kitesurfing...

kitesurfing...  

  Από: devil... στις 04/07/2011 7:15 μμ.

παιδια ανοιγω..θεματακι περι kitesurfing ...λιγο πολυ ολοι ξερετε τι ειναι....αλλα για οσους δεν ξερουν ...http://www.youtube.com/watch?v=dbxOxy285So

ειναι ενα αθλημα με λιγα λογια ολα τα λεφτα..τη χαρα και την αδρεναλινη που σου δινει ειναι ανεκτιμητη...αλλα εχει και τους κινδυνους..φυσικα αυτο ειναι σχετικο ,οσο μαθαινεις εισαι οκ..μετα που αρχιζεις τα αλματα και τα τρελα τοτε μπορει να τη παθεις..προσωπικα κανω απο το 2003..εμαθα με κατι παλιοαετους ,,χωρεις μαθηματα,,και εφαγα πολυ ξυλο..αλλα δεν το εβαλα κατω τελικα εμαθα..φυσικα τωρα οι αετοι ειναι πολυ πιο ασφαλες με περισσοτερα ασφαλιστικα ..και το κυριοτερο απογειωνονται απο το νερο ευκολα...πολυ βασικο αυτο..ειχα τη τυχη να δουλευω 2 σεζον στο δρεπανο πατρας,,ως βοηθος εκπεδευτη ...αλλα εκπεδευα και γω..το ιδιο πραγμα ηταν..


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

αυτες ειναι μερικες φοτο απο τη παραλια στο δρεπανο οπου κανω μαθηματα στα παιδια...
μπορω και εχω την διαθεση να βοηθησω και να ασχοληθω αλλα και οτι αλλο θελετε πανω το θεμα να σας βοηθησω ..θα χαρω...επισεις οσοι θελετε να ασχοληθητε παω συχνα ωροπο και λουτσα ...αλλα και δρεπανο ,,λεχιο..παντου σχετικα οπου εχει αερα ...αρκει παντα να μη δουλευω..και να εχει αερα...
να πω και κατι βασικο παιδια δεν ειναι παιχνιδι η θαλασσα..και γιατι το λεω μην αγορασετε κατι επιδη εχει πολυ φτηνη τιμη ασ πουμε ενα αετακι ..εαν δεν ξερετε τι πατε να παρετε μπορει στην αρχη να γλυτωσετε χρηματα αλλα πιστεψτε με θα δωσετε αλλα τοσα και παραπανω μεχρι να παρετε το σωστο εξοπλισμο,,τα πακετακια ειναι σχετικα καλη τιμη 1300 παιζουν ..αετακι ,,ζωνη,,σανιδι,, 2 χερι μπορει να τα βρεις στα 700 ...αλλα...τα μαθηματα απ οτι ξερω αθηνα πανε 50-60 την ωρα...και κατι ακομα ειναι ακριβο χομπι οποτε οπιος πει οτι θα ασχοληθει να ξερει οτι καθε χρονο σχεδον θελει μεσο ορο 500-600 ευρο..μα αετακι θα αλαξει ..μα σανιδι ,,οταν μπεις στο τρυπακι ασε...προσωπικα οσο και να παει εγω θα κανω...για οτι απορια εχετε η γουσταρετε να παμε παρεα να σας μαθω εγω κανενα προβλημα..δεν χρεωνο πολλα ενα καφε και καλη παρεα ζηταω..οτι γουσταρετε παρτε τηλ.νικος6949893624...ελπιζω να βοηθησα
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:50, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: kitesurfing...  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/07/2011 7:19 μμ.

Καλό, αλλα σαν το windsurf δεν είναι....

Διάβασες για τη νέα εγκυκλιο του Λιμενικού ( ) που απαγορεύει το kite σε "κοινές" παραλίες με εξαίρεση οργανωμένα κλαμπ?

Δουλειά δεν είχε ο διάολος....
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: kitesurfing...  

  Από: devil... στις 04/07/2011 7:37 μμ.

