Που να το πάω για service..?

Που να το πάω για service..?  

  Από: toumpanos στις 23/04/2010 11:43 πμ.

Kύριοι καλημέρα. Έχω το tiger 1050 08΄ και ήρθε η ώρα για το μεγάλο service στα 20000χλμ. πού να το πάω ρε παιδιά? Μέχρι στιγμής το πήγαινα σε δικό μου μηχανικό για τ'απλά αλλά τώρα μου είπε κ ο ίδιος ότι θα πρέπει να πάει σε αντιπροσωπεία για να μπεί στον υπολογιστή κ να τσεκάρει τον εγκέφαλο. Ποιός είναι ο καλύτερος κ πιό έμπιστος? Κ κάτι ακόμη τί χρήματα περίπου να υπολογίζω μαζί κ με αλυσιδογράναζα κ φίλτρο αέρος? Ευχαριστώ..

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Cpt. Haddock στις 23/04/2010 12:56 μμ.

Σακης Κοντης, Βριλησσου 35, Πολύγωνο

Για τιμές, δες εδω

viewtopic.php?f=3&t=2226&p=25600#p25600

Θα αλλάξεις αλυσίδα στα 20,000 χλμ?
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Native στις 23/04/2010 2:07 μμ.

Στα τυπικά service ολοι λιγο-πολυ καλοί ειναι...δουλειά ρουτίνας ειναι εξάλλου, αλίμονο....

διάλεξε έναν απο το Site της triumph που ειναι πιο κοντά σου και βουρ....

Κοστος με τα προαναφερθέντα ~ 450-500€
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Sprinter στις 23/04/2010 2:30 μμ.

Η εγγύηση πώς θα σε καλύψει φίλε αν δεν έχεις σφραγίδες εξουσιοδοτημένου? Απλώς ρωτάω...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: toumpanos στις 23/04/2010 2:57 μμ.

Native"Στα τυπικά service ολοι λιγο-πολυ καλοί ειναι...δουλειά ρουτίνας ειναι εξάλλου, αλίμονο....

διάλεξε έναν απο το Site της triumph που ειναι πιο κοντά σου και βουρ....

Κοστος με τα προαναφερθέντα ~ 450-500€"

Eις γνώσην μου ότι δεν θα ίσχυε η εγγύηση πήγαινα κ πάω σε δικό μου μηχανικό. Τώρα θέλω να πάω σε αντιπροσωπεία μόνο κ μόνο επειδή έχει τον υπολογιστή για να μου τσεκάρει την μοτό γιατί όπως προανέφερα πρόκειται για το μεγάλο service. Και εγώ κάπου εκεί το υπολόγισα σε χρήματα. Κάθε πότε αλλάζετε την αλυσίδα? Εγώ επειδή κάνω συνέχεια ταξίδια κ τώρα έχω Κων/πολη εν όψει το τριήμερο, θέλω να την αλλάξω προληπτικά. Να σημειώσω ότι από την πρώτη μέρα την φροντίζω σωστά και δεν φαίνεται να χει προβλημα..
Υ.Γ. ένα τηλέφωνο του Σάκη Κοντή..?

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Native στις 23/04/2010 3:11 μμ.

την αλυσιδα φιλε μου δεν την αλλαζεις προληπτικα αν δεν χρειαζεται...μονο αν εχει κανει ¨κομπους", "κοιλιες" η έχει τερματισει απο τεντωμα...

Αν λες οτι την προσεχεις δεν θα θελει αλλάγη...αλλα για να είσαι και 100% σιγουρος παρε και την γνώμη του συνεργειά σου....

Εγω με το προηγουμενο μηχανακι μου έκανα 50000 χιλιομετρα με την μαμα αλυσιδα και την ειχα τεντωσει 2 φορές!....Με την μαμα αλυσιδα το πουλησα και ηταν μια χαρά...

Στο Tiger βεβαια την αλλαξα στα 25000..αλλα είχε πρόβλημα, ισως να μην την συντήρησα και σωστα....
Τηλέφωνα απο συνεργεια εδω: http://www.triumph.co.uk/greece/2558.aspx
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: bekris στις 23/04/2010 3:41 μμ.

Native"την αλυσιδα φιλε μου δεν την αλλαζεις προληπτικα αν δεν χρειαζεται...μονο αν εχει κανει ¨κομπους", "κοιλιες" η έχει τερματισει απο τεντωμα...

