απο εξυπηρέτηση έμεινα ευχαριστημένος άλλωστε για αυτό παρήγγειλα και την ζελατίνα μου απο εκεί.

από προϊόντα: ουσιαστικά έχει δύο ειδών ζελατίνες την χαμηλή (μαμα) και την ψηλή (50cm) οι οποίες έχουν ίδιο καλούπι με το μαμά. οπότε παίρνεις την μεγάλη στην φτιάχνει σε ότι ύψος θέλεις και σε όποια μορφή θέλεις.
α και μην ξεχάσω υπάρχει διάφανη, ημιφιμε και φιμε.

ελπίζω να βοήθησα αυτούς που ψάχνονται.

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: alki_viades στις 01/07/2009 8:22 μμ.

Σωστος. ενα πραγμα ακομα: οταν τη βαλεις θελουμε εντυπωσεις απο αεροδυναμικη

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: Tigrisss στις 01/07/2009 9:45 μμ.

πολυ ωραια ευχαριστουμε, αυριο θα παω και γω! !!

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: Barkos στις 02/07/2009 8:23 μμ.

Λοιπόν έχουμε και λέμε,
όντας 1,80 ύψος φόρεσα την ζελατίνα την xl 50cm την οποία την τροποποίησα στα 43cm δηλαδή 6-7 cm πάνω απο την κανονική, και βγήκα για δοκιμή σαφώς καλύτερη αίσθηση απο την κανονική,
ένα σημείο το οποίο θέλω να τονισω είναι ότι εκεί που με έπαιρνε ο αέρας στην μύτη τώρα με παίρνει (αν είμαι τεντωμένος-όρθιος) στο μέτωπο. Αλλά σπάει τον αέρα. όποιος θέλει καλύτερη κάλυψη ας πάρει λίγα cm παραπάνω ενώ το άνοιγμα των πλευρών να είναι ανοιχτά σαν της μαμάς.
εγω πάντος σαν πρώτη άποψη (την έβαλα πρίν 2 ώρες) είναι θετική. με τον καιρό θα δούμε. οπτικά ανεβάζω 3 φωτό για να έχετε μια άποψη.

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: gcoupe στις 02/07/2009 11:41 μμ.

Είναι η σκούρα φιμέ αυτή ή η μεσαία απόχρωση?
Από ορατότητα πως είναι?

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: chris34 στις 03/07/2009 10:06 πμ.

Αυτον τον τυπο στην μεσαια φωτο που φαινονται και τα μπαμπου καπου τον ξερω........
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: Barkos στις 03/07/2009 10:41 πμ.

xaxa μετά το είδα chris αλλά βαριόμουνα να την βγάλω.

η full fime είναι, αλλά από ορατότητα τι εννοείς, θα πηγαίνεις σκυφτός?

εννοείται ότι αλλάζεις εικόνα συνολική σε αυτό που βλέπεις, αλλά όχι και ότι είναι ενοχλητικό
τουλάχιστον εμένα δεν με ενόχλησε.

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: toumpanos στις 09/07/2009 12:04 πμ.

κυριοι πηγα την προηγουμενη εβδομαδα απο το μαγαζι εκει στην καλλιθεα μαζι με τον κολλητο μου που κ αυτος tiger 1050 εχει. ειχε ενα μονο σχεδιο για τα μηχανακια μας που ηταν 5-6 δαχτυλα ψηλοτερη, φιμε, με απλο σχημα. του εδειξα την zero gravity κ ειπε πως θελει καμια 10αρια μερες για να την ετοιμασει σαν δειγμα αλλα ειχε τις αμφιβολιες του για το αν θα την κανει ιδια κ αν θα μπορεσει στο συγκεκριμενο σχεδιο να βγαλει ακριβως τις 6 τρυπες που θα κουμπωσουν οι βιδες. η τιμη μας ειπε θα ειναι 60ε + ΦΠΑ, δηλ. γυρω στα 70. το μονο που εχουμε να περιμενουμε ειναι να μας ετοιμασει εμας το σχεδιο κ να σας το φωτογραφισω κ να το ποσταρω να το δειτε. αν μας κανει, παμε ολοι μαζι κ του δινουμε παραγγελια. το δικο μου ομως το ερωτημα ειναι αλλο.. what about αεροδυναμικη.....??? γιατι αν πατε κ δειτε το μαγαζι κ τους τυπους εκει, το τελευταιο πραγμα που θα περιμενατε να δειτε εκει μεσα θα ταν μια μικρη αεροσυραγγα που θα καναν τις δοκιμες. βεβαια με την τιμη αυτη πολλα ζηταμε............... τα συμπερασματα δικα σας..

Re: ζελατίνες (tiger 1050) MPF στην καλλιθέα.  

  Από: Barkos στις 09/07/2009 9:55 πμ.

ρε συ καταρχήν δεν θα ζητήσεις χαρτιά οπότε αρχικά 60.
ανέφερες ότι είσαι μέλος του forum για την έκπτωση? (15%)
Πάντως εγώ από αεροδυναμική ΔΕΝ έχω μείνει ευχαριστημένος, το οποίο ελπίζω με κάποιο τρόπο να λυθεί σήμερα που θα πάρω τηλ (όπως μου είχε αρχικά πει). σε αντίθετη περίπτωση εχω να γραψω ενα συμπληρωματικό post.