σαν το windsurfing δεν ειναι ...οκ αλλο το ενα αλλο το αλλο ...και τα 2 εχουν τη χαρα τους...απλα με το κιτε κανεις αλματα μεγαλα..και δεν εχεις και το μπουγιο ...αλλα με το windsurfing πιανεις ταχυτητες τρελες...οπως ειπα δεν γουχαρω κανενα απο τα 2 και τα 2 ειναι υπεροχο αθλημα..

Re: kitesurfing...  

  Από: Cpt. Haddock στις 04/07/2011 8:14 μμ.

Παντως , πέραν πλάκας με ενδιαφέρει. Είσαι μονιμα Δρέπανο; Καιρό λέω να κατέβω εκει για σερφ αλλα ειμαι με μηχανη και δυσκολα κουβαλιέται η σανιδα...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: kitesurfing...  

  Από: devil... στις 04/07/2011 8:37 μμ.

τρειλερ ...η κανε το αλλο βαλε ροδες στο wind ...

Re: kitesurfing...  

  Από: crazyumpire στις 04/07/2011 9:59 μμ.

Προσοχη μην σας παρει ο...Ανεμος!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: kitesurfing...  

  Από: efthvag στις 04/07/2011 10:11 μμ.

Ποτέ μη λες ποτέ...για ψάξτε το λίγο:


Αφού την παλεύει το ποδήλατο, ο Τίγρης θα κολώσει?
Ποτέ μη λες ποτέ και ποτέ μη λες πάντα..

Re: kitesurfing...  

  Από: Haris στις 05/07/2011 12:44 πμ.

Φίλε μου τώρα ανοίγεις πληγές. Γιατί μας το κάνεις αυτο βραδιάτικα ?
Χρόνια τώρα θέλω να μάθω κιτε αλλά μάζευα λεφτά για τον έρωτα. Πάντος με την πρώτη ευκαιρία και τα πρώτα φράγκα θα το αρχίσω... Ενδείκνυται και ο τόπος μου...

Re: kitesurfing...  

  Από: mastersam13 στις 05/07/2011 1:37 πμ.

Λόγω τόπου με παίρνει...
Λόγω ηλικίας με παίρνει? (37+)
Μην αφήσω 'κανα χέρι αριστερό και πως θα πατάω και τον συμπλέκτη δηλαδής
(Σημείωση. Το σημείο στο Δρέπανο... τα σπάει)
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: kitesurfing...  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 05/07/2011 9:40 μμ.

mastersam13"Λόγω τόπου με παίρνει...
Λόγω ηλικίας με παίρνει? (37+)
Μην αφήσω 'κανα χέρι αριστερό και πως θα πατάω και τον συμπλέκτη δηλαδής
(Σημείωση. Το σημείο στο Δρέπανο... τα σπάει)"

Ρε Σωτηρη γιατι λες τετοια πραγματα.Και οι σαρανταρηδες εχουν ψυχη

Re: kitesurfing...  

  Από: mastersam13 στις 05/07/2011 9:59 μμ.

ΛΑΜΔΑ"
Ρε Σωτηρη γιατι λες τετοια πραγματα.Και οι σαρανταρηδες εχουν ψυχη "

Μυγιάστηκες πουλάκι μου?
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: kitesurfing...  

  Από: dimchrist στις 05/12/2011 7:59 μμ.

http://vimeo.com/32399362

Triple Way

Re: kitesurfing...  

  Από: petros1479 στις 05/12/2011 11:07 μμ.

τελικα καλα λεω οτι δεν προκειτε ποτε να ξεμεινω απο δουλεια!!!!
Αντε καμια τενοντιτιδα στον υπερακανθιο, κανενα αυχενικο, κανενα κοπανημα σε βραχια και εδω ειμαστε εμεις!!!
ΠΕΕΕΛΑΑΑΤΕΕΣ ΜΟΥ!!!
HIGHWAY TO HELL.