Προβλιμα με ντιζα σε 675

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 04/09/2010 10:47 πμ.

nf"Οχι, τo exup ειναι πολυ πριν το τελικο, εκει που γινεται 3>1."



μου αναβει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το λαμπακι....ΟΠΟΤΕ θελω ολοσωμη για να απαλαγω ..

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 04/09/2010 12:08 μμ.

Βασικα, αφου εισαι εγγυηση να πας και να απαιτησεις ρυθμιση, δωρεαν φυσικα. Αν δεν πετυχει αυτο να σου αλλαξουν ολο το μηχανισμο.
Γιατι εχουμε εγγυηση;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 04/09/2010 1:06 μμ.

nf"Βασικα, αφου εισαι εγγυηση να πας και να απαιτησεις ρυθμιση, δωρεαν φυσικα. Αν δεν πετυχει αυτο να σου αλλαξουν ολο το μηχανισμο.
Γιατι εχουμε εγγυηση;"


θα το παω Δευτερα παλι...αλλα θα ειναι η ογδωη φορα που το παω...τι αλλο να κανω...
και στη ηλιοφιλ το χω παει και στο Σακη...

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 04/09/2010 2:21 μμ.

Κι εγω στην ιδια κατασταση ειμαι, δυστυχως.
Εχω ψιλομαλλωσει κανα 2 φορες με τον εδω αντιπροσωπο, αλλα της Ηλιοφιλ, δεν ιδρωνει το αυτι.
Απο Δευτερα θα το ξαναπαω.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: tharis στις 04/09/2010 2:26 μμ.

Βασικα για να καταλαβω ...

Υπαρχει προβλημα οταν αναβει το λαμπακι λογω του Exup ή απλα δε θελετε να αναβει ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 04/09/2010 2:32 μμ.

haris"Βασικα για να καταλαβω ...

Υπαρχει προβλημα οταν αναβει το λαμπακι λογω του Exup ή απλα δε θελετε να αναβει ??"


Αν εχει κολλησει τερμα ανοιχτη η πεταλουδα, υπαρχει μια μικρη απωλεια ροπης χαμηλα, λιγο αυξημενη καταναλωση και πιο μπασος ηχος
Αν κολλησει κλειστη ομως; Στα ψηλα θα υπαρχει προβλημα εξαγωγης καυσαεριων, γεγονος που μπορει να δημιουργησει σοβαρα προβληματα.

Περα απο αυτο, το ιδιο λαμπακι αναβει και για αλλα προβληματα οποτε ειναι προβλημα να ειναι μονιμα αναμμενο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: tharis στις 04/09/2010 2:36 μμ.

Α μαλιστα .. ευχαριστω για τις διευκρινισεις !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 04/09/2010 5:55 μμ.

nf"Κι εγω στην ιδια κατασταση ειμαι, δυστυχως.
Εχω ψιλομαλλωσει κανα 2 φορες με τον εδω αντιπροσωπο, αλλα της Ηλιοφιλ, δεν ιδρωνει το αυτι.
Απο Δευτερα θα το ξαναπαω."


το μονο που με παρειγορει ειναι οτι ενω αναβει οταν του ρθει,μωλις βαζω καποιον στην πισω σελα και παω μια βολτα...μωλις σβεισω τη μηχανη μετα σβεινει το λαμπακι μεχρ να του ερθει να ξανααναψει...αν δεν ανεβει κανεισ παραμενει ανοιχτο..κουφο ομως αληθινο και πολακισ δοκιμασμενο..

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 04/09/2010 6:15 μμ.

Καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο σχολιο.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 04/09/2010 6:28 μμ.

nf"Καπου το εχω ξαναδιαβασει αυτο σχολιο."


μπωρει να το εχω ξαναπει..ειναι οντως δοκιμασμενο τιε 3 τελευταιε φορες που μ χει αναψει το λαμπακι..και η πιο προσφατη σημερα..εχτες ηταν ολη μερα ανοιχτο και σημερα που εβαλα καποιον στη σελα ξαφνικα μετα απο 3 χιλιομετρα που εκανα το εσβησα το ξανααναψα και ειχε σβησει το λαμπακι..στο Σακη οταν το πα γελαγε,παντως το χω κανει τις 3 τελευταιεσ φορες και ολες το λαμπακι εσβησε...αλλα επιδει μου τη δεινει και δε μπορω να το πηγαινω συνεχεια γιαυτο συνεργειο...Θα βαλω ολοσομη και τελος λαμπακι exup..

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: dimchrist στις 04/09/2010 8:24 μμ.