Αν λες οτι την προσεχεις δεν θα θελει αλλάγη...αλλα για να είσαι και 100% σιγουρος παρε και την γνώμη του συνεργειά σου....

Εγω με το προηγουμενο μηχανακι μου έκανα 50000 χιλιομετρα με την μαμα αλυσιδα και την ειχα τεντωσει 2 φορές!....Με την μαμα αλυσιδα το πουλησα και ηταν μια χαρά...

Στο Tiger βεβαια την αλλαξα στα 25000..αλλα είχε πρόβλημα, ισως να μην την συντήρησα και σωστα....
Τηλέφωνα απο συνεργεια εδω: http://www.triumph.co.uk/greece/2558.aspx"


Έτσι ειν τα πράματα...με σωστή συντήρηση τα 50.000χλμ τα βγάνεις...
Βέβαια να σημειώσω ότι κι εμένα η αλυσίδα κάνει κόλπα (8000χλμ μόνο στο ενεργητικό της)

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Aris. στις 23/04/2010 4:01 μμ.

bekris"κι εμένα η αλυσίδα κάνει κόλπα (8000χλμ μόνο στο ενεργητικό της)"


Κολπα ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: bekris στις 23/04/2010 4:06 μμ.

viewtopic.php?f=3&t=2030&st=0&sk=t&sd=a&start=30

τελευταίο ανακοινωθέν αλυσίδα με +1 κόμπο... το ΤΑΚ διορθώθηκε

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: toumpanos στις 23/04/2010 4:41 μμ.

Native"την αλυσιδα φιλε μου δεν την αλλαζεις προληπτικα αν δεν χρειαζεται...μονο αν εχει κανει ¨κομπους", "κοιλιες" η έχει τερματισει απο τεντωμα...

Αν λες οτι την προσεχεις δεν θα θελει αλλάγη...αλλα για να είσαι και 100% σιγουρος παρε και την γνώμη του συνεργειά σου....

Εγω με το προηγουμενο μηχανακι μου έκανα 50000 χιλιομετρα με την μαμα αλυσιδα και την ειχα τεντωσει 2 φορές!....Με την μαμα αλυσιδα το πουλησα και ηταν μια χαρά...

Στο Tiger βεβαια την αλλαξα στα 25000..αλλα είχε πρόβλημα, ισως να μην την συντήρησα και σωστα....
Τηλέφωνα απο συνεργεια εδω: http://www.triumph.co.uk/greece/2558.aspx"

Σ'ευχαριστώ κ γενικότερα όλα τα παιδιά, να στε καλά.

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: jimdom στις 23/04/2010 5:15 μμ.

Sprinter"Η εγγύηση πώς θα σε καλύψει φίλε αν δεν έχεις σφραγίδες εξουσιοδοτημένου? Απλώς ρωτάω..."

Σε οποιο συνεργειο με νομιμη αδεια κ αν πας δεν σε καλυπτει η εγγυηση?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Sprinter στις 23/04/2010 5:31 μμ.

jimdom"
Sprinter"Η εγγύηση πώς θα σε καλύψει φίλε αν δεν έχεις σφραγίδες εξουσιοδοτημένου? Απλώς ρωτάω..."

Σε οποιο συνεργειο με νομιμη αδεια κ αν πας δεν σε καλυπτει η εγγυηση?"



Τώρα για τον νόμο ρωτάς ή για την πράξη?

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: jimdom στις 23/04/2010 5:35 μμ.

[quote="Sprinter":15aq8rrd]
jimdom"
Sprinter"Η εγγύηση πώς θα σε καλύψει φίλε αν δεν έχεις σφραγίδες εξουσιοδοτημένου? Απλώς ρωτάω..."

Σε οποιο συνεργειο με νομιμη αδεια κ αν πας δεν σε καλυπτει η εγγυηση?"



Τώρα για τον νόμο ρωτάς ή για την πράξη?

[/quote:15aq8rrd]


με αποστόμωσες

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: Aris. στις 23/04/2010 5:43 μμ.

Ψιλοασχετο...
Υποτιθεται οταν εισαι εξουσιοδοτημενος , πας και παρακολουθεις και καποια σεμιναρια πανω στις Τ μηχανες.Ειναι αληθεια ή απλα ενας μυθος ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Που να το πάω για service..?  

  Από: toumpanos στις 04/05/2010 2:28 μμ.

Tελικά κατέληξα στον Σάκη στην Βριλυσσού. Έμεινα ικανοποιήμενος σε όλα, κανένα πρόβλημα. Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον.