προβλημα σε daytona 675

προβλημα σε daytona 675  

  Από: cimics στις 18/06/2010 2:30 μμ.

εχω προβλημα με τα καπελοτα απ τισ βαλβιδεσ και εχουν γινει παραγγελεια απο αγγλια γιατι δεν υπηρχε το ανταλακτικο και θα γιωει ρυθμιζμα βαλβιδων..το θεμα ειναι οτι εχω 8500χιλ ειναι 09 η μηχανη..δηκαιωλογιτε αυτο στα τοσο λιγα χιλιομετρα?και το καλθπτει η εγγυηση?

Re: προβλημα σε daytona 675  

  Από: Sprinter στις 18/06/2010 2:45 μμ.

Αν δεν κάνω λάθος τα καπελότα (γιατί το γράφετε με ωμέγα ρε παιδιά) ειναι αναλώσιμα. Προφανώς είναι λίγα τα χλμ , είσαι σίγουρος πώς ήταν εκτός ανοχών ή ο μηχανικός είτε βρήκε τρόπο να βγάλει κάνα φράγκο ή δε ξέρει τις σωστές ανοχές?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: προβλημα σε daytona 675  

  Από: cimics στις 18/06/2010 2:57 μμ.

Sprinter"Αν δεν κάνω λάθος τα καπελότα (γιατί το γράφετε με ωμέγα ρε παιδιά) ειναι αναλώσιμα. Προφανώς είναι λίγα τα χλμ , είσαι σίγουρος πώς ήταν εκτός ανοχών ή ο μηχανικός είτε βρήκε τρόπο να βγάλει κάνα φράγκο ή δε ξέρει τις σωστές ανοχές?"



εκανε ενα πολυ σπαστικο θορυβο η μηχανη...οποτε συγουρα ειχε καπιο προβλημα..τωρα αν επρεπε να αλλαχθουν η οχι δεν το ξερω...(η αν μπωρουσε να φινει κατι αλλο)..ποσο κοστιζουν ως αναλωσιμα?...

Re: προβλημα σε daytona 675  

  Από: cimics στις 22/06/2010 3:21 μμ.

θα κανω στην ηλιοφιλ κατι σαν το σερβις των 10000 χιλ (εχω 8500χιλ)..χωρισ ν αλλαξω λαδια και φιλτρα που θα τα αλλαξω τοτε....το σερβισ περιλαμβανει:πισω τακακια,ταπα και υγρα ψυγειου δυο καπελοτα και ρυθμιζμα βαλβιδων...ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΟΙΧΗΣΕΙ?