Arrow full system

Re: Arrow full system  

  Από: dimchrist στις 11/03/2010 2:19 μμ.

Επειδή με την ολόσωμη καταργείς την ex-up είναι λογικό να ανάψει η λυχνία. Όταν πας στον εξουσιοδοτημένο για να περάσεις το πρόγραμμα από το διαγνωστικό θα σου αφαιρέσει και την ένδειξη.

Triple Way

Re: Arrow full system  

  Από: t10vr στις 12/03/2010 4:59 μμ.

Πριν απο λιγες ωρες εβαλα το προγραμμα της Τ και η λυχνια εζβησε, ηταν οπως πολυ σωστα αναφερατε το φις του exup.Πρωτες εντυπωσεις.Αισθανομαι την μηχανη πολυ πιο ελαφρια -πολυ πιο ευκολη στις αλλαγες κατευθυνσης.Πραγματικα πουπουλο σε σχεση με πριν.Ενημερωτικα η εξατμιση ζυγιζε 5,670 κιλα..........πακεταρισμενη ...Το μαμα τελικο το ειχα ζυγισει στα 5,5 κιλα μονο του..Τα συμπερασματα δικα σας.Μεχρι και οι αναρτησεις μου φανηκαν λιγο σκληρες μετα την αλλαγη.Απο θεμα αποδοσης τωρα.Αν και δεν το τεσταρα πολυ, στροφαρει πολυ πιο γρηγορα και μετα τις 9-10.000 στροφες απλα ...Βαζει τις ταχυτητες στον κοφτη απιστευτα γρηγορα.Πρεπει να τις αλλαζεις νωριτερα γιατι δεν τις προλαβαινεις.Βεβαια να σημειωσω οτι το εχω "κοντυνει" λιγο, αλλα σκεφτομαι να το ξανακανω μαμα μετα την αλλαγη.Αυτα προς το παρον.Περισσοτερα οταν το δοκιμασω περισσοτερο.

Re: Arrow full system  

  Από: dimchrist στις 12/03/2010 5:20 μμ.

Άντε καλορίζικη λοιπόν.

Εγώ το μάκρινα ένα δόντι από 47 σε 46 το πίσω και αλουμινένιο.
Μικρές διαφορές.

Triple Way

Re: Arrow full system  

  Από: t10vr στις 12/03/2010 5:42 μμ.

Εγω εχω βαλει 520 αλυσιδα και 15 μπροστα

Re: Arrow full system  

  Από: ATN PANOS στις 12/03/2010 7:50 μμ.

καλοριζικια φιλε.
παντα ορθιος
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Arrow full system  

  Από: dimchrist στις 13/03/2010 6:38 μμ.

10vr"Εγω εχω βαλει 520 αλυσιδα και 15 μπροστα "

520 και εγώ εννοείται! Το μοντέλο D.I.D. X2-Ring 520-ZVM2.
Η συγκεκριμένη έχει κάνει 18κ χλμ με αρκετά track days και ακόμα αντέχει.

Triple Way

Re: Arrow full system  

  Από: Aris. στις 13/03/2010 7:04 μμ.

οταν λεμε 520 , τι εννοουμε ?
Βοηθηστε τον αοματο...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Arrow full system  

  Από: dimchrist στις 14/03/2010 10:12 μμ.

Μετατροπή της αλυσίδας από 525 σε 520.
Κερδίζεις ελάχιστα σε βάρος (περίπου 1,5 κιλό) αλλά φθείρεται συνήθως πιο γρήγορα.
Έχεις λιγότερη κινούμενη μάζα και λίγοτερες απώλειες στη μετάδοση. Οι διαφορές είναι ελάχιστες. Στο δρόμο δύσκολα θα δεις διαφορά. Προτείνεται κυρίως για πίστα.

Προχώρησα στη μετατροπή όταν η στοκ αλυσίδα είχε φτάσει στο τέλος της, αλλιώς θα τα ξόδευα αλλού.

Triple Way

Re: Arrow full system  

  Από: Aris. στις 14/03/2010 10:34 μμ.

Μπα ευχαριστω , δεν ειναι για μενα


Αυτο πιστευω παει κουτι με ελαφρωμενες ζαντες ομως δεν νομιζεις ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Arrow full system  

  Από: dimchrist στις 15/03/2010 12:36 πμ.

Όταν σου περισσεύουν δύο χιλιάρικα για ζάντες ε ναι θα έχεις αλλάξει και αλυσίδα.

Triple Way