help για να τσεκαρω μεταχειρισμενο thruxton...

Re: help για να τσεκαρω μεταχειρισμενο thruxton...  

  Από: Sprinter στις 17/11/2009 2:42 μμ.

semitar"Σε ευχαριστω για τις διαφωτιστικες απαντησεις σου.
Αλλα σε παρακαλω βοηθησε με να καταλαβω κατι...
Εχω δικαιωμα να απαιτησω εγγυηση ή αυτο εξαρταται απο την εκαστοτε αντιπροσωπεια και τους εσωτερικους κανονες που τη διεπουν?Δηλ,καποιος αντιπροσωπος της Triumph μπορει να δινει π.χ. δυο ετη και αλλος παλι,εχει το δικαιωμα να μην δινει και τιποτα?Υπαρχει μηπως καποια καλυψη σε σχεση με τα μεταχειρισμενα περι εγγυησεως.Ειχα διαβασει οτι στην Ευρωπαικη Ενωση ακομα και τα μεταχειρισμενα πρεπει να καλυπτονται απο εγγυηση 2ετη μαλιστα.

Ευχαριστω και παλι...

Υ.Γ. Συγνωμη για τις συνεχεις αποριες που μπορει ωρες,ωρες να ''ακουγονται'' και αφελεις..."



Κάτι παίζει νομικά αλλα τρέχα γύρευε, ζήσε Μάη μου, εδώ ο κόσμος καίγεται, ουκ αν λάβεις.....
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: help για να τσεκαρω μεταχειρισμενο thruxton...  

  Από: Γιωργος στις 17/11/2009 3:07 μμ.

Η Ευρωπαικη ένωση με την Ελλάδα γενικότερα έχει μια πολυυυυυ μεγάααααλη αποσταση κατα την γνώμη μου.
Οσον αφορά τον χρόνο εγγύησης είναι καθαρά στο χέρι του επαγγελματία αν θα δώσει.
Βέβαια η περίπτωση να "φοβάται" να δώσει εγγύηση είναι κάτι που θα πρέπει να σε προβληματίσει ,πάντα κατά την γνώμη μου.
Αν υποθέσουμε πως είναι αντιπρόσωπος Τriumph όπως λές είναι πολύ εύκολο μάθει αν το μοτο είναι σε καλή κατάσταση απο τον συνεργάτη που το συντηρούσε, αν δεν το συντηρούσε ο ίδιος.

Και δεύτερον να το πάρουμε και απο στατιστικής αποψεως, αυτό το μοτό ειναι απίθανο να το είχε κ'αγγουρας για να είναι "σκισμένο" και συν τις αλλης τα δικύλινδρα δεν είχαν συχνότητα βλαβών ακόμη και μετα απο ελλειπη συντήρηση

Re: help για να τσεκαρω μεταχειρισμενο thruxton...  

  Από: johnygalan στις 17/11/2009 4:53 μμ.

Κατατοπιστικότατος ο κύριος Γιώργος
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"