Λύση δεν είναι να πας να δώσεις 1.500 ευρώ για ολόσωμη για να μην ανάβει το λαμπάκι...
Εφόσον το έχεις πάει 8 φορές πρέπει να απαιτήσεις αλλαγή του μηχανισμού του ex-up.
Αν δεν τα βγάλεις άκρη πέρνα και από τον Ευθυμίου στη Βουλιαγμένης μπας και κάνει καταφέρει κάτι καλύτερο.

Triple Way

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: cimics στις 04/09/2010 8:38 μμ.

dimchris"Λύση δεν είναι να πας να δώσεις 1.500 ευρώ για ολόσωμη για να μην ανάβει το λαμπάκι...
Εφόσον το έχεις πάει 8 φορές πρέπει να απαιτήσεις αλλαγή του μηχανισμού του ex-up.
Αν δεν τα βγάλεις άκρη πέρνα και από τον Ευθυμίου στη Βουλιαγμένης μπας και κάνει καταφέρει κάτι καλύτερο. "


που ακριβως ειναι ο ευθυμιου?

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: dimchrist στις 04/09/2010 9:21 μμ.

Πάτα και λίγο στο search βρε παιδί μου
Βασίλης Ευθυμίου Λ. Βουλιαγμένης 55, τηλ. 210-9224543

Triple Way

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: nfot στις 12/09/2010 7:06 μμ.

Αφου το πηγα για ρυθμιση exup 3 φορες και η τελευταια κρατησε ΔΕΚΑ ολοκληρα χιλιομετρα, ζητησα αμεση αντικατασταση, εντος εγγυησης Με την ευκαιρια εθιξα, για ακομη μια φορα, την καταναλωση λαδιου, 250-300 ml / 1.000 χλμ.
Η απαντησεις που πηρα ειναι οτι η καταλωση λαδιου ειναι φυσιολογικη και οτι στη ρυθμιση του exup κατι δεν γινονταν σωστα.
Αν, λεει, ηταν χαλασμενο τοτε ο μηχανισμος θα εκανε 3 ολοκληρες περιστροφες, οταν ελευθερωνοντανε απο τις ντιζες, ενω τωρα κανει μονο μια, που σημαινει οτι ειναι ΟΚ. Επισης ειπαν οτι ποτε δεν ειχε χρειαστει να αλλαξουν μηχανισμο μεχρι τωρα, γιατι δε χαλανε (εντος εγγυησης μαλλον) !!! Επισης μου ειπαν οτι οντως παρελειπαν να κανουν πληρη ρυθμιση των ντιζων, λογω ελλιπους ενημερωσης. Αυτο που "ξεχνουσαν" ηταν ενα reset της ECU σε σχεση με τις νεες ρυθμισεις των ντιζων. Θα το ξαναπαω αυριο μαλλον και βλεπουμε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Προβλιμα με ντιζα σε 675  

  Από: ATN PANOS στις 13/09/2010 12:31 πμ.

nf"Αφου το πηγα για ρυθμιση exup 3 φορες και η τελευταια κρατησε ΔΕΚΑ ολοκληρα χιλιομετρα, ζητησα αμεση αντικατασταση, εντος εγγυησης Με την ευκαιρια εθιξα, για ακομη μια φορα, την καταναλωση λαδιου, 250-300 ml / 1.000 χλμ.
Η απαντησεις που πηρα ειναι οτι η καταλωση λαδιου ειναι φυσιολογικη και οτι στη ρυθμιση του exup κατι δεν γινονταν σωστα.
Αν, λεει, ηταν χαλασμενο τοτε ο μηχανισμος θα εκανε 3 ολοκληρες περιστροφες, οταν ελευθερωνοντανε απο τις ντιζες, ενω τωρα κανει μονο μια, που σημαινει οτι ειναι ΟΚ. Επισης ειπαν οτι ποτε δεν ειχε χρειαστει να αλλαξουν μηχανισμο μεχρι τωρα, γιατι δε χαλανε (εντος εγγυησης μαλλον) !!! Επισης μου ειπαν οτι οντως παρελειπαν να κανουν πληρη ρυθμιση των ντιζων, λογω ελλιπους ενημερωσης. Αυτο που "ξεχνουσαν" ηταν ενα reset της ECU σε σχεση με τις νεες ρυθμισεις των ντιζων. Θα το ξαναπαω αυριο μαλλον και βλεπουμε."



νικο αν θυμασαι σου ειπα τι παιζει με τα λαδια.
δεν χρειαζεται να περιμενεις να ερθει η ωρα για αλλαγη. κανε το οσο ειναι νωρις

για το reset,το ξερω οτι χρειαζεται, για να ισχυουν οι νεες ρυθμισεις.
επισης τσεκαρε, αν μπορεις να δεις αν ο μηχανισμος του κλαπετου, και το κλαπετο το ιδιο γυρνανε ευκολα οταν ειναι
χωρις τις ντιζες
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.